Koja je po vama najbolja marka za mobilne telefone i zasto?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

b_udder, gledao sam Nokiu 6233 i još neke nove modele i prijatno se iznenadio kada sam video da košta 250 evra-Nokia 6230i je, kada se pojavila, koštala mnogo više. 6233 ima maltene sve što može da ti zatreba osim Symbiana-ekran rezolucije 240x320, kameru od 2 Mpix, proširivu memoriju. Drago mi je da i Nokia modeli imaju mnogo niže početne cene nego ranije, ja sam i rekao i jednom postu da su shvatili u čemu greše. Nokia ima stavrno odličan softver u svojim telefonima, može da se podesi maltene sve, ja sam im davao zamerke samo po pitanju visokih cena i tog škrtarenja sa ekranima, inače po nezvaničnim statistikama na Nokia telefone gotovo i da nema reklamacija. Izgleda da je SE više okrenut prosečnim kupcima i korisnicima, dok Nokia sada ima dobru ponudu u svim klasama i segmentima.
Ghost

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Neverovatna stvar je da kod SE telefona, do skoro su se vukli kvarovi (identicni) onima koje su pratili modele 628 i starije...

Tzv. MF kolo koje je izuzetno osetljivo kod Ericssona, pa preneseno na SE zaista brzo crkava, pogotovo ako se "napreze" tamo gde je slabiji signal, a kod nas toga ima gde hoces...

Eto jedan veliki - za SE...

Ruku na srce Motorola se extremno popravlila... I za razliku od totalnih promasaja T191, preko opipavalnja cvrstog tla sa V525, na totalno sigurne noge sa danasnjim modelima...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Tačno je t da se Motorola popravila mnogo, gledao sam neke njihove nove mofele i veliki plus im je to što su menije mnogo pojednostavili (imao sam nekada Motorolu CD 930-ima odličan prijem i jako je izdržljiv telefon, ali je zato bila užasno komplikovana i po malo "glupava"). Današnji modeli su jako dobri i nude dosta dobrih funkcija, a poneki modeli imaju i jako povoljne cene.
Ghost

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

nokia 3310 je zvanicno proglasen za nj korisceniji moitel ikada takodje i naj prodavaniji licno ga imam ,ali meni najvise odgovara SE prvenstveno zbog baterije i signala

DusanX
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 23:14

Post od DusanX »

e PAZI ovako:
Pa anketama:
1.NOKIA
2.SAMSUNG
3.SONYERICSSON
3.MOTOROLA
4.SIMENS
5................

Ali to nista nemora da znaci!!! Svaka od ovih marki telefona ima svoju ciljnu grupu korisnika, kao na primer:

1.NOKIA -telefoni za poslovne ljude, marka na glasu, dobar kvalitet, visoka cena
2.SAMSUNG -telefoni koji u stopu prate NOKIu, znaci: solidni-skupi
3.SONYERICSSON -telefoni za prosecne korisnike, dobar odnos kvalitet-cena(za ok pare- ok fon)
3.MOTOROLA -telefoni za one kojima nisu bitne mogucnosti fona vec izgled!!!
4.SIMENS -jeftini telefoni primitivnih mogucnosti!
5................

Mada, to nista ne mora da znaci, danas svaka od ovih marki ima modele za sve grupe korisnika (posao, zabava, only talk....) sto znaci da i simens ima danas dobar poslovni fon, kao sto i nokia ima jeftin fon za zabavu!!!

Pozzz za NOVU PAZOVU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Nije ti bas rangirana kako treba Motorola. Motorola je na drugom mestu u svetu, glavna je u Americi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

slobodno mi obrisite post, ali ja se i dalje ne slazem da Samsung prati Nokiju u stopu i da je SE za prosecne korisnike! :uhuh:

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Zavisi da li jhe statistika na globalnom nivou, samo za evropsko ili samo za nase trziste....

Istine je da Motorola zari i pali u Americi... Mislim, to je taj Americki patriotizam, kupovali su Motorolu i kad je bila djubre...

