Koji case koristite na smartphone-u?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Koji case koristite na smartphone-u?

Post od znemanja »

Case, maska, neka zaštita je neodvojni deo smartphone-a pogotovo u poslednjih par godina kada su svi telefoni sendvič stakla i metala i podložni pucanju i lomu pri padu. Smatram da bi bilo interesantno da imamo temu gde ćemo napisati koji case (zaštitu) koristimo za naše smatrphone uređaje i da eventualno postavimo sliku istih.

Smatram da ovakva tema može da bude korisna iz razloga što na tršištu postoji ogroman izbor case-ova, različtih cena i kvaliteta, pa neka iskustva sa istima mogu da uštede vreme i novac.

Iskustva koje sam nedavno imao sa oficijalnim case-ovima od Samunga si me inspirisala za ovu temu.

Stoga, pištie šta koristite i stvaljajte fotke :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Green »

Otkako su krenuli sa staklo-metalom, maska je neizbezna iako ih licno ne volim. Stavljam jeftine kinezare, najobicniji providni gel case, najtanji koji se moze naci, za telefon koji se trenutno koristi.
Za Xiaomi Mi Note 2 sam nasao neki fantasticno ultra mega tanak case (neke braonkasto bronzane boje), savrseno pristajao telefonu. Onda za HTC U11+ uzeo obican providni, deblji (iako se prodaje kao ultra tanak), ali fin.
Sad za Oppo Reno 10x Zoom takodje neki "ultra" tanak, lepo uklopljen. Imam jos dva ali ne svidjaju mi se, jer imaju lufta. Takodje imam i jedan veoma kvalitetan fabricki case koji se dobija uz telefon (teget boja), odlicno pristaje i knap je, ali mi je nekako glomazan.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od znemanja »

Green, Slažem se sa tobom, činimi se da su ranije telefoni bili izdržljiviji, svojevremeno na Nokii N serije nisam koristio niakakav case. Sada iako imamo sav taj premium materijal i svemirski dizajn sa ekranima od ivice do ivice, moraš uređaj da staviš u neku plastiku da ne bi pukao pri prvom padu. Bukvalno, radi čuvanja telefona žrtvuje se taj premium osećaj.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od artifex »

Svoju Nokiu nosim golu, isuviše mi je lep da bih ga pokrivao futrolom. Pozitivna stavka je što ledja nisu od stakla

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Joker123 »

I ja Nokiu 6.1 nosim golu ali sam se zaebao malo.ispao mi je par puta i ima par ogrebotina a to me uvijek nerviralo na telefonu (desni gornji ćošak je i malo ulubljen nakon jednog pada na beton).Od idućeg telefona ide case pod obavezno i to onaj debeli gumeni. :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od artifex »

Ima i moj par ogrebotina po ivicama ( preživeo pad sa prvog sprata na beton ) , ali je to očekivano ako se nosi bez zaštite. Probao sam te tanke gumene zaštite, ali je osećaj u ruci znatno lošiji. S tim da mi se prsti više maste kad diram taj silikon, tako da mi i ekran bude musav totalno (posle godinu i po oleofobni premaz iščezao)


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Sale_M »

Ja nosim uglavnom godinama vec samo providan silikon i nista vise. Cak ni foliju ne stavljam ukoliko sama ne dodje preinstslirana kao na P30.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od ~Arkan~ »

Kupujem maske sa Alija unapred, pre nego što i sam telefon dobijem na ruke. Uglavnom imam bar 4,5 različitih maski i kad prodajem telefon ili ode u ruke drugom članu porodice uvek ostavim za sebe jednu masku.[emoji23]
Staklo kupim ovde, mrzi me da ga lepim sam.[emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Green »

znemanja napisao:Green, Slažem se sa tobom, činimi se da su ranije telefoni bili izdržljiviji, svojevremeno na Nokii N serije nisam koristio niakakav case.
Istina. Sve do Ksiaomija uopste nisam koristio nikakve maske, jer telefoni jednostavno nisu bili toliko klizavi kao sapuni. Jedino je Moto X Style, koju sam kratko koristio, bila klizava, jer je metal. Ali i tada nije bila u maski.
Lepo to sad izgleda, staklo i metal, ali cemu trud proizvodjaca ako ce ici u masku. Jedino da nam na tu foru "premijum" materijala uzmu pare, nista drugo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od sugarcoated_ass »

