6630 - mp3 test uspešno završen !!!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

6630 - mp3 test uspešno završen !!!

Post od eruanntion »

Zanimalo me je koliko će baterija držati ako nonstop budem slušao mp3 muziku.:D Zato sam juče čim mi se fon do kraja napunio, pustio da se vrti jedan album koji sam prebacio na karticu. To je bilo u 6 sati. Jutros sam legao oko pola pet, a telefon je još uvek radio, i imao još jednu crticu. Tako da računam da je minimalno radio oko 11 sati :lol: , možda čak i malo više (to ne znam pošto sam zaspao).
Inače zvuk je odličan, cenim ga u rangu sa mojim iRiver t10(1gb mem. :roll: ). Pošto sam toliko zadovoljan, a jedina prednost t10 je to što mu duže radi baterija, i ima kvalitetnije snimanje glasa (mada se nadam i to može popraviti na 6630 preko nekog kvalitetnog programa sa tom funkcijom), rešio sam da ga se otarasim. 8)
Ipak mp3 player ne nosite svuda sa sobom, dok mobilni definitivno nosite.

Inače, da li mi neko može reći kolike su trenutno otprilike cene kartica od 1gb, kao i gde se mogu nabaviti, i da li bi mi tolika kartica možda usporavala fon.
Takođe imam jedno pitanje u vezi ram memorije fona. Da li Symbian može koristiti svu slobodnu internu memoriju kao ram, ili mu je samo izvesna količina predodređena za tu funkciju. Pitam pošto su mi u FExploreru ovako prikazane particije:
C: (7364/9928KB) <flash>
D: (1873/1883KB) <ram>
E: (7083/62394KB) <disk>
Z: (0/0KB) <rom>

Na osnovu ovog ispada da se samo 1883KB može koristiti kao ram.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Kako to mislis: "Na osnovu ovog ispada da se samo 1883KB može koristiti kao ram."? Ram memorija je odvojena od one memorije koje sluzi za skladistenje podataka i ako si mislio da ram memorija koristi neki deo memorije kartice ili telefona (mislim na "C" disk) onda se varas.
Ja sam kupio Kingston mobile MMC RS karticu od 1GB po ceni od 3 000 dinara sa dozivotnom garancijom, pa ako te zanima mogu preko PP da ti kazem gde sam kupio ;)

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Hvala na objašnjenju. Da, ja sam misli da se deo interne memorije koristi za ram. :unsure: . Znači, ono tipa kada vidim na ostalim forumima kako se neko žali kako mu telefon neće pokrenuti neku igricu zato što nema dovoljno memorije, a on kaže da je obrisao sve nepotrebne stvari iz interne memorije, i ima 5-6mb free, pa mu i dalje nije jasno kako neće da radi, onda je i on takodje u zabludi. Predpostavljam da samo treba da pogasi ostale aplikacije koje mu zauzimaju dragocen ram, i to je to. Nema veze i ako mu je interna memorija skroz puna, važno je samo da oslobodi ram.
I da, može taj PM za mesto kupovine. :)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

cekaj malo cekaj, imam T10 i razlika izmedju njegovog zvuka i 6630 je nebo i zemlja,moj je zute boje bez fm radia isto 1G a glasovni zapis pakuje direktno u mp3 format i izuzetno je kvalitetan i jasan,tako kvalitetan nisam video ni na jednom mobilnom + moze da snima samo ako cuje glas,tj. na glas da se aktivira. Imas li ti njegove originalne sluske?Ima mozda 15tak vrsta ekvalajzera a SRS WoW kad pojacas do kraja razbija bubnu opnu. Mozda ti je sw u njemu mator,imas na sajtu sw da slines i ubacis novi
http://www.iriver.eu.com/download_detai ... &top3link=

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Ne kazem da iRiver ima loš zvuk, neko da mi nokia dostiže gotovo isti kvalitet. I moj je žute boje. :D , a firmware verzija je 1.62 UMS. Baterija isto drži četiri puta duže nego u slučaju nokie, ipak je to "mp3 player" namenjen samo za slušanje muzike, i voice recording. Imam i originalne sluške, medjutim pošto su me malo nervirale (šta će e kad ne volim bilo šta da stavljam u uši:D) nabavio sam Ligotech-ove, koje su takdje odlične. Medjutim, kao što sam napomenuo, Nokia mi dostiže gotovo isti kvalite zvuka pri slušanju, i to sa default player-om, a verovatno će biti još bolje kada budem instalirao Mp3 Pro, ili Ogg player. Što se tiče voice recordinga, to je ipak druga priča. Tu nokia ne može da se meri sa t10.
Još nisam probao da instaliram neki drugi voice recorder na Nokiu, mada iskreno ne očekujem neko preterano poboljšanje. Fora je u tome što ionako nisam preterano koristio tu funkciju na t10.
I kao što sam malo pre rekao, mobilni UVEK nosiš sa sobom.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

eruanntion, jeste. RAM memorija za razliku od one "obicne" ne sluzi za skladistenje podataka, vec se kod nje prilikom pokretanja nekog programa oslobadja jedan deo RAM memorija za taj program da bi procesor mogao brze da pristupi datom programu. RAM memorija se fizicki razlikuje od "obicne" memorije, a uz to je i mnogo skuplja. Program mnogo brze radi kada se nalazi u RAM memoriji. Kada se otvaraju novi programi brisu se lokacija koje su vec zauzete otvaranjem nekih ranijih podataka i skladiste se novi podaci koji su potrebni za rad tih novih programa. I ukoliko se otvori mnogo aplikacija RAM memorija se popuni i zbog toga telefon ne moze da radi.

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Ertan, ma znam ja sve to, isto je kao i na kompu.:D Fora je što po prvi put imam smartphone, pa nisam bio siguran da li i on koristi iste principe. Još više su me zbunjivali, kao što sam i malo pre rekao, oni postovi( kako na domaćim, tako i na stranim forumima) gde kažu kako se svih 10 MB interne memorije koristi kao ram. :uhuh: Zbog toga sam mislio da se sam deo interne memorije koristi kao ram, pošto sam mislio ipak je to procesor telefona, pa ne zahteva toliko brzu memoriju kao PC, ali sam očigledno pogrešio. Hvala u svakom slučaju. :D I može li onaj PM u vezi gb kartice :oops:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ala ste se vi napisali hehe,imam od 1gb karticu na 6630 i mogu reci da je malo brza od one 64mb,npr kad menjam temu mnogo brze promeni,ni jednom mi nije zabagovao sve lepo radi a kad napunim skoro do kraja 1gb pri pustanju neke pesme telefon mi se restartuje sigurno zbog starije verzije sw.Jeste da 6630 ima dobar zvuk ja sam napisao svo komentar u vezi toga da moze da se poredi i sa k750i.A sad da li moze da se poredi sa nekim mp3 plejerom ne znam.Ako budem uzeo iPod reci cu vam hehe kakav je zvuk :wink: 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

eruanntion, za snimanje glasa probaj ALON MP3 dictaphone. Odlican je. Extra mi zavrsava posao ponekad na predavanjima (ako uspem da se umuvam medju prve klupe :lol: ). Sigurno nije bolji od iRivera ali verujem da izvlaci maximum iz telefona. Ako ne uspes da najdes, javi, poslacu ti.

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

ja imam od 512mb i 260 slika u galeriji... e kad mi ulazi u galeriju, treba da sachekam jedno 10-ak secundi shto me nervira strashno... slike vrti normalno, kao i sa 64mb, i sve je ostalo normalnom brzinom... da li neko zna u chemu je problem..?
mozda imam dosta slika..? :oops: (sigurno nije do toga, ali...)
mada, imam 130mb slobodno, i ni jedan program mi nije pokrenut tako da ne usporava phone...

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

Odgovori