totalna reinstalacija Nokia6600

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

totalna reinstalacija Nokia6600

Post od SnoopDoggyDogg »

zeleo bih da reinstaliram nokiju6600 znaci i karticu i mob,kapiram da sve preko kard ridera prebacim na komp,to sto mi treba,ali sta prvo da uradim?da li prvo formatiram karticu na dok je jos u mobilnom,pa onda da odradim format fona?ili obratno,kako ono bese format fona?nesto zvezdica,3 i dial ili tako nesto?ne mogu se sjetit,ovo cisto radim radi toga jer zelim da tel bude kao nov,jer sam cuo da posle formatiranja fura kao nov,pa zelim da to odradim,inace imam karticu od 256mb,pomoc
ne moze da skodi!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da je svejedno da li prvo formatiras karticu ili telefon,vazno da prvo sacuvas SVE sto ti je vazno a onda formatiraj telefon sa sifrom *#7370# pa kad ti zatrazi security code ukucas koji je i gotovo!Ako pre toga nisi formatirao memorijsku onda to uradi i to je sve,posle vrati bekap svega sto ti treba i uzivaj!
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

SnoopDoggyDogg, to je kod koji ti telefon trazi pri formatiranju...znaci kad ukucas kod koji ti je Lomnica_city, otkrio ukucas taj kod koji bi trebalo po defaultu da bude 12345 i to u slucaju da ga sam nisi menjao...Nakon toga fon ce se formatirati...
Mada ni taj kod ne uradi kod svakog format...bar kod mene to nije radilo...pa sam morala da uradim "hard format"...
Ako ti ne uspe ovaj nacin, javi, pa cu ti objasniti kako se radi taj hard format...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To je ustvari kod koji nije samo za formatiranje (jer ga imaju svi telefoni) a samo mu ime kaze cemu sluzi,kod series 60 konkretno za podesavanje zakljucavanja telefona ako se promeni SIM kartica,zatim podesavanje zakljucavanja tastature i njeno otkljucavanje istim kodom i naravno pri formatiranju telefona!Hard format je isto to samo sto ti brise i podesavanja telefona koji si napravio prema svojim potrebama a ako to hoces onda samo zamenis jedan broj u sifri *#7380# i to je to,ali to se skoro nikad ne koristi,soft sredjuje 99% problema!
Pozdrav 8)

drazen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 20:58
Lokacija: dqw
Kontakt:

Post od drazen »

treba mi pomoc.instalirao sam na nokiu 6630 program za autolock a nisam video da je trial .sad cim ukljucim mobilni odma se zakljuca i nemogu ga otkljucat .sta da radim .moze li neko pomoci
qdw

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

meni na pamet pada samo hard reset, znaci dok je telefon ugasen pritisnes istovremeno zelenu slusalicu, *, 3, power ali gubis sve podatke iz telefona :smutny:
mozda neko ima pametniji predlog, cini mi se da se negde pricalo i o nekom "safe modu" ali meni nije uspelo, valjda pritisnes olovku dok palis telefon ili tako nesto
HOX Titanium gray

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,jel ti program instaliran na memorijsku karticu??Ubaci u card reader i obrishi program... :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne znam dal bi to pomoglo,ako je program u startapu?Ali vec sam ti odgovorio na PP,probaj u safe modu da ga deinstaliras pa ako nece,onda format dok je ugasen,a sifre sam ti napisao u PP da ne ponavljam!
Pozdrav 8)

Odgovori