Do honora sam koristio obične silikone i folije, a od njega na ovamo Nillkin Frosted Shield i staklo. [emoji846]
Telefon se ne vadi iz kutije dok se ne obezbedi zaštita. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Evindzer »

Do ova dva sadašnja telefona, nikad nisam koristio ništa, i svi raniji modeli su, i posle više godina svakodnevnog korišćenja, izgledali skoro kao da su tek kupljeni. Ova dva sadašnja, pošto su od klizavog stakla pozadi, morao sam da obučem:
Široku Noklicu u nešto jeftino od providne plastike, što je došlo u pakovanju, a staru za Notaru sam davno uzeo tri maskice od našeg forumskog druga Anteca (on će vam reći koje su marke, ja nemam pojma [emoji1]), od kojih jedna - dvodelna - pokriva telefon sa svih strana, što je dobro kad idem na teren, pa je telefon zaštićen od sve vrste prljavštine, a ne samo od pada. [emoji854]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od m@c|-|oR »

Spigen armor I folija na ekranu.
Što reče gore - telefon iz kutije u komdom, pod o'ma'!

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od Joxy »

Zanimljiva tema. [emoji4]
Slazem se da pre nije bilo potrebe za raznim maskama, ali od kad su se pojavili staklo i metal kao neizbezna kombinacija za 99% mobova koji se trenutno nalaze na trzistu, takav vid zastite je postao neizbezan. [emoji4]
Trenutno najvise gotivim Nillkin, zaista imaju vrhunske proizvode. Ali i pored njih tu su jos i Ringke, Spigen, Baseus, Cafele, Mofi, Comicell, Teracell... Izbor je ogroman. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od znemanja »

m@c|-|oR napisao:Spigen armor I folija na ekranu.
Što reče gore - telefon iz kutije u komdom, pod o'ma'!

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
Kao ti se čini Spigen armor, jel izdržljiv, da li kupovao na Amzonu, eBay i sl. ili možda ima original Spigen da se kupi kod nas?


Jel' neko koristio Nillkin Qin Leather Case. On mi se jedini dopao. Tražim neku wallet (preklopnu) varijantu za S10 Plus, pošto oficijalnim od Samsunga nisam zadovoljan. Volim stilizovane, malo luksuznije case-ove, a jedini od pregledanih mi se dopao Nillkin Qin, medutim ne znam kako se pokazao u praksi.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od m@c|-|oR »

Kupio na Amazonu, kod nas nisam video da se može naći.
Počeo sam sa P10, nastavio sa Honorom.
Koštaju oko 10$.
Izdržljivi su u PM, kad uzmeš u obzir gde radim i kako eksploatišem telefon.
Ono što mi se sviđa posebno je što su neznatno tanji od Nilkin a i dalje robusni.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od bestboy »

Слобода или смрт

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od miodrage »

Neki jeftini ultrathin gel case i 9D staklo za napred. Imam jednu metalnu magnetnu futrolu, koaj je zasticena i staklom, (sve u fullu) i prelepa je, ali se staklo razlabavilo, pa sam u domacoj radinosti to malo popravio superlepkom, i sada je ruzno. Treba da vidim da to nekako sredim, i onda ce opet biti prelep case.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od znemanja »

Danas mi stigao Nillkin Qin Leather Case:

https://nillkin.org/smartphones-accesso ... us-s10-qin

Za sada deluje Ok, videću kako će se pokazati.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od cekicm83 »

Sta mislite o ovoj zastiti, mozda neko ima iskustvo sa njom ili istom ali za drugi model?

https://m.ebay.co.uk/itm/For-Huawei-P30 ... r=1&_rdt=1

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji case koristite na smartphone-u?

Post od znemanja »

@cekicm83, ovakav case sam koristio, ako se dobro sećam na J7 (2016). Ništa posebno, kao i bilo koji drugi slikonski case. Prednost je sto nije klizav.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori