Max veličina MMC? - Nokia 3660

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Leggolas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 31. Avg 2004. 01:35

Max veličina MMC? - Nokia 3660

Post od Leggolas »

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa nokijom 3660 u vezi MMC kartice, odnosno koja je naj veca velicina kartice koju ona moze da primi. Unapred hvala.

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Nokia 3660 Moze da koristi (po nekima) i mmc kartice od 1GB, ali ti je najsigurnije da stavis neku do 256MB, jer preko toga obicno guse telefon.
usput imam jedno pitenje, da li se u Nokiu 3650, i ostale moze staviti i SD kartica ili mora iskljucivo MMC.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Po mom mišljenju 256MB je sasvim dovoljno, toliko i ja imam u 3660. A SD kartica je praktično isto što i MMC, sa dodatom zaštitom. Znam da sigurno radi u 6600, znači, trebalo bi da radi i u 3650, 3660... :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nece moci... SD kartica ima jedan kontakt vise od MMC - pa pretpostavljam da je kompatibilnost moguca samo u jednom smeru: uredjaji koji koriste SD kartice mogu da citaju i MMC, posto su kartice potpuno istih dimenzija, medjutim, uredjaji koji koriste po defaultu MMC, ne bi trebalo da mogu koristiti SD kartice...
Da, razlika je i jos u tome sto SD kartica ima prekidac kojim se moze zastititi brisanje podataka - valjda se zato i zove Secure Digital...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

128MB je optimalno, a SD kartica koliko znam nije kompatibilna. :wink:
Vishe memorije bi kochilo telefon. :wink:
Poslednja izmena od `Dr. Nick Riviera` u Ned, 05. Sep 2004. 02:50, izmenjeno 1 put ukupno.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kako objašnjavate onda to što SD radi u 6600? :?
Ima još razlike, SD je malo deblja, a taj jedan kontakt viška možda nije presudan za rad, samo za security. Proveriću tačno o čemu se radi, a ovih dana i probati, pa ću vam preneti iskustvo & zapažanje. :wink: :mrgreen:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Dakle ovako: SD ima dva pina više i deblja je taman toliko da u 3650-60 ne može da uđe, bar ova Kingstonova koju sam probao. Neke karice su malo tanje i mogu da stanu knap u MMC slot (u telefonu). Nisam imao pri ruci 6600 i neku drugu SD karticu da probam, ali i to će se desiti uskoro. :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Izgleda da je debljina kartice razlicita od proizvodjaca do proizvodjaca (sto ne bi trebalo da bude, ako postuju standarde). Ja sam poredio SD karticu iz jednog HP digit. fotoaparata sa MMC karticom iz moje 3650 - po dimenzijama i debljini bile su potpuno identicne, razlika je bila u samo jednom (Miskoni, kazes dva - onda valjda nisam dobro izbrojao) kontaktu... Nazalost ne mogu da se setim ko je bio proizvodjac te kartice... Znam sigurno samo da nije bila kartica koja je isporucena uz fotoaparat, nego veca - od 128 Mb...
Uglavnom, vecina proizvodjaca koji ugradjuju SD kartice u svoje uredjaje obavezno napomene da se u njima mogu koristiti i MMC kartice - jos nisam video obrnut slucaj... Ali valjda moze, ako si vec probao...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ova Kingstonova SD kartica je baš bila debela i čvrsta, i imala je dva kontakta više, po jedan sa obe strane, a Transcend je bila nešto tanja i uspela je da stane u 6600. Očigledno da postoje razlike između pojedinih kartica, nije ni prvi ni poslednji put da ne poštuje standard.

Odgovori