S60v5 - aplikacije, igre, teme...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deksicom, da, u poslednje vreme IND190 pravi uglavnom teme za S^3 (zbog toga sto ne mogu da se raspakuju i ekstrahuju ikonicie iz njih kao iz S^1 tema), i aplouduje ih na Ovi store, da ne bi drugi mogli da ih skidaju, pa postavljaju kao svoje na raznim sajtovima koji su posveceni temama, a i poceo je da pravi "premium" teme :dry: . No, ima dosta ranijih radova na njegovom sajtu koji su vredni instaliranja. :)

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

mezzano, Hvala ponovo za linkove, znace da posluze. Poprilican broj tema, svaka cast. Naravno, cim nesto uradim prosledicu je vama na ocenjivanje :D

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nema na cemu slavko101. Uvek sam spreman da pomognem zaljubljenicima u teme, koliko god mogu. 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mezzano, ma na zedge ima i onih tema od IND190 kojese mogu skinuti samo sa ovi a na njihovom sajtu ne.
Ali neko ih je skinuo uz pomoc mozile i tamo postavio.klik
Razmisljam da otvorim temu sa nazivom "Teme-najboljih 5" gde bi ko zeli postavio slike svojih najomijlenijih tema 5 kom.

Handy Guard
Jos jedna aplikacija za sakrivanje svega na telefonu i ima mogucnost slanja sms-a na postavljeni broj pri promeni sim kartice. Po meni bolja od Melon Advanced Device Locks koja u gusarskom izdanju neradi posle 10 dana.
Slika Slika

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Instalirao sam malo pre vHome v3 i mogu reci da mi se svidja, jedino sto ja izgleda nemam srece sa prognozama... Izaberem Beograd, i on mi u ponoc pokazuje vedro i suncano :o I kako da skinem 2 precice ispod sata i prognoze... Za mail i vesti?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa tako je to za prognozu sto i nocu prikazuje sunce umesto recimo mesec, prognoza im nije radila jedno 10 dana na imart forumu ljudi i iz drugih zemalja su se zalili na taj problem ali je proradila pre tri dana. Za pohvalu je da im je vremenska prognoza tacna.
Nebojsa92x, te precice obrisi pritiskom na C. Koju verziju vHome koristis koristis? Ja zasad koristim 4.22 ali na sve ove novije verzije iznad v4 mogu se ubacivati i skins koji ti odgovra samo se trebaju pronaci naravno na imart forumu toga ima koliko hoces.
vHome je mnogodobar program, moj trenutni deskop izgleda ovako.
Slika

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Naveo sam u postu gore da koristim v3, skinuo sam tu jer mi v3.7 nije radila :chytry: Ja na mom 5800 nemam dugme C tako da ne mogu tako da izbrisem te 2 precice :disgust: Ajde sto pokazuje i nocu sunce, nego sto pokazuje i temperature koje se krecu ispod nule :/

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nebojsa92x, kako bre sad leti da ti pokazuje temperature ispod nule, ajde ako mozes uslikaj ekran screensnap-om pa postavi ovde sliku i bas me zanima koja je to verzija v3.
Za brisnje precica probaj ovako, udji u podesavanja i pronadji (News feedes) i to stavi na off i pronadji (Social) i tu postavi na off. i precice za tviter i vesti ce nestati.

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

U Feeds nemam opciju off,a social nemam uopste :dry: Aj ako mozes posalji mi na PM link verzije koju ti koristis

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Vhome sa ovi store

Slika Slika

Slika

Izgleda da se stvarno nemogu obrisati precice za tviter i vesti. Nema bas mnogo verzija za s60v5 kao sto ih ima za s60v3 ali i ovaj lepo radi, mogu se menjati ikone po horizontali 3x5, 3x6, 4x5 i 4x6.
I na imart forumu se isto zale da se precice nemogu ukloniti zasada.

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Opet sam instalirao SPB Mobile Shell i opet problemi sa prognozom :uhuh: Pronadjem Vrsac, odradi on sve ali na desktop-u ne pokazuje ni vreme ni prognozu
Slika
Pomagajte :smutny:
Poslednja izmena od Nebojsa92x u Pet, 10. Jun 2011. 09:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

^
koliko ja znam tako i treba da ti bude :D
vreme ces naknadno da ubacis,ubacis digitalni sat,izaberes skin na medium i 'uklopis' ga u ova bela polja ...
a vreme mislim da temperature po difoltu ne pokazuje vec samo slicicu,za temperaturu moras da kliknes na sunce/oblak/sneg ...

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Niko nije spominjao da to treba tako, samo sam se dzabe nervirao :D Al nema veze, ubacio sam HTC Sense Shell koji mi se vise svidja :D
Slika


Zanima me samo koliko trosi update prognoze? Nadam se da necu spickati 325mb :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nebojsa92x, uradi refresh pa proveri u dnevniku mada mislim da nebi trebalo preci 20 kb. po sesiji. Ako kuci imas wirales mozes podesiti da ti acespoint bude tvoja mreza a update podesis na vremenski period kada si kuci, dva puta dnevno je dovoljno.
I ma nervoza sve cese srediti. :wink: :wink:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

pojavila se nova tema na oviju nokia evolve. default tema symbian anna sa novim ikonicama. veoma je light weight. doduse ikonice sa ind tema mi se mnogo vise svidjaju jer se dublje integrisu ali kad sam instalirao ovu shvatio sam koliko mi je prethodna tema nublack usporavala fon. nisam kacio slike jer je meni sve zivo izmenjano u odnosu na default ali lako ce ce te je naci

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Instalirao sam juce Kaspersky, tacnije debelo sam se zaje*ao, jer sam provalio da je telefon posle toga poceo da se zakucava... A jos veci problem je sto ne mogu da ga izbrisem. Trazi mi da upisem kod pre unninstal-a, i kad ga upisem on mi opet izbaci da ukucam i sve tako :chytry: Kako mogu da ga obrisem, sem formatiranja?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Nebojsa92x, probaj bach uninsatll ili uninstall king. ako to ne uspe hard reset. i nemoj nikad vise da instaliras anrivirus jer virusi za symbian ne postoje. od platformi najvise trojanaca ima za android i par komada (zanemarljivo) za ios

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

I ja de potvrdim kao snenad, da virusi za symbian ne postoje i anti virus programi samo uspore telefon.
Nebojsa92x, dali si pokusao da ga potrazis u instalirane aplikacije pa odatle da ga potrazis. Ako nemoze ni tako niti kako ti je snenad, napisao jedino ti resenje preostaje reset.
Jednom sam se i ja zeznuo sa Quickoffice i morao je reset.

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Kad hocu da ga ugasim preko kill me telefon se restartuje, probao sam i uninstal king i opet restart... Morace hard reset :disgust: Samo sta donosi hard reset? Posto ga nikad nisam radio, ne znam da li cu morati opet update sw-a ili tako nesto?
EDIT:
Kad hocu da vratim na fabricka podesavanja, trazi mi lock code, a ja nemam pojma sta da ukucam :o
Provalio sam :D Ako zatreba jos nekome kod je 12345

Dejan69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 01. Jan 2011. 22:07

Post od Dejan69 »

Nebojsa92x, da to je standardni kod, naravno ako nije menjan. Hard reset ti nista nemoze stetiti telefonu. Obavezno uradi i format kartice.

Odgovori