E61 - wlan i gprs

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

E61 - wlan i gprs

Post od Dream Weaver »

Kupio sam E61 i imam par pitanja:

Prvenstveno kako da "nateram" fon da trazi wlan tj. da vidi da li ima neka wlan mreza u dometu :oops:

Kako da podesim da mogu da biram da li cu se na net kaciti preko gprs-a ili wlan-a :unsure:

Inace fon je skroz zanimljiv i cudan, treba mi malo vremena da se naviknem ,narocito posle N70. Ekran mu je extra a i baterija bi trebalo da je jaka.
  • _____________________
    naslov izmenio b_udder::
and justice for all...

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

Pozdrav i čestitam na kupovini E-series telefona ;)

Nokia E61 bi trebala da ima ugrađen WLAN tragač (bar ga ima model koji trenutno imamo na poslu za potrebe testiranja). Da bi ga aktivirao, radiš sledeće:

odeš u meni -> Tools -> Settings -> Connection -> LAN wireless -> show -> odabereš "yes" i vreme kada želiš da skenira.

Zatim, da bi video dostupne WLAN-ove, odeš u meni -> Connections -> Connections Manager -> Wlan i tu bi trebao da vidiš WLAN-ove u tvojoj okolini.

Što se tiče setovanja načina konekcije na net, kod mene uvek izađe meni sa listom konekcija (odn. Access Point-a) kada se pojavi potreba za konekcijom. Ukoliko želiš da podesiš manuelan izbor za Nokijin Web browser, onda u podešavanjima browsera staviš da je manuelan izbor konekcije (i tako podešavaš svaku aplikaciju koja se kači na net zasebno; ne znam kako bi mogao da globalno setuješ manuelan izbor konekcija).

Ekran mu je stvarno veliki; meni je u početku smetalo što nazirem pojedinačne piksele obzirom da se tako nešto na mojoj E60 ne može desiti, ali se vremenom čovek navikne na krupan prikaz.
Baterija mu je BL-6C, kapaciteta 1150 mAh i nama sa non stop uključenim WLAN-om u radno vreme, traje malo više od dva dana.
Ako imaš još neka pitanja, slobodno pitaj.

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

moj drugar je nabacio program koji se zove spot finder i sve lepo radi.....petra, ne znam da li si napisao za e60 da mu je baterija 1150mAh jer je na e61 1500 mAh!

pozzz

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

mixxx, sorry, greška... 1150 mAh je na E70, a na E61 jeste 1500 mAh... (kod mene na E60 je bednih 970 mAh, ali mi traje skoro 4 dana :) )

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Uspeo sam da se "nakacim" na net preko wlan-a, ovo sad kuckam sa moba. Trenutno sam na Tas-u i koristim njihov wlan :D :D

Koja je najnovija verzija softvera?

Kod mene je 1.0601.04.04 , 19-04-06 , RM-89
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Dobrodosao u klub posednika ovog zaista izuzetnog telefona.
Ja u telefonu imam 2.0618.06.05 14-07-06 RM-89. Negde sam pre koji dan na netu procitao da treba da izadje firmware 3.063... nesto. Koliko je to tacno ne znam.
Sto se moje baterije tice, drzi 3 dana, a bas njakam telefon.
Za WLAN ne mogu da ti dam podrobnije informacije, vidim svaki access point uredno, ali kako kod mene u Subotici nema open mreza, ne mogu da se nakacim nazalost. Nacuo sam da OMV pumpe imaju WLAN hotspotove,pacu to pokusati da iskoristim za malo igranja i sa time. Mada ce im biti sumnjiv lik koji je usao na pumpu, narucio kolu, i poceo da se igra par sati sa svojim fonom :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Hvala na dobrodoslici :D :lol:

Da li da ga fesujem na noviju verziju softvera? Jel dobijam nesto time (brzinu,stabilnost u radu...) ?

Imace wifi sljaka odlicno, za sad sam probao samo na Tas-u, lepo otvara strane. Jedino kad sam na MS pokusao da otvorim male oglase izbacio mi je memory full close some applicatinos :dry: :dry:
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Znas kako, ja sam se nesto razmisljao o tom flashovanju i odlucio sam da ga za sada ne radim. To je one-time-only. Ako nesto zeznes, ili ti se ne svidja, povratka nema. Sa novije verzije FW-a, nema povratka na stariju. Ako imas bilo kakvih problema u radu sa njim, onda razmisli o tom flashovanju. Ako ti pak radi, i zadovoljan si time, ne diraj. Odlicno je najgori neprijatelj dobrog, zapamti to. Jel na Tashu open mreza ili moras da imas username i pass? Da li je uopste moguce nakaciti fon na mrezu koja zahteva username i pass (nigde nisam nasao ta podesavanja)?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Na Tasu ti je open mreza, samo se nakacim, nema nikakve sifre ni usera.

Jel ti se desava na fonu da ti na sekund upali samo beli ekran i vrati nazad.?
Meni se to desava s vremena na vreme, samo mi bljesne beli ekran na sec i onda se vrati nazad.

Da li mi je to fon kanda flipnuo ili je do softvera ili je to mozda normalno?
and justice for all...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma flesuj ga naravno,kad je noviji softver bio gori od starog,pogotovo sto si ti jos na tako ranoj verziji softvera da je to greh muciti se sa njom,mada mozes da sacekas do novaka da vidis da li ce izaci v3... da ne flesujes 2 puta za kratko vreme!!
Pozdrav 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Jos jedna stvar me zanima da li je to normalno na ovom fonu ili nije:

Kad saljem poruku tj. ukucam tekst i send, telefonu treba skoro minut da poslje. Stoji mi sending text message i kao da se fon blokira, nista ne reaguje i posle pola min odblokira se i sve radi normalno.
Jel se nekome to desavalo?
and justice for all...

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

Skini sa ove adrese SMS Accelerator. U pitanju je besplatni softver koji resava upravo problem zamrzavanja telefona prilikom slanja SMS-a.


Sa Nokijinog sajta:

"This application accelerates the sending of SMS messages. It is recommended that you install this application to prevent slowness in SMS sending, which may occur over time if you send lots of SMS messages.

You can download this application, then transfer and install it on your phone. This can be done in the following ways:

1. Download to your PC and transfer it to your memory card or phone, then run the application.

2. Use PC Suite "Install Applications".

3. Download directly from the nokia.com link in your phone's Services browser (where available) to your phone and install.


Please note that some users may find that the handset runs slower for a few minutes after the installation, before returning to normal. The application is invisible to the user."

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Hvala za accelerator, imas pice od mene, sad mi salje poruke ki lud :lol: :D a i vise ne koci.

Da bih mejlove skidao preko fona sta treba da uradim?

Koja je fora sa mail for exchange?
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Procitaj moj post na tu temu Mail4Exchange , a sta te god zanima, pitaj me na PP. Necu biti tu za vikend, tako da ako ti ono sve ne bude jasno, sacekaj do ponedeljka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

Fora sa Exchange servisima koje je miodrage opisao u postu koji je linkovao iznad, nije samo u push mail tehnologiji, već i u tome što takvi servisi omogućavaju i publikovanje kalendara (odn. planiranih obaveza) i kontakt liste, pa takvi servisi mogu služiti i za neku vrstu ograničenog online backup-a...
Mail2Web servis koji je miodrage opisao, je (koliko ja znam) za sada jedini besplatni exchange servis. Probao sam ga pre nekoliko dana i ono što je meni smetalo je da ako podesite da vam njihov servis proverava i druge POP3 naloge, to čini jednom u sat ili dva, tako da u tom slučaju nemate mnogo koristi od push email-a. Jedini način da to besprekorno funkcioniše je da na drugim mail nalozima (koje inače koristite) podesite forwarding na mail2web adresu...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Petra ne znam za tebe, ali ja sam sve podesio svoje naloge sa email aggregatorom, i radi besprekorno. Napravio sam i mali test, drugar mi je poslao sliku, i to na neki drugi nalog, ne mail2web, i sledeceg momenta sam video da se telefon kaci i syncronisuje mail.
Sto se tice tog besplatnog backupa, postoji jos jedan servis, ali sa njim nema primanja mailova, iskljuchivo sluzi za online backup kontakata, kalendara i poruka. Adresa je www.zyb.com registracija je potpuno besplatna. Meni licno online backup ne treba, ali kome treba, jako ce mu lepo posluziti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E ljudi opet ja :oops:
Instalirao sam vise tema na fon a sad bih jednu od tih da uklonim (fantasy se zove) ali nece da moze :) . Nema je u app menadzeru a i kad udjem u teme i dodjem do te teme ne postoji opcija za brisanje, ne postoji ni za druge teme ali njih ima u app menadzeru i mogu ih ukloniti.

Kako da uklonim ovu temu?

Neki predlog?
and justice for all...

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

Dream Weaver, jedini način da rešiš taj problem je da uradiš tzv. soft format telefona. Soft format procedura vraća sva podešavanja telefona na default vrednosti dok instalirani programi ostaju netaknuti.
Procedura je sledeća: ukucaš *#7370# dok si u osnovnom ekranu; pitaće te da li si siguran, pritisneš OK; pitaće te da uneseš lock code (ukoliko ga nisi menjao nakon kupovine telefona, trebalo bi da bude 12345) i to je to. Telefon će se restartovati sa osnovnim podešavanjima (kao kada si ga kupio i po prvi put uključio).

miodrage, kada sam ja probao mail2web (pre oko nedelju dana) provera drugih mail naloga je definitivno bila jednom na sat-dva bez obzira na podešavanja. Moguće da je to bila neka greška do njih... A pričom o online backup-u sam samo hteo da objasnim da je exchange nalog nešto više od običnog mail naloga koji najviše ima smisla grupama ljudi koji rade zajedno (mada push mail je dobar i ovako ;) )

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Uradio sam hard format i posle format mem. kartice, sad nema vise ni te teme :D :D

Koliko vama ljudi drzi baterija, meni ne uspeva da izdrzi ni dva dana.

Imam oko sat vremena price par poruka i sat vremena surfovanja po netu preko wlan-a.
and justice for all...

petra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 30. Nov 2006. 10:06
Lokacija: Beograd

Post od petra »

Nama baterija drži oko dva dana sa non-stop uključenim wlan-om i dosta priče... Baterija je počela da nam traje mnogo duže od kada smo smanjili osvetljenje ekrana na minimum (meni-tools-settings-phone-display).

Odgovori