Koji je program štedljiviji po kredit : Opera ili NetFront?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Koji je program štedljiviji po kredit : Opera ili NetFront?

Post od ixtis »

Na N6680 oba rade perfektno, bar meni-ali ono sto mene interesuje je koji program jede vise kredita prilikom otvaranja stranica (meni se licno cini NetFront)? Moze i neki komentar ili vas licni utisak o ovim programima. Pozdrav iz Nisa!

Zaboravih da kazem ovo:
Kod NetFronta mi se svidja fora sto mozes da otvoris vise stranica odjednom-super stvar, a i cini mi se da brze downlouduje fajlove!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hm, za kredit ne znam, ali po samoj funkcionalnost meni se lično bolje pokazao NetFront... :wink: :roll:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja koristim NetFront. Opera me zeza stalno... :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja koristim onaj obichan nokia internet pretrazivac koji je po default-u i sasvim sam zadovoljan(a brdo vremena prvodovim na gprs-u),ne vidim shto vam on smeta?Mislim da on najmanje guta krede... 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ja taj NetFront nisam uspeo da neteram da radi (mozda nesto nisam dobro podesio?) .... koju verziju koristite?

pozdrav

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ja koristim NetFront 3.3.21, već neko vreme, i on mi radi ok...Mada što Dexter kaže ništa ne fali običnom pretraživaču, ali ajde... :roll:
Poslednja izmena od Zoka u Pon, 06. Mar 2006. 00:22, izmenjeno 1 put ukupno.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ja koristim Operu mini i stvarno mi je OK, besplatna je sto je mnogo bitno, jede manje kredita a ima i opciju "Load Images" pa kada se iskljuci smesno je koliko skida kredita! probaj, ne skodi :)
HOX Titanium gray

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mkvb, pa i "velika" Opera za s60 ima mogucnost da iskljucis slike .... ali kod "mini" mi se ne svidja, recimo, sto ne mozes da sacuvas sliku iz browsera...

pozdrav

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

net front je po meni bolji i imate ga free na noki sajtu podrska za 6670... :wink:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

b_udder, ja sam imao neku lose krekovanu verziju i malo me je mucila, tj nisam ni mogao da je krekujem tako da sam odustao kad sam naleteo na besplatnu, a probacu i net front, po ovim komentarima bih reka da je dobar
HOX Titanium gray

boki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2004. 19:20

Post od boki »

Uh meni Net front jede kredit, bez obzira što sam isključio slike. Ja volim da surfujem i da posećujem forume putem telefona. Za sada mi se najbolje pokazao Doris browser, još kada mu se isključe slike zna da bude prilično štedljiv. Primera radi kada sa Net frontom otvorim neku stranicu ovog foruma bude oko 30kb dok sa Dorisom 6-7.
Mada je i mini Opera vrlo zahvalna što se toga tiče, ali mi se lično ne dopada prikaz stranice.
Ne znam da li je neko probao Thunderhawk browser, po meni najbolji koji sam do sad video. Prilično brz, a stranicu otvara identično kao na monitoru, što naravno ima cenu u kilobajtima. Na žalost imam trajal verziju koja je istekla.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

boki, meni ni taj Thunderhawk ne radi kako treba :( ..... a koji je to Doris?

pozdrav

boki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2004. 19:20

Post od boki »

I ja sam se mucio sa tim Thunderhawk-om dok ga nisam pokrenu. Vec sam zaboravio redosled radnji sta i kako treba. Ali cini mi se da se prvo na njegovom sajtu registrujes pa ti na mail posalju aktivacioni kod koji ukucas tamo u programu i onda se pokrene Thunderhawk i dobijes 20 dana probnog perioda.
Doris browser, tako se i zove, je mali programcic koji sluzi za otvaranje i surfovanje web stranicama na symbian telefonima. Odlican je za pregledavanje foruma, vrlo stedljiv i zgodan za onoga kome je bitno citanje plain texta, mada ima mogucnosti i prikazivanja i skidanja slika. Na modelima kao sto su 3650 velika opera nije mogla da radi zbog manjka slobodne memorije, ali sa Dorisom nema tih poblema.
Mini opera je slicna, ako ne i bolje jer je u javi pa je dostupna sirokim narodnim masama.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

boki, ja trenutno imam Operu na telefonu, ali nisam bas odusevljen nacinom prikazivanja foruma (ovog) ..... da li je Doris bolji za to .... ili mozda Opera Mini?

pozdrav

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

b_udder, meni je opera mini sasvim ok, ako hoces posalji mi mail na pp pa cu ti je poslati.


pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

djolem89, hvala, imam vec (koristio sam je na starom SE telefonu), jedino sto je nisam probao na 6630...

pozdrav

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ja na 6630 koristim operu mini i sljaka ko ludo, slobodno probaj. :wink:

pozdrav 8)

Odgovori