FeniX i N8...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

FeniX i N8...

Post od VeNoM »

hajde da napišemo i nešto na ovu temu.imao sam nerviranje pre neki dan jer sam preko ovi-a uradio update na dati mob i misleći da će da mi ubaci balkanski sw ili euro on mi je vratio t mobile.nerviranje je nastalo jer mi je u servisu rečeno da je produkt promenjen u balkanski i normalno to se platilo.ja srećan čekam tu anu da dodje i tome slično (da naglasim svaka čast drgrgi halou i sličnim ljudima koji znaju svoj posao i žive od njega ali šteta što mogu biti na udaru zbog drugih ljudi koji taj posao ne zna da radi ili ne želi ili već šta).
dakle pojavi se meni tmobile i ana.ok nema problema mogu ja sa time da živim.ok sve lepo radi do onog trenutka kada treba da odem na net.conn.error.wtf???ok možda nisam ubacio AP odem u sett destination bip...errroooorrr.samo kvrči.e tada sam hteo da ga razbijem al mi bilo žao.ok ima da ga prodam a i to mi žao.ništa ajde da vidim šta ja mogu da uradim po tom pitanju.u pomoć pozivam gugleta, jtubeta i ipmarta.svi su se odazvali pozivu i rezultat je urodio plodom.
dakle ovo je walktrough kako da ubacite novi sw u n8 ili c7 ili već šta god što gura s3.
još jedna stvar na više mesta sam našao da produkt kod ne može da se menja da li je to tačno ili nije nem aveze ali ja ga promenio nisam tj nisam mogao jer je tražio još neke informacije koje ja nisam imao...
dakle da krenemo
šta nam sve treba
komp koji ima pristup internetu
nokia n8
kejbl za istu
malo slobodnog vremena
i 1000000€ ako neko hoće da mi pokloni.
idemo

dakle imamo komp
odlazimo na guglte i skidamo navifirm i još jednu stvar koja se zove phoenix ali za 2010.onaj iz 2011 mi je pravio malo problema ali ovaj nije.
ok skinuli smo navija i fenixa(fenix instaliramo sve po deafultu).idemo na navija i izabiramo n8 u sledećoj rubrici izabiramo 22 a u sledećoj (ja sam izabrao euro dg[ovo dg je od dark GrEJ] i tu je neki produkt koji nije loš da se zapamti).u zadnjem delu selektujemo sve one fajlove i idemo na download.izaberemo lokaciju i čekamo da se to skine.ok skinulo se.idemo dalje
sada zovemo totalnogkomander ili nešto tome slično i odlazimo u program files
pa nokia
pa phoenix
pa products (ako nema kreirati)
pa onda tu pravimo folder RM-596 (ovo je od n8 za druge modele videti koja im je ozanaka) i tu stavljamo one fajlove koje smo skinuli.
ok idemo ldalje
uključujemo n8 preko usba za komp naravno ovi mode
pokrećemo fenix
idemo na scan product (prva ona opcija)
ok malo sačekamo
ok skrenira se dole napiše da je našao taj rm idemo na flashing i tu idmeo na firmware update.
ok idemo sa strane na one 3 tačkice i otvori se ono što se skidali.on to prihvati
i onda idemo na glavnu stvar klikćemo na refurbish i čekamo i čekamo
i tako čekamo jedno 2 min i gotova stvar
dakl eovako
sa mem telefona se sve briše.externa memorija njegova ostaje netaknuta.mem karticu nisam imao
neki kažu da ne trena da se ima ništa od nokije instalirano ja sma imao sve i bez problema sam ovo uradio.
sčuvajte imenik slike i sve ostalo za svaki slučaj.
nadam se da će ovo nekom pomoći...meni jeste
ok skrenira se dole napiše da je našao taj rm
:P :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

shone88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 11:13

Post od shone88 »

slicno sam i ja odradio,moj telefon je iz UK sa O2 mreze,sad mi sve radi ekstra jedno vreme me ovi zezao ali sada je i on proradio,jedina stvar koja me nervira je : kamera je dosta losije odradjena u anni,u video modu nepostoji auto fokus tako da snimci su mutnog kvaliteta,pokusao sam da instaliram beta verziju kamere ali bez uspeha i dalje bez autofokusa -.- nije mi jasno kako mogu tako da se igraju sa kupcima,?! ja sam ovaj telefon kupio prvenstveno zbog kamere kao i vecina ljudi i sad su nam i to sjeb**li -.-

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

e svaka čast. Da ne buljim satima u forum.
Ako bi još neko napisao hack za anu za instaliranje nepotpisanih app to bi bio show.
Još jednom hvala za uputstvo.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

drago mi jeovo može nekom da pomogne.da me je muka pre naterala da tražim i da uradim ovo bi bilo još dosta pre napisano....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

To je to. Međutim, meni je potreban Product Code Balkan, tj.da ubacim srpski jezik u tel., a ne vidim taj Product Code u Navifirm-u?

