Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ljudi moze li mi neko reci koji je product code za nokiu N73 ali ne balkanski vec onaj "evropski" jer je za njega izasao novi softver a za balkanski product code nema update i ko zna hoce li biti..... pozz

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Lomnica_city, 3110c RM-237 EURO-D BLACK LATIN 0544313
Jesi probao ili neko drugi ili je to samo hint?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Jedan drugar sa benchmarka sa kojim sam ranije nesto pametovao oko upgrade-a laptopa i njihovog oveklokovanja (znaci decko nije buzdovan) je kevi odradio 3110c tim kodom,valjda je ok,samo sam uradio copy/paste onoga sto mi je poslao u PP!
Pozdrav 8)

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

imam problem naime instalirao sam novu verziju softera na n73 ali mi ne pokazuje poruke i kontakte .isao sam na restore i kada povezem preko pc suite-a vidim na kompu sve poruke i kontakte ali mi u telefonu pokazuje kao da ih nema

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

janka_88, evo nekih kodova-
-za obicnu verziju: Euro1: 0529790 ili 0527009; Euro2: 0529792 ili 0529602
-za muzicku verziju: Euro1: 0537289; Euro2: 0539239

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Evo bas sam gledao komentare sto se tice novog softvera i kazu da je poboljsan kvalitet slika i zvuk muzike
kao dosta je cistiji i nema neki sumova i tako te gluposti, niko se nije oglasio sto se tice nocnih slika pa kad sutra odradim update javim kakve su slike, tj. da li ima one plave sjenke pri slikanju i snimanju. pozz

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

janka_88, izgleda da ces morati jos da pricekas.. Sad sam proverio date kodove ovde i nijedan ne nudi najnoviju verziju. Trebao si ranije da trazis jer su izgleda globalno povukli novi soft.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ne kapiram zasto su ga povukli?! :wacko:
...jedino ako nesto nije bilo u redu s njim pa su ga povukli da ga dorade...sve osim toga nema nikakvog smisla!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Verovatno sto je sa novim softom dobio mnogo bolju kameru pa su je brze bolje povukli da ne pravi konkurenciju svom bratu N82 :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

"janka_88"Ljudi moze li mi neko reci koji je product code za nokiu N73 ali ne balkanski vec onaj "evropski"

0527009-euro 1 product code for n73 regular
0537289-euro 1 product code for n73 music edition

Momci probajte sa ovim kodovima,mozda upali ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

tomicdms
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2008. 20:57

Post od tomicdms »

Imam problem,imam nokiu n73 uradim sve kako je lomnica_city i objasnio ali kad ukljucim NSU on mi kaze da imam najnoviju verziju softvera 3.0638.0.0.1. a vidim da ste ubacili noviji zato vas molim ako neko moze da mi objasni sta da radim da li je problem kod NSU ili NSS. :cry:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

tomicdms promeni product code, sigurno za taj product code koji je kod tebe je to najnoviji fw, stavi balkan product code i ubacice ti novi fw.

product code ces promeniti preko NSS, ima tamo upustvo i za to.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ubacio sam product code 0529790 i juce sam ubacio novi softver tj V 4.0747.31.0.1 koji je od 23.11.2007 i nema jos nista novije nazalost za skinuti. Dnevne slike su poboljsane i pri slabijem osvjetljenju je manji efekat one plave boje dok se slika i nakon sto uslika ali sto se tice bas nocnih snimaka nema nekih vidljivih poboljsanja... pozz

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Drugim riječima dobiješ malo a gubiš jako puno, tj. gubiš srpski t9
Dok ne izadje verzija za balkan product code ne pada mi na pamet da update-ujem. T9 je meni nešto najvažnije na telefonu!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Kako ko gubi, jer meni srpski T9 nista ne znaci jer ga nisam uopste ni koristio od kad sam bio ubacio srpski a ovako imam nesto bolje slike i bolji mp3 tako da mi vise znace muzika i slike u odnosu na srpski T9. pozzu

autonomas2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 19:38

Post od autonomas2000 »

posto iscitah sve kombinacije oko flesovanja i ubacivanja srpskog u telefone imam jedan problem da li neko moze da mi objasni sta i kako da uradim da ubacim srpski meni tj kod ili vec sta u N95 posto sam probao sve sto je napisano i instalirao NSS i NSU medjutim prateci sve one skice nikako nisam uspeo da iinstaliram USB tj da dobijem prozorce u kojem se pokazuje Federal One USB Device i kao sto rekoh tu sam stao. Imam instalirana ona dva navedena programa ali nemam PC Suite mozda je to problem.
Ne znam sta da odaberem u telefonu kada ga prikljucim na USB kabel od ponudjenih opcije PC Suite ili Data transfer ili Media, ako iko moze da mi pomogne oko obih pitanja bio bih mu jako zahvalan.

ako neko moze da mi pomogne oko moje stvari jer voleo bih da to ubacim u svoj telefon i imam jos jedan a to je N76 pa se zahvaljujem svima na pomoci

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

autonomas2000 napisao: posto sam probao sve sto je napisano i instalirao NSS i NSU medjutim prateci sve one skice nikako nisam uspeo da iinstaliram USB tj da dobijem prozorce u kojem se pokazuje Federal One USB Device i ako sto rekoh tu sam stao.
Nisu potrebne nikakve skice, jednostavno pokreni NSS i spoji telefon sa kablom i izaberi pc suite, on ce sam instalirati potrebne drajvere. Ako nece instaliraj i nokia pc suite, ima i on u sebi drajvere.

autonomas2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 19:38

Post od autonomas2000 »

E sad imam ozbiljan problem ljudi, sve sam uradio na N76 promenio code dobio srpski, bla bla i bla instalirao novi tj updejtovao novi soft i restartovao se sam i onda sam uradio sledece vratio podatke sa mem kartice posto sam bekapovao sve pre toga i sta se desava ne mogu da upalim telefon, jer posle povracaja je trazio telefon da se restartuje i CVRC sad nece da se uopali nego piseda telefon nije podigao sistem i da kontaktiram proizvodjaca????? Sta sam pogresno uradio, ako neko zna sta treba da radim unapred se zahvaljujem svima

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

probaj da drzis zeleno, *, 3 i onda drzis dugme za paljenje dok ne pokaze screen za hard reset fona. Pre toga skini bateriju na jedno sat vremena.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne treba da skida bateriju,to je softverski problem koji si SAM skrivio time sto nisi lepo ubacio nazad imenik i ponovo rucno instalirao programe,sad se neki ne slaze dobro sa novim softverom i moraces da instaliras jedan po jedan da vidis koji pravi problem!
Pozdrav 8)

Odgovori