Garantni list

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jeca9696
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Apr 2017. 11:03
:: huawei p8 lite
:: huawei p9 lite

Garantni list

Post od jeca9696 »

Zdravo! Imam jedan problem, nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Kupila sam telefon u Sloveniji, u pitanju je HUAWEI P9, telefon nije uzet za gotovinu, vec na pretplatu...sad bih zelela da ga prodam, telefon mora da ima garanciju jer je uzet na pretplatu, medjutim, ja imam samo ugovor, racun i garantni list koji nije popunjen, i neke nalepnice...osoba kojoj zelim da prodam, tvrdi da telefon nema garanciju i da je taj garantni list samo obican papir...a meni je receno da imam garanciju dve godine...posto se ne razumem u ove stvari, bila bih veoma zahvalna kada bi mi neko objasnio o cemu se radi..sta je tu, u stvari garancija?
Neko mi kaye da se taj garantni list popunjava tek kada se telefon odnese prvi put na servisiranje, a kada se nosi
potrebno je da se sa sobom ponese racun, ugovor, te nalepnice i garantni list..pomozite, molim vas.. :| :unsure:

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Garantni list

Post od dachakragujevac80 »

Garancija ti je fiskalni racun, odnosno tvoja licna karta kad odes u poslovnicu, i zato samo ti kao vlasnik mozes da reklamiras telefon! Znaci taj koji kupi telefon od tebe, moze da ga reklamira (ako se telefonu nešto desi) samo preko tebe. E sad ne znam da li postoji mogućnost nekog ovlascenja i sl. Pozovi operatera preko koga si uzela telefon i raspitaj se, tako je najbolje.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Garantni list

Post od Zemun »

Najbolje ti je da na face postavis pitanje Huawei Srbija, oni ce ti najbolje objasniti.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Garantni list

Post od mb011 »

Moje iskustvo sa Sony servisom: kada sam nosio telefon u garanciji, nisu nista od papira gledali, samo su ukucali imei broj u sistem, i popravili telefon u garantnom roku.

Sent via Xperia Z5

Odgovori