Par pitanje vezano za 6600

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Par pitanje vezano za 6600

Post od Shakal »

Instalirao sam neku igru na 6600 i igrica nemoze da krene zato sto neznam sta da radim s krekom , telfon sam kupio juce pa me zanima sta mi je sve potrebno od osnovnih program za slusanje mp3 i da stavim mp3 kao zvono i da li trebam da prebacim u neki drugi format? koji program da skinem za sinimanje video klipova vise od 9 sec ?
Kako da namestim operu da radi?
I imam samo 9 mb slobodne memorije na kartici i 6 mb interne pa me zanima da li je vam bila prazna mmc kartica ili su bili neki fajlovi na njoj ?

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

za mp3 koristi ULTRA MP3 mada ti je preporucujem OGG player,preko koga ces slusati pesme u ogg formatu a ne u mp3.za snimanje video klipova pronadji CAM PRO-snimas dok imas memorije....
Ex Sir_Oliver

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa da bila je prazna....Ne znam ni shta su mogli da stave da ti ostane samo 9mb...obichno dobijesh karticu od 32 mb....
A za snimanje cam corder.....vec je ti je rekao sir oliver....
Za mp3 moze ultra...i ja slusham preko toga...

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

e i ja kad sam uzeo 6600 imao sam instalirane neke gluposti koje su bile trial...bilo ih je sigurno 5-6 mb...ali opet nije mi ostalo samo 9mb...jeli shakal,sta si imao to na telefonu kad si ga uzeo pa je bilo 9mb?
Ex Sir_Oliver

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

I da hteo sam da te pitam jesi li ti uzeo nov telefon....
Poshto u radnji kad ga kupish....eventualno imash neke stvari u favorites....i mozda neki trial program...

Jedino shto je moguce da imash mmc karticu od 12 mb ili tako neshto pa da ti ostane 9mb....

Ali ako imash ovu od 32mb...onda stvarno ne znam kako je uspelo da ti ostane samo 9mb..... 8O :roll:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

I ja po (skorashnjoj) tradiciji formatiram mem. karticu upravo sbog tih programa koji nichemu ne sluze...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

naravno.....formatiras karticu odma na pocetku zbog tih trial programa koje su ti instalirali.... :evil: :evil: :evil: :evil:
Ex Sir_Oliver

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

hvala vam svima na odgovorima , nemem pojma kartica je od 32 mb i sad cu da je formatiram , nego jel moze neko da mi objasni kako da prebacim fajl s kompa na telefon a da nestigne kao poruka i kako da krekujem igru i da telfon sam kupio nov.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ja mislim da ne mozesh da ti nestigne kao poruka....
A kako ti hocesh da ti stigne fajl.... :roll:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Možeš prebacivati fajlove preko bluetooth-a, da se ne pojavljuju kao poruke, ali moraš sinhronizovati nokia pc suite, druga opcija je čitač kartica.

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Imam dva pitanja na koja ne mogu da dobijem adekvatan odgovor i bio bi zahvalan ako neko moze da nadje vremena i odgovori mi na njih.(u pitanju je nokia6600)
1) Zasto ne mogu da pokrenem bilo koju kameru(koja snima duze od 10s) prvenstveno mislim na Philips Camcoder i Eti Camcoder.Skidao sam sve moguce verzije koje lepo instaliram ali jednostavno udje i izadje iz njega.
2)gde mogu da nadjem -Pv Player-(program sto pusta klipove preko celog ekrana).Svuda sam trazio i nista.
Ako neko moze slucajno da mi posalje bilo sta od ovih programa(Philips Camocoder,Eti Camcoder,Pv Player) evo mejl na koji to moze da uradi iki@etf.bg.ac.yu
Zahvalan u napred SVEN.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

proveri koju imas verziju softvera *#0000#, na starim verzijama nece da rade pomenuti programi :arrow: :arrow: :arrow: :wink:

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Verzija mog telefona je: 3.42.1!
Da li to znaci da ovi programi ne mogu da rade kod mene na telefonu?mislim na programe kao sto su Philips Camcoder,Eti Camcoder,Pv Player!
Ako ne moze da li postoji neko drugo resenje?

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Promeni u nekom servisu na v.5.27,to je najbolji savet.Tada ce mnoge stvari poceti da rade.Inace ako se nisi jos snasao saljem ti pvplayer na mail.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da mogao bi bash i da stavish novi fw u fon...
A ostavi mail pa mogu da ti poshaljem pvplayer pa probaj..... :wink:

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Pre svega hvala ti -bobpp- na pvplayer-u!!!
1.Jel moze da mi neko objasni zasto sluzi FExplorer i sta njime mogu da uradim?
2.Kako moze da se zameni verzija telefona u servisu i koliko to kosta?(nisu pare bitne ali cisto da znam)
Hvala unapred! SVEN

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa odesh u servis trazish da ti stave novi fw i dash oko 20 evra... :wink:
Eto nije neki veliki problem..... :wink:

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Imam jos jedno pitanje a to je cemu sluzi FExplorer i sta pomocu njega moze da se uradi? SVEN
Ako neko slucajno Philips camcoder ili nesto slicno moze da mi posalje na e-mail:
iki@etf.bg.ac.yu

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

FileExploreri sluze da detaljniji pregled sadrzaja telefona, i pomocu njih mozesh da vidish sistemske fajlove i sl... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori