N95 gadget

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

sve super zvuci.. po karakteristikama i opravdava cenu od nekih 800-900e al... kako da kazem, ako ponovo naletim na sajt poslacu al maloprije sam nasao hard-test ovog telefona radjen u engleskoj i.. jako razocarenje, inace upiko sam ovaj telefon otkako su najavili da izlazi al jedna ogromna caka koja nema nikad na specifikaciji telefona a to je cip-set CCD i procesor.. (koi navodno ovaj fon ima jako slab) dakle, imate ogromne slike koje jesu 5 megapiksela (2.560x1920) alo su tako nekako sive i bez zivotne kao kod prosjecnog telefona sa nekih 2-3 Mp kamere al video koi govore da je 640x480 i 30 slika po sekundi.. necete vjerovat, na toj rezoluciji dosta slici klipu ko na SE K750 (jako nekvalitetno)..
ako mislite poredit ovaj fon sa nekim digitalnim aparatom slicnim karakteristikama nemojte ni slicajno jer je to dva razlicita svjeta al najzalosnije je.. da ovaj telefon nije sto se ocekuje, najveci plus mu je jako kvalitetna izrada kucista a ostalo.. jako razocaravajuce,
ne znam jos, nisam suguran dok ga ne uzmem u ruku al sami test je jako lose prosao.. dali ce bit promjena u daljnoj proizvodji i kako ce doc do promjena softwera.. to cemo jos da vidimo :cry:

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

testove koje najbolje predstavljaju ovaj fon mozes ochekivati tek kad se on pojavi u prodaji....taj n95 koji je testiran nije serijski model tako da ne mora da znachi da je sve tako loshe!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Moguce je da je trenutno takva situacija, ali telefon se ipak pojavljuje za 5 meseci tako da ima vremena da se dosta toga usavrsi. Sto se tice kamere, razocarace se svako ko ocekuje maksimalne slike sa 5Mpx... Veliki problem moze da mu bude baterija, ali najgore od svega je sto je Nokia najverovatnije svesna toga, a pustice ga takvog u prodaju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

evo imate ovde prezentaciju tog modela

i ja pretpostawljam da ce imati problema sa baterijom :smutny: i narawno da se ne moze ochekiwati neki zawidan kwalitet fotografja,ipak je to mobilni telefon a ne fotoaparat.Druga stwar je shto je npr k800 pravljen kao kamera telefon pa pravi dobre fotografije. .

EnricoAdams
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 17:04

Post od EnricoAdams »

Е како ова Nokia може да изнервира са неком ситницом па то је страшно. Значи направе телефон са камером од 5 мегапиксела, ставе му Carl-Zeiss оптику а не ставе прави блиц...
Ето ја за такав дебилизам немам објашњење, да су му ставили камеру у рангу N70 па да разумем. Када би издали неки модел са Xenon блицем и без GPS-a био би веома близу идеалном телефон а овако само остаје да чекамо до следећег модела...

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Čitao sam nešto po stranim forumima i,sudeći makar po najavama iz Nokije,ovaj blic izvrsno obavlja posao.Naravno suvišno je pominjati da je to dosad najbolji blic finskog proizvođača...
8)

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

EnricoAdams, pa da li si ti ikada video telefon sa najboljom muzikom, najboljom kamerom? nisi naravno, jer ni jedan proizvodjac nece da napravi idealan telefon jer bi svi skupljali pare samo za njega.. se npr k800&w800 = sjajna kombinacija.. tako da ni nokia nije napravila savrsen tel jer ce izbaciti (logicno) sa boljom kamerom ali, lupam, sa zvucnikom od 6630.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

