N6630 - Problem posle fleša - kamera i mp3 player

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

N6630 - Problem posle fleša - kamera i mp3 player

Post od tonijeto83 »

Deshava mi se chudna stvar: flashovao sam softvare telefona na verziju 6.XX.XX bez vecjih problema..sve ok radi i onda posle nekog vremena (par dana) kada zelim da pokrenem kameru da snimam video izbaci mi "FEATURE NOT SUPORTED" i ne mogu da aktiviram kameru. sa slikama radi normalno. MP3 player ne mogu da pokrenem jer mi stalno izbacuje memory full iako sve aplikacije pogasim i povecjam memoriju...Probao sam sa uninstall-acijom.. Ovo mi se deshava drugi put jer sam prvi put kontao da imam neki virus pa sam opet flashovao telefon... Sumnjam na N-Gage igre jer se to deshava posle njihovih instalacija (mozda zbog onih libs-ova,mada nije ni to sigurno). igre skidam sa dotsis.com i nisam video kod nekog drugog da ima ovakvih problema...

unapred hvala na pomocji
  • ____________________________
    izmenio b_udder:: precizniji naslov

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Uh,brate,ne znam sta da ti kazem.To se i meni desilo,doduse samo sa kamerom.Sve sam pokusavao i nista.Na kraju sam popizdeo i prodao 6630.A mislio sam do sada da sam jedini kom se to desilo.
nokia n80

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

tonijeto83, n-gage igre su mnogima pravile probleme...ne moraš da flashuješ telefon ali verujme da bi ti format i telefona i kartice rešio problem... :oops:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Daj boze,ja sam to probao i nista.Iskreno ti zelim da to upali.Mislim,cinilo mi se kao da problem nije uopste soft prirode.
nokia n80

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

Kada mi se to desilo prvi put opet sam flashovao telefon i sve je ok radilo i onda se opet zaglupio, ali sada trazim neko drugo reshenje, da ne moram opet da ga flashujem... Mada sve mi se chini da mi flash ne gine...Mozda da probam sa proshlom verzijom software-a 5.xx.x?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nema vracanja na stariju verziju firmware-a. Sad si stuck on v6. Ovo sto je Ninolina predlozila je dosta dobro resenje, ali ja ti predlazem hard format telefona (zeleno, 3, *, POWER ON). Ako i posle toga bude se ovo desavalo, prodaj fon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

miodrage, pa i ja sam mislila na hard format tj. zeleno, 3, *, POWER ON...ja samo u taj format verujem...meni onaj sa šifrom nikad nije radio... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

Kazem vam da ima reshenja. Opet flash-ujem fon i ne instaliram N-Gage igre i reshen problem (vecj sam to uradio jednom)... ali jako mi se svidja pandemonium...:(

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,ja sam imao isti prob. sa kemrom ali je bilo hardverske prirode (od ispadanja telefona) pa se pomerila ali se isto tako i vratila. :) Sad kad odradish format pazi shta instalirash na fon. :wink:

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

I obavezno javi sta si uradio. 8) Mozda bude korisno drugima
nokia n80

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa onda kupi jos jedan NGage samo za pandemonium :)
Mis'im sta reci???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nikola73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 00:11

Post od nikola73 »

Da ti pomognem firmer 5 ne znam tacno koji je mnogo bolji od 6 zato jer sam imao dva 6630 jedan sa 5 jedan sa 6 i 5je mnogo bolje radila bez zakucavanja, bolji signal,stabilnost bukvalno tel je radio besprekorno u odnosu na sesticu kojoj je stalno nesto falilo,javi mi ako te interesuje da ti potrazim koja je tacno petica bila.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nikola73, ja sam imao i 5. i sad imam 6. i nemam problema ..... jedina razlika koju sam primetio je što mi sada tel. brže izlazi iz tema i brže osvežava listu instaliranih aplikacija...

pozdrav...

nikola73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 00:11

Post od nikola73 »

ok stvar ukusa ako ti je bolja 6 samo zbog toga u redu ja sam na zabacenom mestu sa slabijim signalom a 5 je sigurno po tom pitanju bolja,to tebi nije bitno ako imas dobar signal.Testiro sam ga pod limenim krovom i jedan i drugi.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nikola73, da li si testirao u isto vreme? ako si na Telenoru, a nisi testirao u isto vreme, može da bude da je do njih, jer u poslednje vreme (neki mesec) signal im i nije neki ... :dry:

pozdrav...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Uz duzno postovanje, nema nikakve logike da 5 bude bolja od 6 ?! A meni hard format sa sifrom *#7370# radi besprekorno i sve to na 6630 ! A ja stvarno ne znam kako ti to flesujes kada otrilike odradis za 5 minuta, i stvarno ne vidim nikakvu logiku sta mu moze pomoci novi fles?! pa ti nikako sve i da oces ne mozes da menjas ono sto je na z:\ u regularnom koriscenju, N-Gage igre :), pa zar ih nema dovoljno i u *.sis -u ?!
6630

nikola73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 00:11

Post od nikola73 »

ma ok za fles 5 ili logicki je bolje da je 6 bplja od 5 ali je verovatno mom 6630 sa tim mreze bila bolja 5 ma bitno da sve radi kako treba i da bilo ko od nas bude zadovoljan u srcu i dusi i sam sebi kazes to je to pozdrav svima.

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

Instaliram samo igre u .sis formatu... Chini mi se da mi je telefon nestabilniji sa verzijom 6 nego sa 5. Mada ne mora da znachi jer ranije nisam imao igre za N-gage...

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

E proveri preko FExplorera da li imas ove fajlove u e/system/libs
* ECom.dll
* EComServer.exe
* Http.dll
* Httptcphnd.dll
* INetProtUtil.dll
* securesocket.dll
* SSL70.DLL
* ssladaptor.dll
* Stringpool.dll
Ako imas,izbrisi ih i restartuj fon,trebalo bi da radi :)
E sad ako neka ngage igra zahteva neki od ovih fajlova,mozes da ga prekopiras u folder igre.Znaci libs ostaje cist,a igra radi.

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

HEY pa ovo funkcionishe....
SVAKA CHAST NA UPUTSTVU!!!!!!!!!
Reshen problem i vrlo sam zadovoljan shto ne moram da opet flashujem telefon...
Znachi izbrisati ili cut-ovati gore navedene fajlove, restartovati fon i reshen problem...
Sumnjao sam na lib-s-ove, samo nisam znao tachno shta je u pitanju.

HVALA PUNO PHANTOM LORD :lol: :lol: :lol: :D

Odgovori