Tako da na svetskoj statistici po zastupljenosti i prodaji Motorola je odmah posle NOKIE...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

dulentse
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 01. Jul 2006. 22:53

Post od dulentse »

Ja mislim da su se barem na nasem trzistu proizvodjaci vrlo lepo podelili po cenama
1.do 100-110e-Siemens,LG
2.100-200e-SE,Motorola
3.preko 200e-e,tu je vec malo komplikovanije,skoro svi proizvodjaci imaju barem po jedan jako dobar model. Ovo mozda jedino ne vazi za Siemens (ne i za BenQ-Siemens!),koji je definitivno izgubio trku u ovom segmentu

Naravno,ovo je samo moje misljenje
Pozdrav

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nije nikakva mudrost ali je jedino Nokia i po statistici i po iskustvima korisnika ubedljivo na prvom mestu.Daleko iza nje je po stastistici Samsung a po meni SE,dok je nekada telefone sa najboljim odnosom cena kvalitet pravio Simens a sada to mesto zauzima LG,modne telefone bez nekog kvaliteta pravi Samsung a Motorola je mnogo popravila kvalitet i izgled svoih proizvoda.
Do 80 evra -Simens,
do 140 evra LG,
do 200 evra SE,
Preko 200 evra SE,Nokia,i ostali proizvodjaci imaju po neki dobar model a ovde ne racunam telefone sa SimbianOS-om jer su po meni bez konkurencije i Nokia je nenadmasna.
LG G2 Black,16GB

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Probaj onda P910 ili 990 pa reci da je Nokia nenadmasna kod Symbian OS smartphone-ova! :wink: Samo sto se tice series 60,tu priznajem da si u pravu!
Pozdrav 8)

ZeRoCoOl
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 18:22
Lokacija: Bijeljina

Post od ZeRoCoOl »

Po meni je nokia najbolja marka zato sto se njeni telefoni najmanje kvare :D ,ali u poslednje vreme i SE nije za bacit 8)
Osmeh je kriva linija koja ispravlja sve stvari.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

I nije bas,ima dosta Nokia koje crkavaju,ali interesantno je da svaka firma ima neke"specificne"kvarove!Na primer Nokia,mislim da je burazer promenio citavu kofu hibrida (gubitak signala),tastatura (prestanu da rade odredjeni brojevi),funkcionalnost IR-ova ima je u rangu sa Samsung-ovim (NIKAKVA)...
SE ima naviku da stavlja dzostike na nekim serijama koji ne mogu da izdrzi vise od godinu dana,ponekad boja nije bas postojana (najgore kod K500 koliko sam primetio)...
Samsung je u pojedinim serijama koristio tako budjave flex kablove da si bio srecan ako izdrzi 6 meseci,a onda 40-50 eura za popravku,a IR-ove su samo badava postavljali u telefone,dobro da se setili da postoji nesto sto se zove BT!
Siemens je vec... ne bih znao odakle da pocnem! :lol:
LG,Panasonic,Alcatel,Sagem... su manje zastupljeni a i delove je nemoguce naci tako da ne bih znao sta da kazem o njima,jednostavno kad se pokvare... kanta!
Pozdrav 8)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Ja sam promenio puno marki telefona, sad koristim nokiu n70, ali SE seria P je ne nadmasna ( imao P900). sad gledam da prodam ovu nokiu i da uzmem neki od novih SE ( m600, w950, p990); najverovatnije ce bit p990. Ipak UIQ je UIQ

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Nokia nije best buy, mada neki modeli to trenutno bas jesu, npr pogledajte 6630, moze da se kupi za 170e a ima bas sve sem fm radia, telefoni im imaju najmanje problema sa software-om i stabilni su.......a na drugo mesto mogla bi doci motorola, ali njeni telefoni su tako cudni :? zbunjujuci meniji a blutooth cesto odbija prenos vecih fajlova sa drugim markama telefona.....strange 100%
5130+Koss the plug....

Odgovori