Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,koliko mi se cini za sad samo jedan,ukoliko ti se on ne svidja moraces o5 da skuvas ROM sa drugim efektima ili da klasicno ubacis fileove od efekata na C particiju i da koristis C2Z patch,sto sam siguran da neces uraditi... :wink:
I ponavljam vodi racuna,neke aplikacije ti nece raditi sa Z particije,a povrh svega vodi racuna da taj file koji modujes ne "nagojis" previse jer ce ti flash sa takvim file-om doneti "dead phone"... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sad kad je vec kuvanje roma za bar vecinu s60 v3 modela gotovo izvesno,pada mi nesto na pamet.Zanima me koliko bi se mogao modovati tj kuvati firmver u smislu dodavanja fp1 modelima nekih opcija koje imaju fp2 modeli,kao efekti tema.Nesto kontam da bi se to sad konacno moglo izvesti.
Fox, sta ti mislis?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,teoretski smo blizu tome kao i nekim drugim stvarima,ali o5 sa druge strane jako daleko.Zbog cega?Nazalost jos uvek se nije pojavila alatka kojom mozemo otvoriti,raspakovati i najbitnije zapakovati sami cor file koji je i najbitniji u celom fw.Kada to bude moguce,uporedjivanjem cor file na pr. N82 i N78,ili jos lakse N81 (exe i dll fileova) dovesce do toga da ce to portovanje biti moguce kao i jos drugih stvari... ;)
Do tada i te mogucnosti,nadam se da cemo dobiti bar mogucnost nekakvog moda koju imaju korisnici s60v5... :smutny:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Само да дочекамо да другари из Индије или Пакистана довате посла.
Нешто су се олењили...
Макар модер и фајлове да извуку(само толико :roll: ),ми бисмо одрадили остало. :D
Слобода или смрт

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Fox, jeste,u pravu si,mada ja mislim da je samo pitanje vremena kada ce i to biti moguce,jer koliko vidim ima dosta ljudi koji su zainteresovani za kuvanje firmvera,neko ce vec smisliti caku.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

danas sam probao da ubacim BrightLight u firmware, medjutim nije mi poslo za rukom :smutny: nije ga bilo tamo posle dizanja istog :(

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,jesi li sigurno ubacio sve potrebne fileove (aplikacije) u odgovarajuce foldere? :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa jesam... znaci uz pomoc sis contenta, sam ga razlozio na foldere i fajlove i dobio sam:

private
resource
sys

zatim sam lepo raspakovao rofs2 file uz pomoc nokia editora, nasao odg. fajlove i zamenio ih istima, cini mi se da je jedan folder falio u privateu, ali njega sam uspesno kreirao i zavrsio ceo postupak...

cak sam prethodno instalirao tu aplikaciju na mob i proverio da li se fajlovi poklapaju, tj da li se instalirala u direktorijume koje mi je sis content rekao i sve je bilo tu

samo jedna stvar mi je ostala nejasna... u siscontentu sam imao fajl BrightLight.pkg koji se nalazio u njegovom rutu.... ne znam dal sam slucajno negde trebao i njega negde da stavim???

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,mislim da se taj file dobije kada se aplikacija "razlozi" pomocu SisContents-a i da nije toliko bitan.Mozes ga otvoriti i pomocu Notepad-a i videti o cemu se radi...
Mozes li da pogledas postoji li,kada normalno instaliras BrightLight na C particiju,neki file od tog programa u folderu C:\Sys\Hash ? :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

kada sam otvorio fajl pomocu notepada video sam gomilu nekih nejasnih znakova.... potom sam raspakovao jos par app i sve imaju isti taj fajl, google kaze da takve fajlove koristi sony na BR diskovima, za PS3 kao i za PSP


ne mogu da nadjem normalnu verziju xplorera koja radi da bih video sta se nalazi u hashu :x :x :x :x :x

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,evo sta ja dobijem kada otvorim taj file "BrightLight.pkg" pomocu notepad-a:

; Languages
&EN

; Package header
#{"BrightLight"}, (0x20022BA7), 1, 0, 0, TYPE=SA

; Dependencies
[0x1028315F], -1, -1, -1, {"Series60ProductID"}

; Vendor names
%{""}
:""

"private\20022ba7\data\about-brightlight.png"-"!:\private\20022ba7\data\about-brightlight.png"
"private\20022ba7\data\background.jpg"-"!:\private\20022ba7\data\background.jpg"
"private\20022ba7\data\icon-i-pressed.png"-"!:\private\20022ba7\data\icon-i-pressed.png"
"private\20022ba7\data\icon-i.png"-"!:\private\20022ba7\data\icon-i.png"
"private\20022ba7\data\icon-x-pressed.png"-"!:\private\20022ba7\data\icon-x-pressed.png"
"private\20022ba7\data\icon-x.png"-"!:\private\20022ba7\data\icon-x.png"
"private\20022ba7\data\on.dat"-"!:\private\20022ba7\data\on.dat"
"private\20022ba7\data\slider.png"-"!:\private\20022ba7\data\slider.png"
"private\20022ba7\data\index.mcb"-"!:\private\20022ba7\data\index.mcb"
"resource\apps\BrightLight_20022ba7.mif"-"!:\resource\apps\BrightLight_20022ba7.mif"
"sys\bin\BrightLight_20022ba7.exe"-"!:\sys\bin\BrightLight_20022ba7.exe"
"sys\bin\VibraDLL_20022ba7.dll"-"!:\sys\bin\VibraDLL_20022ba7.dll"
"sys\bin\CamDLL_20022ba7.dll"-"!:\sys\bin\CamDLL_20022ba7.dll"
"resource\apps\BrightLight_20022ba7.rsc"-"!:\resource\apps\BrightLight_20022ba7.rsc"
"resource\apps\BrightLight_20022ba7_loc.rsc"-"!:\resource\apps\BrightLight_20022ba7_loc.rsc"
"private\10003a3f\import\apps\BrightLight_20022ba7_reg.rsc"-"!:\private\10003a3f\import\apps\BrightLight_20022ba7_reg.rsc"