U svakom slucaju nema smisla porediti ovih 5Mpix na telefonu sa bilo kojim "pravim" digitalcem priblizne ili cak i daleko manje "megapixelaze" .... tih 5Mpix je svakako samo reklamni korak. Jeste da ce slike zaista i biti u toj rezoluciji, ali naravno, kudikamo ispod kvaliteta "digitalaca". No, ja i dalje verujem da ce to biti VEOMA UPOTREBLJIVE slike!!!
Nadalje, ugradjivanje GPS modula apsolutno pozdravljam!!! Svaka im cast na tome.... pa onda 3.5mm jack za slusalice... itditd....
Mislim da je (ipak) ovo ubedljivo najnajkompletniji telefon po funkcijama, do sada vidjen od Nokije. Ako se tome doda i veoma solidno izradjeno kuciste, ovaj model ce biti "pun pogodak".
Samo da pored svega malo porade na bateriji... i ja se bojim da ce najslabija tacka ovog modela biti upravo baterija. Nokia ni sa E60 ne briljira po pitanju baterije, a mogu misliti kako ce to biti sa N95 i svim funkcijama koje ima..... Ako baterija izdrzi 1 dan, bice sjajno...

EnricoAdams
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 17:04

Post od EnricoAdams »

@gallee

Капирам је то што ти кажеш али они ће да узму паре као да је то телефон коме је специјалност сликање, јер забога то је 5 мегапиксела а уз то још и Carl Zeiss. То је оно што ме нервира, имаће цену као као потпуно функционалан фотоапарат (као што је нпр К800) а имаће једну велику ману које ће да му у великој мери умањи функционалност.

Иначе К800 са слушалицама од W800 ради потпуно исту ствар, само без мега баса :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

licno mislim da su slike upotrebljive vec sa telefona koji imaju 1mpx
svojevremeno sam kao kameru koristio 7610 i mogu vam reci bila mi je od jako velike pomoci
e sad, ponovo licno mislim :lol: da slike vec sa n93 mogu fenomenalno da se iskoriste i da nema nikakve razlike izmedju slika sa n93 i digitalnog foto aprata. dok, ako malo bolje pogledate video videce te da ima razlike i to ne malo... naime nekako gornji deo videa zaostaje za donjim [laicki receno] blic je dosta jak, jacine je kao na N80 [ako ne i jaci] a N80 u mrklom mraku pravi ok slike, mislim 3-4m se vide detalji...

tako da je po meni n93 cist pogodak, zato sto ima sve karakteristike kao diitalac jos uz to cena ce mu se sigurno stabilizovati

a n95 cist promasaj, zbog ne dostatka optickog zuma, i kao najveci minus, ce biti cena...

najavljena cena za skoro svaki nokijin model je 550e dok aprat ne izadje a kad izadje onda se stvari malo izmene, recimo n93 u "normalnim" zemljama kosta 879e bez ugovora, eto toliko o najavljenoj ceni, ne verujem da ce n95 biti ispod 900-1000e pa ko voli nek izvoli

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pa i Nokia N80 je bila 1500e kad se pojavila kod nas, a sada (manje od pola godine od pojave na trzistu) je 400... Za SE P990 se pricalo da ce u Srbiji da kosta 2000e, a sada (par meseci od pustanja) je manje od 530e.
Prve mesece prodavci ionako rezervisu za one koje ce da oderu... Kasnije se cena stabilizuje (a i softwere :) ) i sve dodje u normalu.
Sto se tice kamere (uvek aktuelna prica :) ):
N95 nikada ne bih uzeo kao kamera-telefon (iako po imenu i broju pixela je "naslednik" N93 modela. Ako gledamo samo kameru- slazem se da je N95 promasaj jer se ceo svet nalozio na tih pet megapiksela, ne shvatajuci da od toga nema nista i da ce svi koji su ocekivali 5Mpx na delu, biti razocarani.
Kada bih zeleo kamera-telefon, pre bih uzeo K800 ili N93 (mada je po meni Nokia dosta velika). Onome kome ne smetaju dimenzije N93, uzivace u optickom zumu :wink: .)

