OPM problem

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

OPM problem

Post od Shakal »

da li postoji neki manager koji radi bez problema , od Nokia PC suita samo odusto posle vise pokusaja pa sam skino OPM i on me zeza , instalirao sam ono na fonu i njega na kompu i kad hocu da se konektujem idem na OPM agenta i onda izaber da hocu preko BT i onda ceo telfon zablokira i tako stalno.
nerviram se zbog ovoga ko lud a ako neuspem da ga aktiviram i dalje cu morati da se smara da mi stizu fjlovi kao poruka . i da ga trazim pa da ga kopiram .........smoro sam se ziv dok sam preneo 15 tonova.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Meni nije jasno ljudi zasto koristite software koje vam nude proizvodjaci telefona.Ja recimo imam n6670(kao sto se vidi u avataru),ali ne koristim nikakve programe za razmenu podataka vec sve ide direct,BT<=>PC.Ako je od neke vaznosti koristim MSI Bluetooth.Sa instalacijom drivera dobijas sve servise.Ne vidim potrebu za dodatnim software-om,sve radi savrseno.
Pozdrav... :wink:

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

A kako kad prenosis npr 500 slika na telfon , sve stignu u obliku poruke pa ti onda u file manager pa se zezas sto godina dok ih sve prekopiras u galeriju.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

To je tacno.
U pravu si.
Neznam kako bi izgledalo USB kablom.Nisam imao iskustva.
Kako PC prepoznaje tel preko USB-a?
P.S.Da li stvarno imas tolike potrebe da,recimo prenos 500 slika u fon i sl.??? :?:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Imao sam ih i ja....ne bash 500....ali dosta... :wink:
Prepoznaje ga kao phone divice....mislim...ili tako neshto...ili ga samo prijavi a tek kad udjesh u program on ga prepozna.... :roll: :mrgreen:

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

evo bas se sad zezam i nerviram se , kad pokrenem OPM i krenem da trazim nove uredjaje telfon mi stalon nudi da potvrim authorzaciju sa kompom , ja potvrim , pa on opet pa ja potvrdim i tako do beskraja.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Evo jednog predloga kako da se snađeš bez PC Suitea i sličnih programa pri prebacivanju velike količine fajlova...
Kao prvo, instaliraj file manager po imenu FileMan (SymbianWare). On ima jednu super opciju, a to je da pri pokretanju, u root meniju pored particija u telefonu (c, d, e, z) pokaže i korisnu stavku - folder "Mailbox"... Dakle, nema lutanja po folderu system/mail/xxx folderi, već ti se svi poslati fajlovi prikažu u tom "Mailboxu" i sve što treba je malo skrolovanja na dole i lako ces ih naci, sve na jednom mestu, a onda ih kopiras tamo gde treba...
Drugo, instaliraj i programčić "Zipman". Lepo na racunaru zipuj onih 500 fotki, napravi, dakle, jedan .zip fajl i pošalji ga direktno u fon... Biće tamo u onom Mailbox folderu u FileManu, pronađeš ga, pokreneš, automatski se podiže Zipman i samo ti preostaje da odabereš opciju iz njegovog menija koja ti odgovara, recimo "extract to" (naravno, pre toga na kartici ili u fonu napraviš folder u koji ćeš smestiti toliko slika ili melodija), otpakuješ sve to (ili samo jedan fajl, ima dosta opcija) tamo gde želiš i to je to...
Jednostavno, zar ne? I nema nikakvih zezancija sa PC Suite i sličnim nedorečenim zatupljujućim programima...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Mi smo izuzetno inventivan narod,svi vole da koriste neka alternativna resenja,to vam je kao ono kod mehanicara kad se "budzi" sve od svega na sve :D samo sto ovde nije u pitanju nedostatak para,jednostavno takvi smo.Onaj truli zapad mora propasti,zamisli oni koriste za ono sto rade programe koji su predvidjeni da rade to...sramota :wink:

tombraider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 21:51
Lokacija: Kraljevo

Post od tombraider »

Slazem sa sa Sasom NS, mozes tako. Ali jos bolje je Shakal da pri velikoj kolicini prenosa podataka, nabavis card reader. On ti je desetak evra. Znaci prenos mp3 muzike, filmova, slika radis citacem kartica. Sve je brzo, bezbedno i sto je najvaznije nema nerviranja sa raznim menadzerima. I ja sam isto tako koristio PC Suite, Oxigen i nervirao se kao ti. Medjutim kako sam kupio citac, sve ide daleko brze i lakse. Naravno, govorim o velikoj kolicini podataka. Za male fajlove, tu je naravno, stari dobri bluetooth.


:wink: Pozdrav

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nisam chitao bash sve postove, ali da napishem kako ja izlazim na kraj sa prenoshenjem velike kolichine podataka (slika) sa moba na komp (i obrnuto):
Kad prebacujem do 50 slika (i vishe ako imam vremena) poshaljem preko bluetooth-a (meni je na kompu non-stop upaljen BT hub jer imam bt misha i tastaturu), pa na fonu sve prekopiram tamo gde mi treba pomocu FileExplorera, a ako treba bash dosta da prekopiram onda izvadim mem. karticu (shto me jako mrzi) i sve preko card reader-a...
Ako nemash card reader qpi ga poshto je jako jeftin (10-15e), a i isplati se poshto ce ti verovatno koristiti i u buducnosti...
:wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Dovitljivost nacije obrnuto je proporcionalna dubini njenog džepa... A moj je više prazan nego pun, priznajem...
Imam i card reader, ali brate, mrzi me da stalno vadim karticu, skidam bateriju i poklopac, palim - gasim telefon (eh taj hot swap!)... Pored toga, card reader mi povremeno toliko uz...e fajlove na kartici i napravi ršum da mi se više i ne mili da vadim karticu. To radim samo kada prebacujem neki film ili veću količinu mp3 fajlova. Sve ostalo brže i lakše ide BT-om. Zato su ga i izmislili. Pored toga, neki fajlovi neće da se startuju ako nisu smešteni u "messages"... Recimo, Word (.doc) fajlove Quick Word uopšte ne vidi u telefonu, tačnije ako nisu smešteni u porukama... itd.
Kada sve ovo saberemo, dovitljivost do daljnjeg ostaje na snazi...
A taj truli zapad... Ma neka propadne ako mu se propada. Ne marim mnogo za njih...

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

E hvala vam svima posebno Sasi koji mi je puno pomagao , razmislicu o card readeru posto je ocigledno jeftin.

Odgovori