Fonts4n6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Fonts4n6630

Post od Sava Savanović »

Može li kogod da preporuči,okači,kršten font za n6630,instaliravao sam,evo pola dana nekih 100 fontova,ama..svi do jednog su budibogsnama!..sistemski font je future,SF,..etc.,za sve ovo što sam probao..a i kako,kada instaliram taj novi font,koji bi,jelte,trebao da zadovolji medicinski zdrav vid,da vratim šđčćž(latinicu) u Symbian-u(sistemu)..ili je to,zapravo nemoguće,jer ih nisu ni napravili u okviru fonta?! :uhuh:
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, sto se tice fontova mozes ih i sam napraviti od .TTF fontova koje imas i na kompu, a za to ti treba samo program Easy GDR creator...A za nasa slova u fontu koji naknadno ubacis, ja nisam jos nasla neki koji je to imao...a instalirala sam na hiljade razlicitih fontova...(to menjam vrlo cesto na telefonu) tako da bolje zaboravis na ubacivanje fontova, ako ti je vazno da imas ta slova... 8) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Sava Savanović, mozes da imas šđčćž ako imas Srpski jezik u telefonu.Podesavanja->Telefon->Opste->Jezik pisanja-> Srpski selektujes.Kada kucas poruke imaces nasa slova a moci ce da ih primi onaj kome isto telefon podrzava nasa slova.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

6630 app, to sve stoji sto kazes...:wink: ...ali ako ubaci neki drugi font umesto fabrickog, nece moci da kuca, niti da vidi ta slova na telefonu... :uhuh:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

ninolina, da to si vec previdela
ninolina napisao: tako da bolje zaboravis na ubacivanje fontova, ako ti je vazno da imas ta slova... 8) :wink:

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

@ninolina
Ma,kakvi..ne pada mi na pamet da pravim fontove,čisto sam hteo da promenim malo izgled desktop-a,ali se na posletku ispostavilo da sistemski font odgovara najviše,tačnije,svih 100fontova koje sam instalirao-deinstalirao čitavo jedno posle podne,bili su katastrofa!

@6630 app
Znam za to "šđčćž" to je Ok..Da li je neko provalio kako u ProfiMail-u setovati da se vide "Đđ" i da velika slova budu velika..jer kada kucam bilo koje latinično slovo,da li je na početku rečenice,ili pritisnem #,nebitno,uvek su latinična slova mala..nikada velika.

btw,postoji li mogućnost da se skine limit koštanja(cene)latiničnih slova kada se kuca SMS iz Messaging u Symbian-u.Imam 6630.
Znači,bilo koje latinično slovo "pojede" 10 karaktera..može li to da se redukuje..?
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, u tome i jeste problem sto si isprobavao fontove koje su drugi pravili...ja sam sebi napravila par extra fontova jer sam se i ja razocarala u te koje sam nasla na netu... :roll: :wink:

I...ne postoji jos uvek nacin da se zaobidje taj problem sa nasim slovima u sms poruci...bolje zaobidji ta slova... 8) :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Da,izbegavam da ih ukucavam :uhuh:
Inače,kapiram da nisi zainteresovana da uradiš share with me..pa čisto da probam..uostalom,obećavam da ih neću širiti dalje,a i možeš da ih patentiraš :) ili napraviš expire verziju :shock:
..šalim se..
TNX
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, ne znam odakle tebi ideja da necu da ih sharujem sa tobom ili bilo kim ko bi ih trazio... :shock: ... Ako zelis mogu ti poslati to sto se meni dopada i koje sam ja pravila, ali to ne garantuje da ces i ti s njima biti odusevljen... :D :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Evo,odoh..javiću rezultate,bez pristrasnosti.. ;)
TNX,anyhow..

Edit:
Ninolina,fontovi su lepi,ali ne toliko lepi kao sistemski,a još i nema latinica..znam,da se potrudim,mogao bih očas posla da izeditujem S,Z,D i C i dobijem Š,Ž,Đ i Š..ali je sistemski font ,za sada,neprevaziđen..ne smeta za gledanje,udoban je za nošenje.. i sl. ;)
Tvoji fontovi su Ok...ali im fali ta nepopunjenost..kada gledam u njih ne osećam da mi fali sistemski,ipak..

Jedan od onih me čak i oduševio..ali katkad čitam duže vreme nešto sa display-a,pa font mora zadovoljiti na prvom mestu medicinske uslove..
TNXaLOT!
8)
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Odgovori