GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar je moguce da je update sa v5.2 na v5.502 velik skoro ceo MB!?Nego,instalirao sam ovu vecu verziju,i pored TomTom imam i Contacts Navigation,cemu sad to sluzi?Mozda ova prva verzija nema to?Nego videh na netu da je najnoviji update za v5 mislim v5.444,nisam tu verziju nasao a kazu da je bas u njoj ispravljeno pucanje veze izmedju TomTom i BT GPS-a na N70,koju i ja imam!?
Nego,gde moze da se kupi neki od Nokia BT GPS,nasao sam jedan oglas za LD-3W ali 120 eura i nema ga trenutno,gde si video to za 100 eura,da nije mozda bio LD-1W i koja je razlika izmedju ta dva modela?
Pozdrav 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Sad sam pogledao i video sam da 5.202 zauzima 4.38 MB, a 5.2 zauzima 3.6 MB. Na Nokiji 6600 imao sam instaliran 5.202, ali nisam primetio neke razlike u odnosu na 5.2 pa sad ima instaliran 5.2. Contacts Navigation sluzi za to da te program navodi do nekoga iz tvog imenika, ali taj neko mora da ima upisanu adresu. Jer inace program ne bi znao do koje lokacije da vrsi navigaciju. Za verziju 5.444 prvi put cujem. Takodje mi nije poznato ni to pucanje veze izmedju BT GPS-a i N70, jer ja imam Nokiu N70 i bez problem koristim TomTom. Jos mi se ni jednom nije desilo da mi puikne veza.
Taj od 100 evra je bio LD-3W koji ima noviji cip od LD-1W. LD-1W je stariji model, koji nemoj nikako da kupis, jer je los. Poslacu ti na PP gde sam video LD-3W za 100 evra.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

U jeee... koliki update onda!Ali ovaj koji sam instalirao zauzima 3776kb u menadzeru a za verziju pise 1.0.0 sto je nemoguce!?Ja sam za taj update saznao na dotsis-u,ali ne znam tacnu oznaku,i cak su mu i neki useri rekli (tom koji je postavio link za download) da tako nesto ne postoji na sajtu ali covek dao link,neki skidali... mada ja necu da se bakcem sa tim!
Gde si skinuo v5.202 i gde si uopste video da je to ta verzija,nikako da nadjem About sekciju u programu,samo na osnovu zauzeca memorije za verzije koje si ti dao mogu da pretpostavim da je moja trenutna ona ranija verzija (mislim iz januara 2006)!?
Za taj problem se vecina zalila da se posle nekih 20-ak minuta veza zablokira,pukne,ekran pobeli i mora da se restartuje telefon,a ljudima se to desavalo izgleda na Orange softveru ali i na originalnom,mozda je to ispravljeno u najnovijem softveru koji i ja imam,mozda ne ali neki su se javljali sa tim problemom!
Cekam PP,a mozes mi i reci jesi li na dotsis skinuo najnoviju verziju da potrazim tamo,slabo burek forum ide u korak sa vremenom!
Pozdrav 8)

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Lomnica_city, ja koristim verziju 5.200 (433)
sa gps dirver v1.2
i nikada mi nije blokirao telefon a mucio sam ga bas max
poz
N70 v 5.0609.2.0.1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dirver?Nisam cuo za njega!?Nego,jel ovaj Nokia LD-3W v2 BT GPS ili v1.2 BT GPS?Sajt im je ocajan a mrzi me da skidam .pdf uputstvo da bih saznao samo jednu stvar (a cini mi se da uputstvo ima preko 3 MB pa sigurno ima dosta strana,ko to da cita toliko)! :roll:
Zvezdarac,hoces li u Menadzeru da proveris koliko ti zauzima ta verzija,ako je isto kao meni onda je sigurna i meni ona starija verzija?
Pozdrav 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Otvori opcije. Klikni na "Change preference". Klikni na levu taster od rucice. Klikni na "Show version". Malo su ovi iz TomTom-a lose uradili te opcije, jer mnogi u pocetku ne provale da ima mnogo vise opcija nego sto se u pocetku vidi. Moras da klikces na levi ili desni taster od rucice za navigaciju.
Ovu verziju 5.202 sam skinuo sa Iphone foruma, ali tesko ces je naci. Mogu ako hoces da ti je posaljem, ali sutra ili prekosutra, jer mi je sad slaba veza
E neznam stvarno sta da ti kazem za taj problem. Meni jos ni jednom nije pukla veza, a koristio sam program.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ipak je v5.200 (433),ajd potrazicu na i-phone forumu,imam ADSL vezu,a ima me i tamo! :wink: Nego,jel mora da stoji TomTom na memorijskoj kartici,mislim da moze i da stoji na memoriji telefona (zbog brzeg rada) ali onda mape ne mogu da stoje u folderu TomTom na kartici vec u root-u kartice,medju glavnim folderima?Ali mislim da ionako ne moze brze da reaguje jer mape mora da ocitava sa memorijske,neka na MMC!!Ne znas za verziju BT-a na LD-3W?
Pozdrav 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Kod mene je verzija 5.202 (443). Ja sam TomTom instalirao zajedno sa mapom na MMC i nemam apsolutno nikakvih problema sa brzinom. Program radi veoma dobro tako da nema nikakve potreba da instaliras TomTom na internu memoriju. Mislim da LD-3W ima BT 2, ali nisam 100 % siguran.
LD-3W ima BT 2. Evo ovde imas specifikaciju:
http://www.nokiamena.com/english/phones ... /specs.htm

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Uh sto sam nagazio tred za v5.202 ali vec 10 strana neki italijani lupaju neke gluposti i jos nisam dosao do dela gde je cela verzija krekovana (svi moraju da koriste GPS driver 1.20,videcu kasnije u tredu jel ubacen 1.21 i da skinem celu verziju)!
Pozdrav 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Taj italijan sto tvrdi da u njegovoj verziji je ubacen GPS driver 1.21 lupa gluposti, jer takav drajver izgleda jos ni ne postoji. Ja sam instalirao njegovu veriziju, ali i dalje stoji GPS drive 1.2

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Uf sto mrzim kad kenjaju na italijanskom,ali koliko sam ukapirao,onde je neki zip koji treba da se raspakuje,prebaci na MMC u root,onda tek da se krekuje... i opet nekima nece da radi!!A kazu da nema nikakvih promena u novoj verziji (cemu onda toliki update kad se velicina povecala za skoro ceo MB),I DALJE se neki zale na crash-ove sa nekim BT GPS-ovima,izgleda je dzabe izbacen update a ova verzija koju sam skinuo sa bureka se barem lako instalira i krekovan je .sis,koristi takodje isti GPS drajver pa cu zadrzati nju!

Edit:
Moram da ispravim samog sebe,u zadnjem tredu koji mi je search za TomTom v5.202 izbacio,sam nasao verziju koja se lako instalira,mape ne traze activation code,ne treba patchovati nista... ma milina,znaci zaj... Italijane i njihovo smaranje na preko 30 strana kad ima bolje!!
A evo jedne male poslastice,posto su ove krekovane verzije TomTom-a uglavnom ociscene od svih glasova,a idioti iz TomTom PRODAJU glasove na svom sajtu,nasao sam negde SRPSKI :wink: glas za navodjenje,spakovao i uploadovao za vase zadovoljstvo ovde-> http://rapidshare.de/files/32679892/Srp ... bile_5.rar
Instalacija je vrlo prosta i izgleda ovako...
Raspakujte .rar fajl,zatim kopirajte ona dva fajla (Ctrl+C ili desnim klikom i Copy ili iz Explorera ili...) i fajlove prenesite na folder TomTom na memorijskoj kartici,restartujte TomTom i uzivajte,glas je simpatican i nije neka mesavina Srpsko-Hrvatskog jezika kao sto bi se ocekivalo (ima poseban glas za Hrvate i Bosnjake ali ne mogu sad i njega da nadjem,ovo editovanje radim u pola 3 i nemam snage da trazim ali piratebay je majka za to pa...)!
Na nekim forumima sam procitao da se glasovi pakuju u folder voices,ali njega kod mene NEMA pa sam probao ovako i RADI!! :D :wink:
Pozdrav 8)

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Lomnica_city,
Taj Predrag zvuci vise kao Arthur Bostrom (Officer Crabtree) u seriji Alo-Alo ali...... kad boljeg nema za sada dobar je i taj.
Trazim na netu kako da prebacim wav format u chk.
8)
N70 v 5.0609.2.0.1

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Nemas folder "Voices" zbog toga sto nije bilo glasova u TomTom-u koji si instalirao. Inace se taj folder (koji i sam mozes da napravis i premestis glasove tamo) nalazu u ROOT-u E diska, tj: E:/voices
Pozdrav.

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Razmisljam se nesto da probam taj gps i na mom starom telefonu 6630, na njemu bi trebalo da radi tomtom? Kad sam vec uzela modul, bilo bi super da ga mogu koristiti i na njemu pored e70...
Za tom tom postoje karta istocne Evrope, sa Scg na njoj zar ne?
Da li neko poseduje aplikaciju i pomenutu kartu i kako se snalazite? Sve se to mora instalirati na karticu telefona, i u kom formatu moraju biti karte i gde one treba da se snime?

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Oljica, i na 6630
TomTom + E Eu ima kompletnu kartu SRB + CG pa sve do baltika (provereno u Lenjingradu)
Mora na karticu jer jedino tako moze zbog registracije :)
Ima nekih 190 i nesto Mb
Ima sve u sebi sto ti treba pa nema dodatnih instaliranja karata osim za WEu ako ti zatreba.
Laka za snalazenje jer kucas imena ulica npr. Beograd>Balkanska to Vojvodjanska.
N70 v 5.0609.2.0.1

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Na 6630 radi TomTom. Kao sto smo vec pomenuli postoji karta Istocne Evrope sa SCG na njoj.
Kartu instaliras na memorijsku karticu, a o formatu karte ne moras puno da razmisljas. TomTom ima svoj format karata i moras da skines TomTom kartu "Eastern Europe" koja zauzima oko 190 MB. Kada skines kartu javi se ovde da ti obijasnimo kako da je instaliras.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Karta se ne instalira,samo se raspakuje .zip i fajlovi prebace u folder TomTom na memorijskoj!A inace,ja sam skinuo sa dotsis-a,ima 2 dela i skupa ima oko 160-ak MB,kad se odzipuje na HD onda ima 195MB!
P.S.Post #2000!! :wink: :D
Pozdrav 8)

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Ako se ne varam, kod Smartcomgps programa je druga prica, tu je potrebno konvertovati karte ili to obavlja pomenuti program jer je u njemu ujedno i taj ogf2 ili kako se zove vec taj konvereter? Ovo sad pitam kada karte prenosim na e70, gde njih instaliram?

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Izasla je nova verzija TomTom-a: TomTom Navigator 6 koja radi i na Symbian 9.1 OS. Izgleda da stare mape nece raditi na novoj verziji programa, a koliko sam uspeo da saznam uskoro se ocekuje i detaljna mapa Srbije. Ono sto jos nisam uspeo da saznam da li postoji nova verzija programa za telefone sa Symbian 8.1 OS.

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Ijao, odlicno, jos samo da nadjem nacin kako da se dokopam te verzije za 9.1!!!
Bice sjajno ako odrade novu mapu Srbije tako detaljno....

Zaključana tema