prekid muzike zbog statike u 3,5mm konektoru slušalica

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jedanbata
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 17:12

prekid muzike zbog statike u 3,5mm konektoru slušalica

Post od jedanbata »

Koristim Motorola xt910 već tri godine.
Nisam zahtevan ni radoznao korisnik pa iako je model za pojmove mobilnih telefona star zadovoljan sam i ne bih razmišljao o promeni telefona da nema ovog veoma iritantnog problema;

Telefon ima lepo zamišljenu foru da kad se ubodu slušalice u 3,5mm konektor
sav zvuk se prebacuje na njih - i razgovor i multimedia(mp3 i video).
I obratno - kad se slušalice izvuku razgovori se vraćaju na slušalicu telefona
a mp3 plejer se pauzira.

Kako telefon "oseti" da sam izvukao slušalice? Verovatno reaguje na naelektrisanje u 3,5mm konektoru.

Šta je problem:
Ako kabl slušalica u kretanju dodirne odeću, što je neizbežno osim da idem gradom potpuno go,
začuje se u slušalicama statičko "krckanje" i prekine se reprodukciju muzike, pauzira se kao da sam izvukao konektor.
I to je postalo neizdrživa iritacija, bukvalno sam u stanju da telefon smrskam o beton kad se to dogodi a dogodi se bar 10 puta.

Isto se događa sa raznim slušalicama, ne pomaže bilo koji pokušaj razelektrisavanja kabla slušalica ili mene i moje odeće da bih se oslobodio statičkog naelektrisanja.

Da li je ovo poznat problem, da li ću ga rešiti kupovinom drugog telefona ???

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: prekid muzike zbog statike u 3,5mm konektoru slušalica

Post od Vlada Zem »

To definitivno postoji mada ja ne znam nikoga kome se nešto slično dešava. Sintetička odeća plus suvo vreme...
E sad, kažeš da se dešava ako kabl dodirne odeću, to je po meni isuviše malo stat.elektriciteta a i probao si više slušalica i sa svima se dešava. Pre da je problem u telefonu, probaj njega da držiš-nosiš u nekom ''prirodnom'' materijalu pa vidi kako se tada ponaša.
Mislim da tu nema nekog ''genijalnog'' rešenja osim da se češće uzemljavaš tj.''prazniš'' :lol:
Jel si siguran i da je džek za slušalice na telefonu ful ispravan...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: prekid muzike zbog statike u 3,5mm konektoru slušalica

Post od filip89x »

Heh i ja jos uvek imam taj fon kod sebe u familiji ali nema taj problem niti sam imao :) Postojao je problem ranije sa "voice commands" jer se hedset automatski gasio ako fon "cuje" neku komandu. Bilo je potrebno da se iskljuci ta opcija nekako (disable u app medazeru recimo)... Ali je to reseno posle update-a. Generlno im crkava taj dzek pa je veca verovatnoca da je to. Evo kako se menja
https://www.youtube.com/watch?v=mrG1JOnPRpU

Ima na Aliexpresu da se poruci.

p.s. ne bi trebalo da je skupo ni u nekom servisu da ti to odrade....

jedanbata
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 17:12

Re: prekid muzike zbog statike u 3,5mm konektoru slušalica

Post od jedanbata »

Hvala vam Vlada_Zem i filip89x za predlog da zamenim 3,5 konektor.

Ništa na ovom snimku mi nije neizvodljivo, imam nekakva uradi-sam iskustva sa otvaranjem
i servisiranjem ranijih generacija mob.telefona.

Odgovori