Veliki broj ostalih funkcija (pa i kamera koja ce sigurno biti iznad proseka i cije ce slike sigurno odradjivati posao) smestaju N95 na sam vrh...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ja ipak mislim da je jos uvjek suvisno govorit o ovom modelu.. super je sto ce izac i eto, spomenit ga al ostalo sve sto se kaze su nagadjanja.. pa niko od nas ga nije drzao u ruci, vidjeli slike na netu i odma dileme jest vaka nije vaka.. ja sam gledao testiranje i nije bas neki telefon osim robusnog kucista i nadam se da ce ga usavrsit a ostalo je da cekamo.. mislim da nema potrebe dalje vrsit raspravu jer se samo svodi na misljenja "kakav ce telefon da bude ! " ... ..

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Au, ljudi, ova bebica se napokon POJAVILA u prodaji!!!!!!!
Cena je apsolutno neverovatno niska za telefon koji je tek izasao ... moze se nabaviti online za 350e!!!!!!!!!!!!!!!!!! PREDIVNO! :)
Pogledajte sami:

http://www.thedigitalparadise.com/index ... ductID=171

Za par meseci cena ce biti ispod 300 .. a onda je MOJA! Pa makar `leba ne jeo ... :) Trebace nekom relativno ocuvan E60 za neke smesne pare? :) :) :)

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Nemoguće...ma nema šanse...i da je izašao i da je cijena toliko mala! :blinky: :o :ohmy: :uhuh:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

i ja mislim da je to neka prevara :blinky: kao prvo,cena m je uzasno mala,pa n73 je skuplji od nje,a najavljen je za prvi kvartal 2007. godine. . osim ako to shto se prodaje nije neki prototip :?
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

nista od toga :disgust:
:dry:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Tha_Maddog, moguce je .... RRP (recommended retail price) mu je 550 USD. Kod ovih likova je 450USD (iliti 350e), sto zvuci OK u odnosu na preporucenu cenu... Ma divota jedna :)
Ili je taj sajt neka prevara? Doduse moguce je i to, ali zaista ne verujem....

EDIT:
Jeeeeeeeeee, koji ste skeptici... pa stvaaarno :) :) :)
pogledajte onda i ovo:

http://www.google.com/base/a/1442244/D1 ... 5321419408

http://commerce.washingtonpost.com/cgi- ... rc=froogle

i najneverovatnija cena:
http://www.google.com/base/a/1429934/D1 ... 5336976530

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa ne znam bas da je cena ovako mala,ja sam pre ocekivao cenu oko 1200e,a kod nas za pocetak preko 1500e,a u naredna tri meseca negde oko 600e.Pa koliko kosta n93,sada,a naspram n95 je malo dete.Mada danas nista nije ne moguce.A i pise da se pojavljuje u I kvartalu 2007,mora ovde jos da se vidi sta je ovo.BTW jedva cekam da se pojavi kod nas jer me odavno nije neki mob. ovako odusevio :lol: :lol: ,mada sam ga video samo na netu.Imam trenutno n70 i razmisljao sam o n73 jer mi je nesto bat. na n70 riknula-1 dan,ali mislim da je n70~n73,a ovaj n95 mi deluje stvarno dobro i verovatno cu sacekati,jos ako se stvarno pojavio sada,na prolece je moj :P
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Drago mi je da sam oziveo temu koja je camila punih mesec dana :)
Sve ove jako niske cene su, pretpostavljam na jake velike kolicine... ali sam gotovo ubedjen da ce na prolece moci da se kupi kod nas za ~350e ... a to za ovakvu spravu sa svim ovim mogucnostima i nije puno, definitivno!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ne definitivno :D ,nego sigurno :D ,pa bilo koji nokiin model (doduse izuzetak n93,mozda, je vise nego smesan) naspram n95,trenutno.Nadam se da ce me samo uzivo isto toliko odusevuti kao sto me je odusevio na netu :)

Zaključana tema