Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

Jedna info... Prijatelj je updejtovao 6630 FW sa 2.xx.xx ali na 5.03.08... Da li je moguce da nemaju posljednju verziju?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa nisu sigurno ubacili novi sw sigurno ce ubaciti,sigurno sad rade i za druge telefone pa su zauzeti :wink: :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

eeeeeeeeeeee, da! :wink:

Updateovao sam sw, da podsetim:
N6680
pre=> v3.04.37
sad=> v5.04.07

Zasad nisam naišao na bilo kakve probleme, a iskreno nemam pojma kolko megabajta je NokiaUpdater skinuo sa neta...

Javim ako bude nekih bitnijih promena. Nadam se samo da su ispravili ono "žutilo" kad se slika kamerom.... :|

budababa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2006. 09:46

Post od budababa »

Sva sreca da sam naleteo na ovu diskusiju, inace bih se zaleteo i sam probao update. Inace imam v6.03.08, i cudi me da nema nista svezije od ove, koja ima sigurno oko pola godine. Jel' iko probao da napise e-mail na sajt Nokie i raspita se u cemu je problem?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sigurno im nije prijavljeno dovoljno bugova koje treba ispraviti pa zato nema novije verzije,to treba da ti bude drago jer koji ce ti djavo bugovit telefon zbog kojeg ces svaki dan moliti boga da izbace update!?
Inace,nista se ti ne bi zaleteo i zeznuo,probao sam da vidim kako je i samo mi je napisalo (posle krace provere) da mi je N70 "up to date" ili tako nesto i to je sve,nece ti samo po sebi reinstalirati softver,samo ako ti zatrazis,nemas cega da se plasis!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ljudi jel potrebna internet veza za vreme flesovanja ili je novi fw vec integrisan u tom programu? :?
Pozdrav
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Naravno da je potrebna internet veza i to sto brza,i taman posla da svakih nedelju dana izbacuju noviju verziju updater-a sa svim mogucim firmware-ima cim izadje novi update za neku od Nokia i to bi onda bilo velicine bar nekoliko GIGABAJTA jer Nokia ima nekoliko desetina modela!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Lomnica_city, OK thanks, ja sam moj fesovao sa Phoneix-om ali drugarica hoce da flesuje njenu 6630 ali ima dial-up, znaci bolje da i ne pokusava!
HOX Titanium gray

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mkvb, pa bolje da ne pokusava...:uhuh:...jer ako pukne veza ostace joj mrtav telefon... :shock:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Aha, toga se plasi i sa Phoenix-om, mada sada kad malo bolje razmislim, jel se fles vrsi uporedo sa download-om ili taj updater prvo skine sta mu treba sa neta pa onda flesuje telefon sa harda? Shvatate sta hocu da kazem? Veza moze i na bezicnom netu da zakaze...
HOX Titanium gray

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mkvb, pa kod Phoenixa ne treba ni da budes povezan na internet...tu je samo problem da se kabl ne pomeri, pa da se izgubi konekcija sa PC-jem...Nisam jos probala ovaj update preko Nokia sajta, ali za Phoenix znam da se ovako radi...A sto se tice update-a sa Nokia sajta, to sam procitala na drugim forumuima da treba dobra internet veza... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Znam za Phoenix, to sam odradio na svom telefonu, uz male probleme ali sam uspeo (6.03.08), nego me interesuje taj updater, da li prvo skine sw pa pocinje fles ili u isto vreme skida sw i flesuje fon? :)
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To nije sigurno ni da je ovako ni onako,ali je verovatnije da se softver i skida i flesuje istovremeno,znaci ne ide SAMO u telefon jer se novi softver kasnije moze naci u Nokia folderu u Program files,a verovatno ni samo na HD pa onda u telefon jer sve vreme flesovanja mora biti stabilna internet veza i USB kabal!!
Sad sam u nedoumici da li da flesujem devojci 6630 sa 5.03.08 na 6.03.08 jer je skinuta sa TIM-a (i softver je skinut) ali sam na nekim stranim forumima procitao da Nokia po serijskom broju otkrije da je doticni telefon narucio TIM i da je brandovan za TIM i onda mu nabaci TIM-ov softver,znaci da su,ili postali lukaviji od SE-a i njihovog SEUS-a,ili neko lupa gluposti,ali ja ipak ne bih da reskiram ako vec sa Phoenix-om mogu,uz malo veci rizik doduse,da uradim istu stvar!
Pozdrav 8)

