Nema vise samostalnog sertifikovanja

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Nema vise samostalnog sertifikovanja

Post od MilančeBGD »

Nocas sam slucajno naleteo na stranom forumu na ovu vest, ali dok se nisam probudio nisam hteo da stavljam :)

Web site maintenance and Developer Certificates

Please be aware that the Symbian Signed web site is currently undergoing some essential maintenance works. This is affecting the performance of the web site and we apologise for that.
Developer Certificates are provided for testing purposes only and not for distribution purposes. This is clearly stated in the terms and conditions signed up to by all users. If you require Developer Certificates for testing an application you are developing please send an email with the following information to symbiansigned@symbian.com
Subject: Developer Certificate enable request:
User name
First Name Last Name
Application Name
Application Version
Company Name
Company Address

Text sa https://www.symbiansigned.com/app/page

I sta cete vi sa symbian 9.1 telefonima(oni koji koriste moc symbiana) da radite??
Mozete da prodate vase telefone ili da sacekate da neko nesto uradi po ovom pitanju...
Lepo je neko govorio sacekajte sa kupovinom 9.1 telefona ali dobro...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A ZASTO BI IH SAD PRODAVALI!?!?Ja sam cekao sa kupovinom godinu dana,i tek pre par nedelja sam uzeo s60 3rd edition telefon i naravno odmah sam napravio sertifikat koji sada koristim za SVE aplikacije,i znaci iste cu moci da koristim taman do nove godine jer mi neki dan pre novaka istice sertifikat,i ako dotad ne smisle nesto da zaobidju ovaj"problem"onda cu lepo da vracam datum na 1 Jul 2007 recimo svaki put kad instaliram aplikaciju i,normalno,i dalje cu koristiti onaj isti stari sertifikat unedogled!! :lol:
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:D Pa dobro ti si sad napravio sertifikat, a nekom je mozda ostalo jos 20 dana pa ce da istekne, i sta ce on da radi :D
Nadam se da radi ta fora sa pomeranjem datuma :D Ja sam planirao nesto da predjem na s60 3rd ali mislim da ipak necu, plus jos sad ovo sa sertifikovanjem...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Radi fora sa pomeranjem datuma kod svih aplikacija koje sam probao,jedno vreme sam skupljao neke kul teme sa Bureka za s60 3rd edition i sad kad sam hteo da ih instaliram ono nece,ja ne bi lenj pa vratih datum na 1 januar 2007 i sad koristim i njih dok im ne nadjem novije verzije! :D
Ovim potezom su samo sebi smanjili promet na sajtu,sto im je izgleda i bio cilj,nece niko propasti zbog njih,pojavice se neki drugi sajt,ili ce se oni opametiti ili... resenja ce biti uskoro!!
Pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ne mrzim s60 3rd telefone da se razumemo :)
Prvo je bilo mucenje da izadju aplikacije, kad su izasle bilo je mucenje oko sertifikovanja, onda se pojavio doticni sajt i sad odjednom on prestaje.Ne verujem da su oni to uradili, mozda je sama nokija to uradila, zasto su oni morali da uvedu sve te zastite u s60 3rd, zasto nije ostalo sve kao i pre...
Vidim da nokija ide izgleda na to, da onaj ko kupi symbian telefon, da i za te aplikacije odvoji pare koje bi nokija prodavala svojim korisnicima...
Verovatno da ce se u nekoj daljoj buducnosti pojaviti mozda neki drugi sajt/forum koji ce imati funkciju isto kao i symbiansigned, no moracemo da sacekamo i da vidimo.
Ali ova vest izgleda nije potresla one koji koriste n73/n80(a i ostale 3rd) jer su 80% onih koji su uzeli ove modele telefona, uzeli ih jer su nokija imaju 3mpx kameru, veliki ekran, i imaju symbian(a nikad nisu instalirali program...)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Delimicno jesi u pravu ALI... Vidis oko tih sertifikata ima dosta frke,dok ne naucis kako cini ti se da je jako komplikovano (a onda postaje posao od 5 sekunde) i jos relativno brzo istice,ne bih imao nista protiv da traje godinu dana,ali to je,verovali ili ne,ucinjeno iz sigurnosnih razloga,jer je Nokia odjednom pozelela da ima super siguran OS koji nece imati toliko virusa (mislim da ih je za starije Symbiane bilo bar 50-ak,uz dosta varijacija) i ZATO sad mogu da rade samo sertifikovane aplikacije,koje odobri Nokia ili sajtovi kao ovaj sertifikatima za RAZVOJ I TESTIRANJE aplikacija!!
Naravno nisu znali da ce ih koristiti i ostali,ne samo programeri i sad kad su uvideli to,preuredjuju sajt i traze ti ekstra detaljne podatke,mada ni to nece biti problem,uzmete jedan sertifikat,dajuci im podatke koje traze,i onda koristite unedogled,odnosno dok ne promenite telefon! :)
Pozdrav 8)

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@ Lomnica_city, `ajde ti to lepo odradi, pa da odahnemo, ako je ovakav nacin moguc... :unsure: Pa kad dobijes taj neograniceni sertifikat, javni nam da znamo da si zeznuo sistem! :wink: :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ljudi, Symbian Signed sluzi samo da se dobije .cer file. Prvo se iz programa za komp dobije .csr file, potom se on uploaduje na sajt, i oni vrate .pomenuti .cer. I nakon toga taj koristis do besvesti. Ako ti prijavi za expired, vrnes datum, i posle instalacije sve vratis na normalno. Provereno i radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Može li mi neko pomoći oko toga kako se pravi taj sertifikat? Drug mi ima N73, a i ja treba da dobijem N91 (čekam ga k'o novu godinu), pa će mi to biti potrebno. Možete mi se obratiti na mail vukotics@cg.yu

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@ miodrage, ne znam jesi li procitao obavestenje na Symbian signed sajtu? Evo sta to otprilike znaci( citat sa jednog drugog foruma) : " Ljudi nisu zabranili slobodnu sertifikaciju, već su zabranili sertifikaciju krekovanih aplikacija.

