FeniX i N8...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

ne pomaze voda janka sa korita ivanova :D Ne pojavi se logo, ekran ne reaguje, a koliko se ja razumijem i koliko sam probao ti dead flash ne pomaze :) mogu li mi bar u servis nesto napravit? :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

rudulan, u servisu mislim da mogu uraditi i pretpostavljam da je to zadnja opcija. Ne gubis nista ako probas mada nisam siguran da ce pomoci a to je da ga pokrenes sa hard resetom, tj. da drzis one 3 tipke (za smanjivanje zvuka, kamera i taster za meni istovremeno) i da ga probas upaliti. Ako uspije upaliti znaj da ti je apsolutno sve obrisano pa cak i neke fabricke aplikacije tipa Maps, Ovi store, Quickoffice i Adobe Reader... Kao sto sam rekao nisam siguran da ce pomoci ali ne gubis nista da pokusas ako vec nisi. :)

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

rudulan napisao:ne pomaze voda janka sa korita ivanova :D Ne pojavi se logo, ekran ne reaguje, a koliko se ja razumijem i koliko sam probao ti dead flash ne pomaze :) mogu li mi bar u servis nesto napravit? :)
ovo i mene zanima, jesi probao sa feniksom dead phone ozivljavanje. ako jesi i nije uspelo u kom koraku ti je zapelo (jesi promenio conection u fenikdu sa usb na no conection, jako bitno).

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

Debranding your n8: Remove alle the garbage the operators put on your phone!!!
Follow the step by steps instructions and install the cracked uda (so you won't have trouble installing unsign .sis and won't have to sign them yourself before... blablabla)
You have to have this version of phoenix 2010.8 to install the cracked uda (the cracked UDA is the only way atm to jailbreak your n8, to install all games or applications (signed or unsigned))

DOWNGRADING IS NOT POSSIBLE!!!
Don't try to install an older version on your n8
It will just flash it dead...
Use dead phone flashing to get it back to life..


po ovome, mozes da ga ozivis. nadji neko detaljno uputstvo i probaj. ovo ili slicno
http://www.n8fanclub.com/2011/07/how-to ... oenix.html

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

E hvala svima na pomoci, tesko bi uspio bez vas i N8fancluba :) ako jos neko napravi nesto kao ja, neka se posluzi sa linkom sto je objavio milkobgd :) Hvala jos jednom :D ...i interesuje me kada u navifirm odaberem koji cu product code i u trecu kolonu mi stoje 19 fajlova neki su strikirani, neki nisi, pa me interesuje moram li bas svaki strikirat i skinut ili mogu i one sto su strikirani sami od sebe :)

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

Izašao je Balkan Product Code za Anna-u. Pošto želim da ubacim sroski jezika, zanima me da li treba da odradim skroz isti postupak, kao što je VeNoM napisao u prvom postu? Ako izvadim memorijsku karticu iz telefona, hoću li imati problema sa njom, kada je vratim (nakon ubacivanja srpskog jezika)? :|

acikus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 17. Jun 2006. 09:25

Post od acikus »

zna li neko kako izmeniti verziju za product code 059D373 ( Hrvatski ) da bude otkljucana i da ne trazi potpisivanje sertifikata ? znaci samo mi treba modifikovana hrvatska ANNA za setifikate ili kako originalnu hrvatsku verziju 22.14 izmeniti pre ubacivanja preko phoenix-a ?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

sok-od-zove baš tako kako sam jha napisao.balkanca nisam ubacio jer ga tada nije bilo :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sok-od-zove
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2011. 19:15

Post od sok-od-zove »

Urađeno! Čini mi se da nakon promene Product Code-a telefon ima slabije osvetljenje (i svetliju crnu boju)... ili umišljam? :?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

sok-od-zove samo ti se čini.uživaj 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Koja je najnovija verzija navifirma, da znam sta da skidam? Ili nema neke bitne veze sta ulovim? Hteo bih da nabacim annu za balkan, pa da ne zeznem nesto, ovo bi mi bio prvi put da sa Nokiom radim ovako nesto.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

araphel, ja sam juce skinuo verziju 1.5. Postoji verzija za instaliranje i portable.
To je koliko znam najnovija i ima neka poboljsanja u odnosu na predhodne pa ti je zato i preporucujem.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

jerkann, hvala! Veceras cu da probam da se igram sa time. Predpostavljam da mogu da ocekujem da mi se sve sa memorije telefona pobrise, pa bolje da radim backup stvari? Hocu li morati da reinstaliram neke aplikacije?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel samo one koje si stavio na mem moba one koje su na 14gn ostaju osim skajpa.barem meni se jedino on obrisao.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

jel moze na pp neki proveren link za skidanje phoenixa? :wink:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,evo ti link koji se nalazi na SF forumu,klik. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

VeNoM, Fox, hvala na pomoći!

odradio sve i veoma sam zadovoljan. pre svega mi je bila bitna voice dialling funkcija, koja bez podrške za srpski jezik jednostavno ne vredi ničemu, a dosta je koristim tokom vožnje.

Predpostavljam da sad nema ništa od apdejta preko OVI ili OTA, u budućnosti? Samo preko Phoenixa, zar ne?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel ovi ima da ti vrati na madjarca a čekamo sledeću verziju da se odradi putem livea 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

acikus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 17. Jun 2006. 09:25

Post od acikus »

pomoc pomoc ..... uradio sam flesovanje telefona sa feniksom , modifikovao hrvatski kod, u UDA ubacio instalserver i sve super radi, OSIM HACK-a :(

I dalje ne mogu da instaliram ne potpisane aplikacije , gde sam se zeznuo, da li je dovoljan jedan fajl instalserver prekopirati u UDA i time otkljucati telefon ???

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

acikus,za instaliranje nepotpisanih aplikacija dovoljno je "ubaciti" odgovarajuci installserver.exe i posle flasha,fw ce biti hackovan.Ako si sve dobro uradio sa kuvanjem,moja pretpostavka je da si koristio neodgovarajuci file.
Tim postupkom neces otkljucati tel.,vec ces omoguciti instaliranje nepotpisanih aplikacija i time otvoriti mogucnost,(instal. RomPatchera),"ceprkanja" po sistemskim fileovima,itd. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori