Na koliko [MHz] radi vaš Symbian telefon?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

tekt, Nadam se da niko ovde nema smartfon ciji se CPU takt meri milihercima ;) [m = mili, M = mega]

tema: na koliko [mhz] radi vas symbian phon

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

miodrage taj program NSysinfo nije precizan, meni je dok sam imao N71 prikazivao da imam 16.000.000 boja, a za procesro se nesecam, a ovde vidim da je N71 220Mhz.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

tomas.hokenberi meri se u megahercima koliko ja znam,mozda gresim,nebi rekao u mili hercima to bi bilo malo

:dry:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

tekt, hoce da kaze da treba da prepravish naslov teme i da stavish veliko slovo M da ne bude u milihercima...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

tekt, Unaslovu si stavio mhz a malo m oznacava mili a ne mega. Mega se pise sa velikim M. Naravno da je svima jasno da se misli na megaherce ali bilo bi zgodno da se barem u naslovu teme pise ispravno daklem MHz a ne mhz

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, svi ti programi i na N95 i ostalim novijim modelima prijavljuju 206MHz. I ja sam pomislio da je možda u pitanju neki power-saving mod ali mi je malo neverovatno da je na svim telefonima isto.

tomas.hokenberi, miliherc se jako retko koristi. Za one koji ne znaju - jedan herc (1Hz) označava jedan (obično kompletno izvršen) ciklus u sekundi, što znači da 1mHz traje 16,66 minuta. Recimo, ljudsko srce "osciluje" u ritmu od 1,2Hz, a 1pHz (pikoherc) bi trajao 31000 godina. :wink:

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

ispravio naslov,hvala na ukazanu gresku u naslovu nisam obratio paznju sorry
tu smo da pomazemo jedni drugima? :oops:
Poslednja izmena od tekt u Sre, 14. Nov 2007. 05:36, izmenjeno 1 put ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Miškoni, Ma jasno je meni da se miliherc retko koristi (barem u temama vezanim za racunare i slicno) ali mislim da oznake jedinica treba pisati ispravno (barem) u naslovu daklem MHz a nikako mhz. Inace nije ispravno reci da "jedan mHz traje 16,66 minuta" vec da pojava/fizicki proces/... ucestanosti od 1 mHz ima periodu od 1000 sekundi odnosno 16,66... minuta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

tomas.hokenberi, ma jasno je to meni :wink: , samo sam maksimalno pojednostavio objašnjenje da bi oni koji ne poznaju materiju lakše shvatili. :)

Odgovori