Kao i sto sam mozes primetiti,u file-u su navedene putanje gde se koji file "smesta",i doticni file nije bitan za rad samog programa... :roll:

U Sys\Hash-u ne treba da otvoras file-ove,dovoljno je da pogledas ima li nekog file(ime file-a) koga mozes "povezati" da potice od tog programa... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

djavo mi neda mira..
ponovo sam probao da ubacim program u firmware, dakle razlozio sam ga preko sys contenta, medjutim, fajlove koje sam trebao da ubacim u c/sys/bin, ja ubacio u hash i konacno vidim app u firmwareu, ali ne mogu da je startujem, inace u pitanju je handy safe pro
mozda se to desava zato sto aplikacija ne moze da se pokrene sa Z
sad cu da probam to da uradim sa bat. lampom :)

edit:

skuvah jos jedan rom, ovoga puta samo sa bat. lampom, i nju takodje vidi u meniju tj. u aplikacijama, ali isto mi sedesava kao i sa handy safepro, ne moze da se pokrene, mora da pravim neki kiks, samo ne znam gde :smutny:

edit:

uspeo sam

dakle caka je bila da fajlove koje trebate da stavite u sys/bin, stavite u sys/bin, ali ih stavite i u sys/hash :)

sad jos samo da nadjem nacin da obrisem aplikacije koje ne koristim (QIK, Boingo..) i bice odlicno :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,definitivno zaboravljas neki file da dodas,to sto se program pojavljuje u meniju ne mora da znaci i da je sve dobro odradjeno,sto si i sam vec primetio... :wink:
Te aplikacije koje zelis da obrises ces mislim tesko obrisati,pogotovo ako se neki od fileova tih aplikacija nalaze u COR file-u...
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Fox, neki fajlovi od tih aplikacije se upravo nalaze u cor file-u medjutim, ne moram ja njih da obrisem potpuno... moze i delimicno, tj da mi se vise ne pojavljuju u meniju... kao i onaj glupavi office.... :roll:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,slazem se,skinuces ih iz menija u najboljem slucaju ali ce repovi tih aplikacija i dalje ostati...Ok,ako si time zadovoljan ti to tako i odradi... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ovo je bas interesantna tema i bilo bi super kada bi bi ovo moglo da se odradi i na fp1 jer bih tada mogao da hacknem ovu moju kantu od E71.Bio bih prezadovoljan samo da ga hacknem,a sve ostalo ako bi moglo da se uradi bi bilo plus,ali ne i neophodno.Moramo da budemo skromni ;)
Note IV N9100 dual

mcwelja
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sub, 19. Maj 2007. 14:28
Lokacija: Nis

Post od mcwelja »

Mogu li i ja da dobijem neki link, neku pomoc, jer i ja pokusavam da napravim CFW koji meni odgovara... Inace radi se o 5800

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Evo ja sam danas tj. juce post je vec 5 sati napravio moj CFW. Sam proces je izuzetno prost i veoma mi se svidja ova mogucnost igranaja.
tokom "igranja" imao sam jedan mali problem koji jos uvek nisam resio. Naime telefon sve lepo radi osim namestanja alarma. cim udjem da podesim vreme automatski me izbaci. Nisam utvrdio sta je tacan uzrok ali je sigurno neki od ovih patcheva: Cache Increase Mod, Multi Mod Refined, Sensor Mod (za ovaj zadnji i nisam bas siguran). Vise puta sam instalirao cfw i nisam mogao da utvrdim proble, zato nisam ubacio nijedan od ovih, a telefon veoma lepo radi. Ako neko zna do cega je problem neka pise.
I da jos nesto isprobao sam i New Improved KS Mod i mogu da kazem da skroling lepse radi bez njega jer je ovaj preosetljiv dupli klik je tesko izvodljiv.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja u opste nisam ubacivao ni jedan od tih modova... doduse jesam jedan koji mi ubije sve startup aplikacije i onda mob brze startuje 8)
inace za sad imam samo brightLight i jedan theme effect koji ne radi kako treba :(

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, ja sam ubacio nekoliko aplikacija i sve sem device info-a mi rade odlicno. Sto se tice efekta probao sam samo 2 i veoma lepo rade, sto je najbolje telefon se nije usporio ni malo. Ubacio sam i ja taj start up patch.

Odgovori