Velika slova

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
matorac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2005. 15:19

Velika slova

Post od matorac »

Imam jedno prosto pitanje, pa ako neko zna i hoce da pmogne neka kaze. Da li sam kupio felerican telefon ili ta opcija ne postoji.Kod pisanja poruka pritiskom na # ne mogu u startu da dobijem opciju pisanja velikim slovima/ikone slova i brojeva u gornjrm desnom uglu/ i ako to pise u uputstvu. Mogucnost postoji samo kada napisem prvo slovo koje sam pise veliko pa # dodjem do simbola velikog slova i tako mogu da pisem sve dok ne napravim razmak izmedju reci. Posle toga sam pocinje ponovo da pise malim slovima.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

matorac, a koji je telefon u pitanju...???... Mada bi ta funkcija za velika slova trebalo svakako da postoji... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

na 6630, recimo, za sva velika moras da otkucas prvo slovo (gore stoji Abc) pa onda pritisnes # i onda su sva velika (ABC) .... tada su slova velika sve dok ponovo ne pritisnes # ili tacku .... to ne mora da znaci da kod tebe nesto nije u redu, posto ima telefona kod kojih i brisanje slova ili razmak ponistava velika slova (mislim da je tako bilo na 3510)... ali kao sto rece ninolina; koji je telefon u pitanju?

pozdrav...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

I meni je tako bilo na 7250i, izgleda da je takav softver na s40 nokiama, na 6630 sam odahnuo kad sam video da kuca velika slova i posle razmaka! Stvarno glup propust u softveru :dry:
HOX Titanium gray

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

matorac, ukoliko imas neki s40 telefon , samo 2 puta (sporije - da ne aktiviras t9) pritisnes # i moci ces pisati velikim slovima. 8) :wink: :D

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

matorac, kako rece b_udder da je na 6630 tako je i na 6260 2x#pa si tek onda u stalnom modu za velika slova a kad je samo 1x# onda se desava kako si opisao i naravno da je iskljucen dictionary a svaka . ponovo to resetuje na Abc tj pocetak velikim a posle mala slova.
Tako je bar kod mene. :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

matorac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2005. 15:19

velika slova

Post od matorac »

b_udder napisao:na 6630, recimo, za sva velika moras da otkucas prvo slovo (gore stoji Abc) pa onda pritisnes # i onda su sva velika (ABC) .... tada su slova velika sve dok ponovo ne pritisnes # ili tacku .... to ne mora da znaci da kod tebe nesto nije u redu, posto ima telefona kod kojih i brisanje slova ili razmak ponistava velika slova (mislim da je tako bilo na 3510)... ali kao sto rece ninolina; koji je telefon u pitanju?

pozdrav...
Ocigledno da moje pisanje odgovara mom imenu na forumu``matorac``, nije mi jasno kako sam mogao da zaboravim da napisem tip mobilnog. RADI SE O NOKII 6600, izvinjavam se svima dobronamernima koji su mi odgovorili Pozdrav i hvala

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

matorac, pa na 6600 bi trebalo da je isto kao na 6630, tj. da nastavlja sa velikim slovima i posle razmaka :? ..... to, naravno na znaci da ti telefon nije u redu, vec je verovatno neki sitan bag u verziji firmvera u tvom telefonu...

pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Nije isti kao 6630. Mora stisnuti # posle svakog razmaka, glupo ali tako je i kod mene na n-gage QD. :roll:
5130+Koss the plug....

Odgovori