Korisnici koji još nemaju sertifikat fajl, mogu pokušati poslati recimo email i navesti neki freeware program tipa FExplorer ili RotateMe i verujem da će dobiti potvrdan sertifikat za isti ... jedino se više neće dobijati sertifikati za krekovane aplikacije.

Mene nervira što se za sertifikovanje freeware aplikacija treba tražiti dozvola što jeli povlači istu proceduru i za aplikacije pisane u sopstvenoj režiji, ... no, sve je ovo kako bi se suzbila piraterija i sertifikovanje krekovanih aplikacija ...Sada, kako je to izvedeno da se taj sertifikat koristi samo na toj freeware aplikaciji i da njime ne može da se sertifikuje bilo koja kao do sada ... ne znam!" Shvatas li sta pokusavaju?
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Digitalni sertifikati za Symbian koriste DER X.509 (Distinguished Encoding Rule) enkripciju i u njima se nalaze sve potrebne informacije (ko je izdavač, čemu je namenjen, kad ističe, itd).
Juče sam probao da napravim nov sertifikat na sajtu ali sam dobio obaveštenje da mi to više nije omogućeno. Međutim, našao sam način da pomerim vreme isticanja već napravljenog sertifikata, igraću se i dalje pa ako još nešto uspem da uradim - pišem... :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja sad pokusao u W950 da instaliram 5 razlicitih programa i svi kazu da su istekli sertifikati :o ,jel ima neko ideju kako da to resim da uspem barem nesto da instaliram :cry:
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Miškoni napisao:... Međutim, našao sam način da pomerim vreme isticanja već napravljenog sertifikata, igraću se i dalje pa ako još nešto uspem da uradim - pišem... :wink:
Aj podeli sa nama to sto si dosad uradio,bas me zanima da produzim trajanje sertifikata,da imam cime da se zanimam dok ne provalis nesto vise!!
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ipak je "budženje" sertifikata proteklo - za sada neuspešno. Pronašao sam ASN.1 editor koji može da ih otvori i menja, međutim, prilikom snimanja se izostavljaju neke bitne stvari i sertifikat postaje neupotrebljiv. Kada se otvori na kompu sve deluje ok, ali prilikom instalacije telefon prijavljuje da ne valja. Upoređivao sam originalni i prepravljeni u nekim hex editorima, čak sam i kombinovao izmenjeni sa originalnim, ali avaj, bez uspeha... :smutny: Postoji nekoliko enkriptovanih kodova koji moraju da se poklope da ostatkom informacija u okviru sertifikata i čim se jedan bit promeni to više nije to. Treba naći program koji generiše te kodove na osnovu unetih informacija, a njega imaju samo ovlašćeni za izdavanje sertifikata...

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

madness99 napisao:ja sad pokusao u W950 da instaliram 5 razlicitih programa i svi kazu da su istekli sertifikati
Auuu, sada vec pocinjem da histerisem...
Citam i citam postove ove teme i sve vreme se nadam da se ti sertifikati doticu samo symbian za nokia telefone, a ne UIQ.
I sve je delovalo dobro, kad vidi sad ovo.
Ali dajte ljudi, budimo realni, ovo cim bude moglo da se pretvori u neki profit, naci ce se neki programer - Kljajevic br.2 koji ce da resi ovaj problem

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A ko je Kljajevic #1? :wink: Ma resice se ovo vec nekako,a i ako se ne resi samo vracajte datume pre instaliranja neke aplikacija na neki dan posle prvobitnog sertifikovanja (recimo ja sam sertifikat preuzeo mislim 25.06.2007 pa cu,ako ne smisle neko resenje,pri instaliranju aplikacija recimo posle formata,da vratim prvo datum na 01.07.2007) i tako moze unedogled da se zaobilazi njihova glupa zabrana,dok ne crkne telefon ili ga ne promenite (sto meni nije problem jer ih menjam retko)!! :)
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, nije problem nama koji već imamo sertifikate, ali šta će oni koji ih nemaju, ili kada dođe vreme za zamenu telefona? :shock:

Sigurno u instalaciji nekog programa postoji univerzalni sertifikat koji nije striktno vezan samo za taj program a takođe može da se koristi za sve telefone. Hmmm...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Miškoni, tacno tako, ja sam se zato i zapitao, lako je vama koji imate sertifikate, a oni koji nemaju mogu da se slikaju sa telefonom.Ali dobro koliko sam ovih dana istrazivao neke aplikacije za UIQ dosta njih ne mora da se sertifikuje :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nadajmo se da će momci koji vole da se igraju "kreketanja" biti toliko dobri da ubuduće ne izbacuju sertifikate iz "svojih" teško razbijenih programa. :wink:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Lomnica_city napisao:A ko je Kljajevic #1?
Jedan jedini lik u svetu koji je mogao da dekodira symbian i ove novije dumb nokie...sada skoro je bio nesto poludeo, pa je okacio na neki forum kombinaciju za dekodiranje tih telefona(6680,n70,6233 i jos neki model, ne mogu da se setim)

Zaključana tema