Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

znemanja napisao:Veličina i cena namaju nikakve veze sa kompletnošću.
Sta onda ima veze sa kompletnoscu? Samsungov logo mozda? :roll:
Mnogima koji bi hteli Note 8 upravo te dve stvari koje sam napisao predstavljaju jedini problem da ga nabave. Tebi sad kao smetaju gabariti ostalih manjih modela, a gabariti Note 8 su taman toliki da bi bio "kompletan". Koliko god se trudio, ne ide ti bas nesto koncepcija takve vrste.
Dalje, to sto Note 8 ima olovku, takodje ga uopste ne cini najkompletnijim.
A o ceni Note 8, i uopste Samsungovih telefona, uopste ne bih trosio reci. Vec odavno je to trula Apple filozofija. Steta sto je narod i dalje naivan i daje tolike pare za nesto sto bi trebalo biti znatno jeftinije. Ni ostali u poslednje vreme nisu mnogo bolji, ali Samsung i Apple su numero uno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Green, Pa ti si naveo da Note 8 nije kompletan zbog cene i veličine. Po čemu to Note 8 zbog veličine nije kompletan uređaj, a Mate 10 pro jeste a po veličini su jako slični. Nisam rekao da je Note 8 mali uređaj, naportiv to je veliki urađaj, ali nisu mali ni ostali flagship modeli drugih proizvođača. Tako da navođenje veličine kao mane je neosnovano, jer upravo to zavisi od ličnih preferencije, nekom je veličina i oblik Note 8 baš po meri, a nekom su dimenzije uređaja previše velike. Što se tiče cene, na tu okolsnost sam već pisao, kome smeta cena Note 8 postoje i jeftinije varijante, pa svako neka bira po svojim mogućnostima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »

Ne ide vam dobro ova rasprava, previše su vam kulturni komentari, pa nisu za kokice. :D
Uglavnom, oba telefona su super, pa neka svako bira koji više voli - ako ima da ih plati, to jest. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

Nemanja je upravnik zatvora, ja sam običan zatvorenik, tako da ne smem baš previše da mu se zameram. Zabraniće mi teretanu, tv, biblioteku... :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

@znemanja imao sam oba telefona i koliko god da su slični po dimenzijama, po samom osjećaju u ruci i izgledu su drugačiji. Širina je identična a Mate zanemarivo tanji i za 10% laganiji ali je dužina ključna gdje je za Mate za 1cm kraći. Nekako je meni lično Mate skladniji u odnosu na Note i svakako zahvalniji za korištenje zbog ravnog ekrana. Ko god da je vidio Note gotovo 8 od 10 komentara je bilo da je čudan što su ga razvukli i izdužili ekran i kad se uporedi sa Mate zaista tako i izgleda.

Vjerujte da taj 1cm dosta znači kada se telefon stavlja po džepovima i slično. Note svakako ima svoje adute i dodatne funkcije koje Mate nema ali da mogu vratiti vrijeme nebi ga uzeo nego bi čekao još 2 mjeseca za Mate koji je po meni definitivno best buy kada se gleda uloženo i dobijeno od mobilnog telefona. Tako da ako Samsung ovako nastavi sa divljanjem cijena i minimalnim napretkom neću ponoviti istu grešku. :)

I još da dodam da edge ekran na Note 8 nije toliko izražen kao što je bio na S7 Edge i to je za mene pozitivna stvar, ali je ipak prisutan a ja se držim "tradicionalnih" vrijednosti. :D

Sent from my Mate 10 Pro

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Evindzer, Jesi li ti beše napomenuo da spremaš doktorsku disertaciju, ako je tako, onda nemaš vremena da čitaš naše komentare. No, možda bih trebao da te banujem, isključivio u akademske svrhe, kako bi imao više vremena da radiš na doktorskoj tezi i kako bi ti diseratacija bila brilijantna :D :D

Green, Duhovito :D , ali ti niko ne brani da iskažeš svoje mišljenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

Admine zar stvarno mislis da ce neka starleta ili starletan kojima novac nije bitan kao sto kazes da se lomata po notarima? Onaj kome novac nije bitan za telefon taj ce u prvu radnju da ga kupi,a ne da ceka povoljan oglas na kp,i da se cenka za cenu kao na pijaci.

Inace ovo je tehnicki forum,nije burzujski,svi gledamo da za sto manje para uzmemo kvalitetan telefon.

Sam Samsung posle fijaska sa proslom Notarom i baterijom,ocekivao sam sada da ce da sabije konkurenciju. To nije slucaj. Ako jedan Forbs kaze to sto je kazao,treba Samsung lepo da se pocesa.

Zivela konkurencija,i dosta autokratije zvane Samsung/Iphone. Uvek za zdrav razum i razuman novac

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Martin Mystere »

A zbog čega je to što je Forbs rekao sveto pismo tj. po čemu je njihovo mišljenje u ovoj oblasti toliko relevantno i kakva je to titula "omiljeni telefon"...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

Opet nisi razumeo, imaš situaciju kada firme kupuju telefone kod operatera za svoje zaposlene, takvi telefoni su kupljeni na ugovor koji glasi na firmu koju predstavlja zakonski zastupnik (ako je u pitanju doo) ili na ime preduzetnika (dosta čest slučaj kod advokata i adv. kancelarija). U tom slučaju punomoćjem prebacujem mogućnost ostvarivanja prava iz tog ugovora sa firme ili preduzetnika na lice koje kupi telefon.
Naravno da se slažem da ne treba se mlatiti sa KP i ako imaš lovu odeš u radnju i kupiš telefon. I sa te tačke gledišta pre bih izabrao Note 8 jer nudi više, skuplji je, ali nudi više.

Takođe, mišljenje Forbsa je super, ali kakve veze to ima sa pojedincima, jel' Forbs možda zna koje su moje ili tvoje potrebe?

Što se tiče fijasak sa Note 7, Samsung je tu postupio korektno, povukao je telefone, a korisnicima vratio novac plus su dobili i poklone. Note 8 je opravdao očekivanja i zaista je najkompletniji android uređaj na tržištu. To dokazuje i statistika da Samsung nije izgubio poverenje kupaca posle Note 7. Jako velika prodaja S8, S8 plus, modela J (2017) serije i A (2017) serije kao i Note 8 samo dokazuje da kupci veruju Sasmungu kao brendu.

Nikakve ovde autokratije Samsunga nema, ljudi kupuju Samsung modele jer su kvalitetni, niko te ne tera sa puškom da kupiš njihov model. No. 1 su u svetu Androida zahvaljujući svojim modelima koji da nisi dobri ljudi ih ne bi kupovali.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

Martin Mystere napisao:A zbog čega je to što je Forbs rekao sveto pismo tj. po čemu je njihovo mišljenje u ovoj oblasti toliko relevantno i kakva je to titula "omiljeni telefon"...
Nije samo Forbs,tu su i drugi sajtovi. Huawei im je bogami dobar samar zadao. 3 meseca kasnije izasao telefon,hardwer isti,interna memorija cak i veca a cena 200e niza. Sledece godine Samsungu je poslednji voz sto se tice primata na trzistu. Neka dobro razmisli u kom pravcu ide i zasto dize toliko cene u nebesa

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

E al' ga tupite na ovoj temi,... neverovatno.
janka_88 napisao:......ali je dužina ključna gdje je za Mate za 1cm kraći.
....Vjerujte da taj 1cm dosta znači kada se telefon stavlja po džepovima i slično.
A za tebe, kad si već tako precizan, nije 1cm nego 8mm.
I da,... nije ti problem da nosiš i stavljaš u džepove toliki uređaj od 15,5cm, ali je odjednom problem ako je duži za 8mm.
Ovo je stvarno cirkus šta se sve piše ovde. :lol: :lol: :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od znemanja »

kutijagreha, Koji drugi sajtovi, pa upravo na masi sajtova imaš promociju Note 8 kao najboljeg Android uređaja. Drugo, masa ljudi u inostranstvu kupuje telefone preko operatera uz pakete gde je cena između Note 8 i Mate 10 pro zanemarljiva i otplatama na rate se to i ne primeti. Upravo odlična prodaja ovogodišnjih modela govori u prilog tome da im primat nije ugrožen.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

1808 napisao:E al' ga tupite na ovoj temi,... neverovatno. A za tebe, kad si već tako precizan, nije 1cm nego 8mm.
I da,... nije ti problem da nosiš i stavljaš u džepove toliki uređaj od 15,5cm, ali je odjednom problem ako je duži za 8mm.
Ovo je stvarno cirkus šta se sve piše ovde. [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Ako ćemo još preciznije to je 8.3mm :) i da znači jer je vidno prirodnijeg izgleda Mate i proporcija u odnosu na Note i to govorim na osnovu vlastitog iskustva.

