Nokia N70 memorijska kartica

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Na linku se nalazi još priče na istu temu...
viewtopic.php?t=8902

Izgleda da se u Kingston karticama (ne svim, samo u određenim serijama) koriste memorijski čipovi koji nisu dovoljno brzi da zadovolje potrebe video zapisa, vidim da se dosta ljudi žali na njih. Meni je u N70 1GB Transcend mobile kartica, 90% je popunjena i trenutno prilično fragmentovana. Prilikom snimanja se javlja minimalno seckanje u pravilnim intervalima od jedne sekunde (verovatno u trenutku samog upisa na karticu), ali prilikom reprodukcije sve ide tečno i besprekorno. Takođe se javlja i seckanje prilikom zumiranja i to se vidi i u reprodukciji. Interesantno je da kada snimanje ide u internu memoriju secka i posle u toku reprodukcije, ne uvek ali vrlo često.

Ako pogledate kontakte na samoj kartici, videćete da drugi red uopšte nije izgreban što znači da se i ne koristi, a za deklarisanu brzinu kartice potrebni su svi kontakti.

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Evo kao sto sam i rekao,javljam se posto mi je stigla kartica sa reklamacije...
Vratio sam Kingston mmc mobile od 1gb a zamijenili su mi za PQI mmc mobile od 1gb.Kao u prethodnim postovima sto sam naznacio,kod Kingstona sam imao veliko sjeckanje snimka pri snimanju a manje sjeckanje i pri reprodukciji...Sada mi je dosla ova kartica,formatirao sam je u telefonu,a zatim je spojio preko citaca kartica na komp i iskopirao sadrzaj stare kartice na novu(zajedno sa hiden folderom,a file-ove sam kopirao tacno u one foldere koje je kartica sama napravila,ona 4-video,images,others,sound,a ostale sam kompletne foldere iskopirao.)zatim je defragmentovao i ubacio u telefon.
Sta se desava?Ona,kao i Kingston(nesto manje)kida na snimanju, ali nema ,bar se meni cini vidnog cimanja na reprodukciji,mozda se 1-2 put minimalno vidjelo,ali treba covjek da se zadubi da bi primijetio :o
Primijetio sam da brze telefon radi pod PQI i da brze ucitava slike u galeriji.E sad sto mislite da li se moze otkloniti i ovo cimanje u toku snimanja,jer zaista ide na zivce i predlozi kako?Meni pada ,pored svega onoga sto sam pokusao jos samo 2 opcije na pamet,a to je:
1.Da pregazim firmware
2.Da formatiram karticu i da iskopiram samo foldere sa strare,bez instalacija i da se ubijam da opet na novoj jedan po jedan program i aplikaciju instaliram(dakle ne kao sad kad su prenijete sve instalacije automatski)sto zahtijeva mnogo vremena...

I da li ce po vama jedna od ove dvije operacije dati zeljeni rezultat,tj eliminisati cimanje pr snimanju ili nekom mozda pada na pamet bolja ideja?

pozz 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa prvo pokusaj kao manje bolnu drugu varijantu. Ako ne radi, baci se na prvu, sa njom ces svakako sve morati ispocetka jer posle flashovanja mnoge aplikacije zahtevaju da opet budu instalirane.
Druga stvar: Kingston za PQI??? I ti si na to pristao??? Doticna firma u Subotici sebi jako mnogo dozvoljava. Ja bih ih tuzio sigurno, i prijavio trzisnoj inspekciji. Ovo je cist bezobrazluk.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Dragi moj Miodrage za tvoju informaciju taj PQI je skuplji od divljeg Kingstona koji se prodaje kod nas za cijelih 4eura! Dakle jos sam dodao,jer nisam htio opet Kingston a i na ITsvetu pogledaj skuplji je PQI i kod dosta ljudi se bolje pokazao...a i meni su bolji utisci a bio sam veliki pobornik Kingstona...mada mi se cini da ovo ima veze sa samim telefonom-N70,neki softverski problem,koji nevjerujem da ce se rijesiti gazenjem postojeceg firmware-a istim...

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Evo se javljam ljudi poslije uradjene jos samo te dvije preostale opcije-Gazenja firmware i prebacivanja podataka sa stare na novu karticu bez instalacije,dakle sve sam programe instalirao i poslije 7sati mucenja-NISTA!!!!!
CAK MI SE CINI DA I VISE SJECKA,UZASSSS :x :x :shock: :shock:

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Znaci definitivno izbor kartice za N70 je PQI ili mozda neka druga?

Pre Cegevarinih postova bio sam uveren da je pravi izbor bio Kingston Mobile ali sad....????? :smutny: :smutny: :smutny: :unsure: :unsure:
Born to be wild!!!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Moj izbor je bio uvijek Kingston,ali sa zadnjom sam imao problema...
Medjutim sto se tice sjeckanja nisam nista znacajno bolje dobio ni sa PQI,video mora da sjecka na svakoj od 1gb na N70,samo neke sjeckaju i pri snimanju i pri reprodukciji,a meni PQI necima koliko i Kingston pri reprodukciji klipa...i ja bih preporucio PQI poslije testiranja iste,jer je brza u radu od Kingstona,brze otvara galeriju,mijenja teme,brise...
pozz 8)

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Znaci preporuka bi bila ipak PQI, da li je neko imao iskustva sa jos nekim brendom osim ova dva, kako se ponasao, da li je isto seckao kao ili ne...

Mozda je problem u tome sto je 1GB ipaj veliki zalogaj za N70, ja sam ionako mislio da pazarim od 512 MB, pa ako bas usfali memorije da uzmem kasnije jos jednu od 512MB, ionako ce im znatno pasti cena...

Koliko je skuplja trenutno od 1GB kartica u odnosu na 512 MB?
Born to be wild!!!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Zmaj, i Transcend od 1GB se dobro pokazala... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori