Mail4Exchange

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Mail4Exchange

Post od miodrage »

Korisnici E-serije Nokia-inih telefona, pre svega E60 i E61 ce znati odmah o cemu govorim, a ako ima jos telefona koji podrzavaju push-email opciju i zeleli bi da je aktiviraju a da ne plate ni cvonjka evo nacina. Zaboravite na Blackberry, Visto, Seven i ostale mail servere sa ovom opcijom. Oni su jednostavno preskupi za nas obicne smrtnike koji ne zavise toliko od emaila, ali zeleli bi da imaju aktiviranu ovu funkciju na telefonu. Em ga se koristi do maksimuma, zasta je i predvidjen, em je cool 8) dobiti mail onog sekunda kad ga neko posalje.
Da ne duzim dalje, http://live.mail2web.com
Ovo je server sa koga cete da dobijate svoje push email poruke. Sve je vrlo jednostavno, prvo se besplatno registrujete, zatim preko opcija podesite sa kojih VASIH emailova zelite da primate poruku; ili preko njihovog "Email Aggregatora" ili prostim forwardovanjem (objasnjenje na sajtu). Na kraju podesite svoj telefon:
Server: mobile.exchange.mail2web.com
Domain: ad2
Username i Email: vas_email@mail2web.com

Ostala standardna podesavanja sam preskocio jer me mrzi da kuckam sa jedne strane i da skratim post sa druge.
E sad, za pravi push email moracete da ostavite fon konstantno na GPRS, ili WLAN. Ne skida puno po jednoj poruci jer skida samo header, a ako zelite celu poruku, kliknite download message i voila, eto poruke. Naravno sve zavisi i od kolicine email poruka kao i njihovog sadrzaja koji primate. Mozete podesiti u telefonu i automatski Sync-ing ili da to radite rucno.
Puno srece u daljem radu. 8)
Poslednja izmena od miodrage u Sre, 05. Dec 2007. 23:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tercomp
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 04. Dec 2007. 17:47

slanje mailova

Post od tercomp »

Glupo pitanje, dali preko live.maila2web-a možeš da šalješ mailove? I dali znaš možda kako da instaliram neki reader za PDF formate.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da mozes da saljes. Instaliraj ili Adobe PDF Reader LE, ili neki drugi koji to radi. ja imam ovaj prvi instaliran i radi prilicno lepo, osim sa fajlovima vecim od 10 MB sa kojima jako kochi. Inace pregled PDF fileova mi je i na kompu ponekad muka, a kamoli na ekranu mobilnog telefona.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

stwan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 19:43

Post od stwan »

dali ovo moze i za n70??? nemojte da se smejete , ja stvarno neznam, nisam upucen :( ja imam gmial na fonu ( gmail.com/app) besplatna aplikacija koja dobro sluzi.
hihop konza!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mail4Exchange je napisan koliko ja znam iskljucivo za Symbian 9.1. N70 je Symbian 8.0a sto ce reci netje motji ove notji :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

miodrage sto nisi ovu temu otvorio ranije, jos dok sam imao N71 :wink: , al dobro, ja na p990 ima onaj Blackberry, a neznam ni sta je to a ni kako se koristi.
miodrage nece da ode na: http://www.live.mail2web.com/ kaze ima error, i nemoze da pronadje server.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kljun, tema je otvorena 1.12.2006. samo pogledaj malkice gore :) Prosla je vrlo nezapazeno. I izvinajvam se na loshoj adresi, evo sad je ispravljeno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

miodrage vidi stvarno :D , samo jedno pitanje, registrovao sam se na ovom sajtu, i interesuje me da li ovo cudo moze da radi i na symbian 9.1 UIQ3? i gde se skida program za telefon (nigde ne mogu da nadjem odakle da skinem program za fon), da li se program mora skinuti sa telefona ili moze i preko kompa?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Za UIQ3 pojma nemam da li ima program, a sajt radi ko zmaj provereno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

Tema je stara...ali mi treba pomoc!

Posto imam problema sa primanjem/slanjem mailova sa gmail-a kada koristim integrisan mail client(e61i), podesio sam Mail4Exchange! Ukljucio sam forwarding u Gmail nalogu i sve radi OK! E sad...interesuje me da li postoji mogucnost u M4E da podesim da adresa sa koje saljem mail ne bude xxxxx@mail2web.com nego moja gmail adresa(xxxx@gmail.com)???? Saljem dosta mailova pa je ljudima zbunjujuce...

Pozdrav i hvala!

P.S.Ili ako znate neki program koji automatski preuzima mailove(POP3, IMAP) a da radi sa Gmail-om...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

monk, - program se zove Profi Mail .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

Sale_M, hvala!
miodrage, postoji li u M4E ona mogucnost koju sam u prethodnom postu naveo?
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nema program tu opciju, niti fon, mozda imas na serveru da podesis. Na mail2web (koji ja koristim) tako nesto nisam nasao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

miodrage, i ja koristim mail2web! Pisao sam im i dobio odgovor da tako nesto kosta $1.99usd/month!! :angry: :angry: :angry:
Kapitalizam...
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

supersonic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 27. Maj 2007. 18:00
Lokacija: Herceg Novi
Kontakt:

Post od supersonic »

Nemojte se ljutiti ali ja stvarno ne razumijem ovo.

Dakle, registrovao sam se na ovaj mail2web.
Aggregation-odradio, stavio GMAIL account tamo.

I šta ja sa telefonom da radim sada ?

Kreirao sam e-mail nalog na način /poruke/Poštansko sanduče/kreiraj novo/ i povezao se na internet, ali džaba.Ništa ne skida jer mi u jednom trenutku kaže-vrijeme isteklo.


JA želim da primam e-mailove za ''dž'' ako je moguće, samo ja ovo ništa ne razumijem.

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

supersonic, moras da skine Mail4Exchange!!! Na telefonu u Download-u imas folder Email i tu mozes da ga skines!Ako nemas tu opciju idi na options i refresh list!!!

miodrage je u prvom postu napisao kako da ga podesis na telefonu!

poz
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

supersonic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 27. Maj 2007. 18:00
Lokacija: Herceg Novi
Kontakt:

Post od supersonic »

Ah tako znači...

OK.Odoh danas malo napolje da nađem neki hot spot pa da skidam 1,6 mb :)


Hvala puno !

edit:

Boga mi, ovo radi kao švajcarski sat.

Hvala ljudi :)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

pre neki dan sam aktivirao ovu opciju, ali ne stizu mi mejlovi sa gmaila na fon, vec mogu smo da ih pogledam kao web mail.
aktivirao sam gmail nalog na ovom sajtu, ali ne pronalazim besplatnu opciju za forvardovanje!

jel moze neko da mi pomogne?
inace aktivirao sam na fonu mail box za g mail,ali nema opciju da se automatski povezuje na net u odredjeno vreme, vec mora rucno da se refresuje!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ma ovo ti uopste ne treba mrkixxx, nadji i instaliraj program System Seven koji sve web mail naloge instalira u poruke i direktno preuzima mailove.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Sale_M, hvala.
skinuo sam s. seven , ali jos nisam instalirao.
program nije 100% besplatan, jer treba poslati sms njihovom servisu za svaki e mail account koji se registruje.
ili ne mora? :wink: :roll:
koji program ti koristis i jel si odradio ovu proceduru?

pozdrav

Odgovori