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Moje iskustvo: Imam N6680, pisao sam ranije.... Na telefonu NEMA nikakvnih oznaka neke druge mreže, a softver sa kojim sam ga ja dobio je bio "čist", tj nije imao nikakvnih ikonica niti programa kao ni connection-parametara za neku drugu mrežu.

Updateovao sam sw preko Nokijinog sajta, sve je proteklo OK.

U novom sw NEMA nikakvih ikonica TIM-ove ili neke druge mreže... a prosto ne mogu da verujem da baš moj telefon nije skidan s neke.... :ohmy:

Inače, kolko sam ja skontao - Updater prvo skine CEO FAJL sa sw na HDD, pa tek posle to sve učita u telefon.

:? misterija => na mom HDD nigde ne mogu da nađem downloadovani softver. Tražio sam svuda, ali ga jednostavno nema. Jel moguće da je SoftwareUpdater obrisao sve te fajlove posle uspešno obavljenog posla? :uhuh: :? :|

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Schkomi, pa kako si ti to odradio? Jesi li u vreme ubacivanja Update-a bio na netu i istovremeno skidao update i ubacivao ga u mob...? ili si skinuo fajl i onda ga ubacio u fon? :unsure: :? :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Schkomi,
Samo da potvrdim. Da, Updater prvo skine ceo file, pa onda izvrši update. E sad to što meni ništa nije update-ovalo, to je druga stvar. :x

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da bi mnoooogo korisnije bilo da se napravi jos par opcija u ovom updateru i da se prvo skine firmware sa njihog sajta a onda updater navede na firmware,slican princip kao kod Phoenix-a,cime bi se eliminisala opasnost od ubijanja telefona pucanjem internet veze,omogucilo odabiranje PPM jezickog fajla po zelji jer se neki zale da im je meni na engleskom i da nisu dobili iste jezike koje su imali i lakse bi bilo za rad u globalu!
Moje pitanje se odnosilo na telefone za koje ZNATE da su skidani sa mreze,ocistili ste brandiran softver i opet dobili od Nokie brandiran softver?Deluje totalno glupo ako je istina,ali Nokia je cudna firma!
Pozdrav 8)

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

taj Nokjiin update program prvo proveri da li je i koji telefon priključen na comp, pa onda kontaktira server na netu da proveri verziju sw koju treba da skine, a posle toga počne da downloaduje sw, i kad završi sa tim , kreće "update".

U momentu kada se završio download sw-a, tj kad je počeo update, telefon se resetovao, pa ugasio(i ostao ugašen sve vreme "flešovanja"), a Windowsov indikator za internet(mislim na onu malu ikonicu - ekrančiće :) ) je prestao da "odbrojava", tj ništa se više nije skidalo sa neta.

Dakle, po mom mišljenju => prvo je SWUpdater skinuo sve potrebne fajlove, pa je tek posle to ubacio u telefon. Problem je taj što ja sad te fajlove (ili fajl :? ) ne mogu nigde na compu da nadjem :unsure: :? :|

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Probaj ovako-> C:\Program Files\Nokia\Nokia Software Updater pa tu potrazi folder Products ili Software ili slicno!Nego,jesi imao Srpski jezik pre flesovanja i da li ga imas sada ako jesi imao ranije?
Pozdrav 8)

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Da, i meni se telefon ugasio, i ostao ugašen za vreme flešovanja. Prvo sam mislio "...ebao" sam, ali posle videh da tako treba, pošto se sam uključio po završetku flashovanja.

Odgovori