Edit:
Nađoh Balkan Product Code, ali za 14.2 veryiju, a moja trenutna softver veryija telefona je 22.14, tj. Symbian Anna. Treba li da vratim staru verziju softvera, pa da ubacim srpski jezik?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

sok-od-zove, ne mozes tako. Jeyik je vezan za sam firmware pa tako ces morati da sacekas jos malo dok ne izadje Anna za Balkan.

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

Dodjoh do samog kraja, i sada je kod u pitanju... Trebalo je da ubacim jezik dok je bio 14.2 software, ali se ne setih. Zna li se kada ce otprilike izaci Anna za Balkan? Hvala, u svakom slucaju. :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

sok-od-zove, tacan datum se i ne zna ali je inace praksa da izadje u roku od 3-4 sedmice od dana objave update-a. A ako je vezan uredjaj na neku mrezu to moze potrajati i mjesecima osim naravno ako se ne uradi update sa navifirm-om i phoenix-om. :)

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

Kako se radi update? Je l' treba nesto(koji podaci) da se sacuva iz telefona, tj.hoce li nesto (i sta) biti obrisano iz telefona nakon update-a?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

sok-od-zove, prilikom i najobicnijeg update-a preko ovi suite-a je preporucljivo da se odradi backup svih bitnijih podataka sa telefona (imenik,poruke,kalendar,notes...). Standardnim update-om softvera bilo preko phoenix-a ili ovi suite-a nece biti nista obrisano osim ako se ne odabere opcija REFURBISH koja postoji samo u phoenix-u kojom se nanovo instalira sistem i sa memorije telefona se sve brise i odredjene aplikacije sa mass memorije ce morati da se reinstaliraju. :) Ako planiras da ubacis Belle verziju koja je trenutno dostupna preporucujem format i memorije telefona i masovne memorije i da sistem na cist telefon instaliras i onda jednu po jednu aplikaciju instaliras i testiras koja radi a koja ne a za Anna-u sa balkanskim jezicima ces morati jos sacekati kao sto sam vec rekao. :)

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

janka_88, Mogu da instaliram Symbian Belle? Da li bi bio ljubazan da mi podrobnije objasnis kako (u nekoliko "sitnih" koraka)? Hvala. :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

sok-od-zove, pisao sam ti na pp pa pogledaj .

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

@venom, stavio sam isti fw kao i ti (za gb sf anna). Reci mi, kod mene u photos slike vidi samo koje sam ja slikao tj taj folder i recived files folder. Sve druge koje sam ubacio preko pc u neke druge foldere ne vidi. A na fw za Srbiju vidi sve. Jel kod tebe tako?

I za downgrade fw koliko sam video ne može sa official fw. Da li ja sada mogu sa official anna da ubacim kuvanu belle pa onda downgrade ili kako?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

milkobgd ne vidi mi slike koje su otišle u druge foldere što je veoma dobro.sada ti smeta ali vedećeš vremenom kako to može da bude korisno.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

VeNoM napisao:milkobgd ne vidi mi slike koje su otišle u druge foldere što je veoma dobro.sada ti smeta ali vedećeš vremenom kako to može da bude korisno.

Dobro je. Mislio sam da kod mene nešto nije dobro leglo. spasao si me trećeg hard reseta.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Eto i ja sam pokusao da se vratim na oficijalnu annu i vise tel ne mogu da upalim :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

rudulan, sta si uradio pa vise ne mozes da ga upalis? Jesi radio downgrade na PR1.0 prvo ili si htio odma annu da ubacis?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

rudulan,kako si i sta uradio?
Koji si fw za downgrade koristio? :|
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

odma na annu. sto, nije tako trebalo? :) ...i ima li mu spasa? on zavibrira kad stisnem ono dugme za paljenje i to je to.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

rudulan, to nije nikako trebalo... Trebalo je da uradis downgrade na PR1.0 koji je osnovni i iskljucivo skandinavski softver (tako bar idu sva upustva po netu sto se mogu naci) i tek onda ubaciti koji ti zelis. Jbg, nisam dolazio u tu situaciju tako da ne znam. Da li se pali uopste ekran upali i pojavi logo NOKIA ili je sve crno? Ne znam da li dead flash mode moze pomoci ali nisam siguran jer kao sto rekoh u tim situacijama nemam iskustva...

Odgovori