Da se ne misli da favorizujem nekog proizvođača jer inače Samsung nebi ni uzeo u razmatranje kad je izašao, a ovako sam ga uzeo. Svakako za Note 9 ću dobro iskalkulisati prije kupovine. Za ovih par dana ni jednog trenutka mi Note nije iz nekog razloga nedostajao, čak mi je sad i bolje zbog stabilnijeg prijema i internet veze, bolje autonomije i bolje ergonomije uređaja i senzora otiska prsta kao i njegove brzine.

Da navedem jednu manu Mate-a u odnosu na Note a to je položaj kamera gdje su blago izbačene u odnosu na Note. To ne predstavlja problem kada neko koristi bilo kakvu zaštitu ali ako neko želi koristiti telefon bez zaštite onda postoji mogućnost oštećenja ukoliko se dobro ne pazi.

Sent from my Mate 10 Pro
Poslednja izmena od janka_88 u Uto, 19. Dec 2017. 17:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Baraba »

Hardver, hardver... a softver? Softver diže cenu. Samsung je dosta napredovao što se tiče olovke, drugi kaskaju, kao da idu u rikverc za Samsung, nema ih, nije baš tako lako implementirati softver za olovku, da jeste i ostali bi gurali priču sa olovkom, otkinuli bi bar mali deo kolača koji nosi Note serija. Note je klasa za sebe i dalje, Mate 10 Pro je konkurent S8 Plus. Tačno, nikad manja razlika nije bila između S i Note serije, Note seriju je nekad dosta više stvari izdvajalo, nekada je Note serija bila simbol za super bateriju...
Što se tiče teme, nemam pojma iskreno. Ni jedan mi trenutno nije wow, svima nešto fali, nekom kamera, nekom DAC, nekom ekran, nekom cena visoka...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

Baraba napisao:Hardver, hardver... a softver? Softver diže cenu. Samsung je dosta napredovao što se tiče olovke, drugi kaskaju, kao da idu u rikverc za Samsung, nema ih, nije baš tako lako implementirati softver za olovku, da jeste i ostali bi gurali priču sa olovkom, otkinuli bi bar mali deo kolača koji nosi Note serija. Note je klasa za sebe i dalje, Mate 10 Pro je konkurent S8 Plus. Tačno, nikad manja razlika nije bila između S i Note serije, Note seriju je nekad dosta više stvari izdvajalo, nekada je Note serija bila simbol za super bateriju...
Što se tiče teme, nemam pojma iskreno. Ni jedan mi trenutno nije wow, svima nešto fali, nekom kamera, nekom DAC, nekom ekran, nekom cena visoka...
Oko konkurencije Mate i S8+ se slažem u potpunosti, s tim što se Mate izjednačuje sa Note kao što su S i P serija. Da li zbog vremena izlaska i veličine ili nećeg trećeg ko zna.

Softver, ne računajući olovku mi djeluje ozbiljnije ja EMUI nego na Samsung UI sa svojim šarenilom, ali opet to je samo moje mišljenje i stav. :)

Sent from my Mate 10 Pro

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od kutijagreha »

Baraba napisao:Hardver, hardver... a softver? Softver diže cenu. Samsung je dosta napredovao što se tiče olovke, drugi kaskaju, kao da idu u rikverc za Samsung, nema ih, nije baš tako lako implementirati softver za olovku, da jeste i ostali bi gurali priču sa olovkom, otkinuli bi bar mali deo kolača koji nosi Note serija. Note je klasa za sebe i dalje, Mate 10 Pro je konkurent S8 Plus. Tačno, nikad manja razlika nije bila između S i Note serije, Note seriju je nekad dosta više stvari izdvajalo, nekada je Note serija bila simbol za super bateriju...
Što se tiče teme, nemam pojma iskreno. Ni jedan mi trenutno nije wow, svima nešto fali, nekom kamera, nekom DAC, nekom ekran, nekom cena visoka...
Kakav crni softwer? Sto se tice olovke,tu su je pantentirali. Ali zar zaista mislis da jedan Iphone/Huawei ne ume da impletira istu? Ljudi su videli da je sve manje korisnika koji koristi olovku,i ne zele da idu tim pravcem.

Slazem se da je Samsung upeglao softwer ali daleko je to jos. Eno gledam na bencu ljudi se ubise da upucaju aplikacije kako bi im baterija duze trajala. Zamisli uzmes najskljuplji telefon a pola aplikacija ugasis. Hm. Druga stvar. Svako jutro Samsung korisnici,ujutru kada se probude,prvo se pomole,pa pogledaju na bateriju,da im kojim slucajem android neki resurs nije medju prvim potrosacima. Treca stvar. Svhra svakog telefona pored hardwera jeste softver. Takodje i nadogradnja istog. Ne daj boze isti da azuriras na Samsungu,krecu glavobolje. Odavno mit kruzi na forum,ako hoces lepo Samsung da radi,ne ubacujes noviji softver.

Znaci u suprotno ne moze niko da me ubedi. Silom prilika drzim kafic u centru grada i vidim kakav krem da le krem nosi Notaru. U vrh glave imaju 5 aplikacija,ali zato ribica kada vidi Notaru prica ti ne treba

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

janka_88 napisao:....Ako ćemo još preciznije to je 8.3mm :) i da znači jer je vidno prirodnijeg izgleda Mate i proporcija u odnosu na Note.....
Prvo ti je smetalo 8mm zbog stavljanja u džep, a sada si stigao do proporcije.
Kakva prirodnija proporcija kad je Mate 18:9 a Note 18,5:9 što je isto sranje, jer je 90% video materijala snimljeno u 16:9 :uhuh:
Jasno mi je da veličaš svoj izbor, ali ga pretera sa minornim razlikama koje ni jednom ni drugom nisu prednost, već nedostaci.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Martin Mystere »

kutijagreha napisao:Nije samo Forbs,tu su i drugi sajtovi.
Naravno, imaš i druge sajtove gde se može pročitati i drugo mišljenje...
kutijagreha napisao:3 meseca kasnije izasao telefon,hardwer isti...
A to što je nešto izašlo tri meseca kasnije sa istim HW treba da bude plus? Ja bih rekao da to što je reč o istom HW nakon toliko meseci nije baš nešto čime se treba hvaliti... Ili ćemo i sledeće godine hvaliti modele koji budu izašli godinu dana kasnije sa identičnim HW kao nešto revolucionarno dobro?

Btw možda nekom (tebi) znači više interne memorije koju je pitanje kada ćeš da napuniš i do pola a možda nekom znači to što memorija može da se proširi i to onda kad bude zatrebala... Što je nekom prednost drugom može da bude nedostatak i obratno - niko nije i ne bi trebao da bude etalon šta generalno svima treba.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od sugarcoated_ass »

Kako bih ja vas sve bacio na neke midrejndžere bez pristupa ičem jačem na minimum godinu dana. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

1808 napisao: Prvo ti je smetalo 8mm zbog stavljanja u džep, a sada si stigao do proporcije.
Kakva prirodnija proporcija kad je Mate 18:9 a Note 18,5:9 što je isto sranje, jer je 90% video materijala snimljeno u 16:9 :uhuh:
Jasno mi je da veličaš svoj izbor, ali ga pretera sa minornim razlikama koje ni jednom ni drugom nisu prednost, već nedostaci.
Prijatelju proporcija uređaja a ne ekrana koji nije bio tema ni jednog trenutka. Meni je vjeruj najmanji problem ponovo uzeti Note 8 ukoliko bi nakon svakodnevnog korištenja shvatio da je Note 8 za mene bolji ALI NIJE. ;)

Sent from my Mate 10 Pro

Odgovori