Sacuvati Symbian na racunaru

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Sacuvati Symbian na racunaru

Post od sensys »

Ja sam, ne prateci detaljno situaciju sa mobilnim telefonima i njihovim OS, a pritisnut agresivnim kampanjama prodavaca i dodatno mojih ukucana, svima u porodici pokupovao razne Nokie, sa sve postpaid paketima. Naravno da je sledeceg sekunda Symbian skoncao.

Sada me interesuje postoji li mogucnost da za svaki od tih telefona preuzmem softver u obliku fajla a ne update preko Nokia Suite? Podrska polako prestaje a ja imam punu kucu novih Symbian telefona pa bih, zlu ne trebalo, voleo da ih drzim na racunaru.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sacuvati Symbian na racunaru

Post od Deksi »

Moglo je ranije sada vise ne jer navifirm sa kojim si mogao skinuti odredjeni firmware sada navifirm vise neradi. Ali mozda mozes naci na iternetu ali veoma tesko ako ih je neko negde postavio, ali treba da ti se pogodi boja telefona i za koji je region tj. produkt kod. Ja imam za n79 Seal grey i e72 Metal Grey boji pa ako ti treba javi, poslacu ti. Neznam koji im bejase RM ali ako treba provericu.

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Re: Sacuvati Symbian na racunaru

Post od sensys »

Verovatno sam se neprecizno izrazio, interesuje me kompletna instalacija OS sa fabricki integrisanim aplikacijama kao kada se downloaduje preko Suite, samo u instalacionom fajlu koji bih drzao na racunaru i po potrebi koristio za "reinstalaciju", obzirom da se radi o verovatno konacnim verzijama koje se nece dalje razvijati. Ok je ovo sto ste napisali za firmware (mada sumnjam da ce izbacivati nove verzije) ali ja bih "kompletan softver". Podrazumeva se u tom slucaju da bi backup svih podataka pre ubacivanja bio obavezan. Slabo me secanje sluzi ali mislim da je kod starih verzija Nokia Suite sluzila bas za to da se pravilno implementira OS i ostali fabricki sofver koji se u u vidu zasebnog fajla preuzimao i nalazio na HDD racunara, ispravite me ako gresim. Hvala.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sacuvati Symbian na racunaru

Post od Deksi »

Nisi se pogresno izrazio i to ti treba upravo sto sam ti u prosloj poruci napisao. Sa navifirmom skines potreban softver i onda ide flesh sa phoenixsom. Sve je to radilo opet ponavljam dok je radio navifirm, sada vise nije moguce skinuti potreban sw.
Probaj uz pomoc google da nadjes potreban RM-xxx file mozda i uspes. Ukucaj na primer Nokia E72 RM-530, ovo pisem za moj e72 a ti ukucaj za tvoje telefone.

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Re: Sacuvati Symbian na racunaru

Post od sensys »

Vi ste u pravu a mene je vreme pregazilo. Procitao sam sta ste napisali i o postupku kao i na drugim forumima. Suvise je rizicno, neprakticno i za mene komplikovano, narocito u odnosu na postupak kojim sam to nekada radio na starim telefonima. Zahvaljujem na savetima i pomoci.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sacuvati Symbian na racunaru

Post od Deksi »

Nije nista komplikovano samo kad bi imao potreban RM file. Ima ovde na forumu sve napisano u temi fenix i n8, malo ispod ove teme.

Odgovori