symbian 8.1 i 9.1 moze li mi neko objasniti prednosti?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

symbian 8.1 i 9.1 moze li mi neko objasniti prednosti?

Post od sony »

Moze li mi neko objasniti koju je prednost ima novi symbian 9.1 od symbiana 8.1?
  • _______________________
    izmenio b_udder:: tačkice...

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

to pravi poznavalac symbian operativnog sistema moze satima da ti pise i objasnjava,a ukratko windows 95 i windows 98 eto razlike.........
A N D R O I D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

sony, pa evo vrlo ukratko šta novi OS donosi i odnosii...za sada, što se tiče samih korisnika, postoje samo mane u novom OSu 9.1...Kada ga poredimo sa OSom 8.1, praktično je neupotrebljiv...devetka je mnogo jače zaštićena od bilo kakvog menjanja systemskih fajlova, a to je kod OSa 8.1 omogućavalo mnogo lekše prilagođavanje programa i aplikacija kao i lakše "krekovanje" i sam rad sa systemom...Iako je 9.1, nesumnjivo napredniji system od osmice to je teško iskoristiti upravo zbog tih novih vrsta zaštite koje dolaze sa OSom 9.1...Znači sa OSom 8.1:: mnogo više programa aplikacija a samim tim i zabave i praktičnog korišćenja svih mogućnosti systema...Sa OSom 9.1:: manje programa, više problema, a samim tim i manje zabave... :wink: :roll:

Nadam se da sam ti bar malo pojasnila razliku, bar kad posmatramo praktičnu primenu... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ali i mnogo jace aplikacije koje dolaze sa 9.1 zbog jacine OS-a. Kao sto je dojlimi rekao razlika izmedju win 95 i 98, ili koje god druge verzije hoces, naravno susedne. Iluzorno je uporedjivati win 3.11 sa Vistom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ninolina ti je ukratko objasnila osnovne razlike, a za više pogledaj na netu...

pozdrav...

Odgovori