Kloniranje jos jedne kartice

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
djordje.c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 12:34

Kloniranje jos jedne kartice

Post od djordje.c »

Za Anastasija:Kako klonirati jos jednu karticu u NOKIU 6600?Molim te da mi, ako vec postoji mogucnost za to,postupak detaljnije objasnis.Unapred zahvalan.Pozdrav.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Postoje dva nachina da se to uradi (koliko ja znam):
1. Postoji 'naprava' koja se kachi na donji deo telefona, u koju stavljash drugu karticu, ali ja tu napravu josh nisam video kod nas.
2. Da kupish telefon koji ima dva mesta za SIM kartice, ne znam de moze da se nabavi, ali ja mislim da mozesh da ga nadjesh ako se malo vishe potrudish.
(3. najefikasnije. Ako ti to zaista treba, kupi i drugi fon koji ce da ti sluzi za drugu karticu (tako svi koje ja poznajem a da im to treba rade).)

Nadam se da ti je moj odgovor barem malo posluzio, ako budem naleteo na neshto zanimljivo, javicu ti. :wink: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

djordje.c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 12:34

Za 'Dr.Nick Riviera'

Post od djordje.c »

Hvala.Na Mobilsvet forumu su pomenuli mogucnost kloniranja druge kartice tako da me je to potaklo da se zainteresujem.Potrudicu se da
pronadjem od koga je to poteklo.Pozdrav.

R310
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 15:52

Post od R310 »

Kupis blanko karticu,ubacis program SIM EMU u nju,ocitas sa kartica koje hoces da kloniras IMSI i KI broj,pa ga ukucas te brojeve pomocu gore navedenog programa-zavisno od kartice mozes da imas do 8 kloniranih brojeva

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Sad ima i sa 15 brojeva :!: :D
To je bolje (bezbednije i lakshe) da ti uradi neki serviser, samo shto je to dosta nelegalno, tako da ako imash neku 'servisersku' vezu, sad je upotrebi. :wink: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Zorzzz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2004. 08:05

Post od Zorzzz »

SimEmu radi super (mislim da ima 5.x ver), a na Silver Wafer karticu ide oko 8 brojeva tel i oko 20 smsova. Inace, ceo proces citanja kartice traje od 4-24h, i verovatno nece moci da ti iscitaju nove sim kartice (one sa posebnim uslugama operatera i vecim imenikom) tako da se ne nadas. Ako moze, super stvar, i najbolje radi sa nekim tel sa internom memorijom. I PAZI KO TI CITA KARTICU, jer njemu posle ostaje kopija iste :(
Pozdrav od Djordja

Odgovori