PC Suite povezati preko bluetooth-a ?!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

PC Suite povezati preko bluetooth-a ?!

Post od daky »

Veoma gadan problem koji nikako ne mogu da resim znaci problem je opisan na slici molim vas ukoliko ste imali slican ili identican problem i pritom ga resili da mi pomognete hvala :D
Slika

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Instaliraj drajvere koje si dobio uz BT. Ako ih nisi dobio, pogledaj koji je BT i skidaj drajvere za njega sa sajta proizvođača. Možeš da skineš i najnoviju verziju 6.83 PC Suite-a od juče! Na slici vidim da koristiš Microsoft-ov drajver pa je moguće da je problem u tome, iako PC Suite podržava i njega.

I smanji ovu drugu sliku jer je razvukla forum... :uhuh:

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Pa imam neke drajvere sto sam dobio instalirani su ali izgleda da ih PC suite ne podrzava pokusacu da nadjem nove drajvere za blue... ako neko zna gde ima najboljih nek postavi link :D

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Pa instalirao sam jos jedne drajvere ali opet stoji gore microsoft kako to da promenim :S jaooo ubi me ovaj PC suite ... Pomoc ljudi :D

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ubi te to što ne čitaš uputstvo :wink:
Za 99,99% BTT u uputstvu piše:
"Ne priključivati nipošto dok se ne instaliraju priloženi drajveri" (ili program BlueSoleil)
Šta se dešava:
Ako Win jednom vidi BTT dongle automatski ubacuje Microsoft drivere :dry:
Možeš da probaš da iz Control panel-System-hardware-device manager
obrišeš sve iz:Human Interface Devices
Iz network adapters:Bluetooth network adapter
Iz Universal Serial Bus Controllers:sve
Ne restartuj računar posle toga nego pokreni cd ili program koji ide uz BTT.
Nakon instalacije restart
Posle restarta tek možeš da prvi put priključiš svoj BTT dongle

Ne uspeva uvek ali probaj :(
U protivnom rušenje Win pa pravilno instaliranje drajvera.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Nista .... :S Koji bedak.... Jbt POLUDECU!!!! ovo nije normalno znaci patim se sa gluposcu najvecom al jbg mora i to neko :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa reinstaliraj win od nule covece.... resices se bede. Ionako svaki win tu i tamo mora da se nakon 6 meseci-godinu dana reinstalira.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Hahaha lako je to reci ali ko ce posle instalirati 30 programa :D nema sanse da ga reinstaliram :P ako neko zna neku drugu mogucnost da se win ne reistalira neka iznese reinstalacija ne dolazi u obzir :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

30 programa? sreckovicu, ja imam 56 da reinstaliram, plus u jedno 20 imam i dodatna podesavanja. A kako nemam poverenja u razne Acronise, uvek sve odradim rucno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nedcajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 06. Dec 2006. 21:34

Post od nedcajic »

koji telefon imas? ja imam nokia 6600 i isto imam takvih problema sa PC Suite-a verziju 6.83 i BTT BlueSoleil sa odgovarajucom verzijom

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

6630 ... Znaci nisam jedini ... malo mi je lakse ali dok ne resim problem ima se otelim hehh al jbg znaci uzas :S

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

daky, mozes da nadjes Norton GHOST (valjda se tako zvase program) i napravis sliku tvoje particije ili cak samo program files-a kada napravis prebacis na disc.Valjda znas da reinstaliras windows nije nikakva nauka ako ne javi se na PP pa cu ti objasniti

c ya :lol:
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Ma nije frka reinstalirati windows to je 5-6 minuta ali mrzi me posle da sredjujem sve a i planiram da predjem na VISTU ne sznam vise ni sta hocu ... Tako da me mrzi da reinstaliram windows i kako vidim odustacu od ovoga PC suite kad je KRSH! mrzim ga :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

5-6 minuta za reinstall windowsa? HA na koju foru? To nije reinstall, to je kopiranje sa image-a, a tu se ne brise MBR pa samim tim neke stetocine mogu ida ostanu. Samo cisto peglanje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

daky, probaj ručno da "podmetneš" druge drajvere. Uđi u Device Manager, desni klik na Microsoft BT (imaš dva komada) - update driver - "No, not this time" - next - "Install from a list..." - next - "Don't search" - next - pogledaj šta ti je sve ponuđeno od kompatibilnih drajvera, ako nema ničeg sem ovog koji je već instaliran, isključi "Show compatible hardwer" pa prečešljaj ponovo listu, trebalo bi da se na njoj nalaze i drajveri koje si instalirao, izaberi njih i sledi uputstva. Može se desiti da se nešto sudari i da ti se restaruje komp ili da dobiješ BSOD (plavi ekran), ali kad ubodeš pravi drajver ne bi trebalo da imaš problema. Ne znam da li si skinuo najnovije drajvere koji su baš za SP2, jer bi oni trebalo da pregaze Microsoft-ov BT drajver automatski. Nisi napisao koji BT imaš kao ni koje si drajvere instalirao...

nedcajic, PC Suite v6.83 zvanično ne podržava 6600, samo PC Suite v1.10, mada su ljudi pisali da im delimično rade i neke novije verzije...

nedcajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 06. Dec 2006. 21:34

Post od nedcajic »

Miškoni, tu i jeste problem skinuo sam u zadnjih 5 dana dva puta PC Suite v.1.10 i nikako nemogu da se povezem (BT mi je na com500 pa nemogu da ih uparim), da li postoji neka verzija i koja bi radila i gde mogu da je nađem

Odgovori