Na sta obratiti paznju pri kupovini N73!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
bubreg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 14. Jan 2006. 23:17

Na sta obratiti paznju pri kupovini N73!

Post od bubreg »

Posle pazljivog razmisljanja i citanja kako ovde dobar deo vas balavi :D na n73 odlucih da kupim njega umesto po meni vec u mnogo cemu prevazidjenog N70 i N72(oba na platformi 6630).

Sada me interesuje na sta bratiti paznju pri kupovini telefona, ono standardno gde i kako da pogledam da li sta krcka da li se nesto mrda , softver da li kvalitetno radi i ostale bitne stavke.

Zahvaljujem unapred i mnogo bi mi ovo koristilo 8)

P.S: BIlo bi lepo kad bi neko napisao koje kodove koristiti pri proveri vremena razgovora i ostalih korisnih stvari :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Krckace ti sigurno, telefon je toliko krhak i nezan da je to zastrasujuce. Znachi u momentu kad bi mi ispao mene bi verovatno strefio infarkt i u sledecem sekundu slog. To je sto se kvaliteta izrade tiche. Za neke ovako stvari o proveri telefona, proveri da li se poklapaju broj na fonu (IMEI) i broj na bateriji. Kod za proveru zivotnog veka telefona i sl. ti je *#92702689#
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

oklop i nije toliko slab.meni je ispadao i samo se okrnjio. radi sve super.pri jačem stisku oseća se plastika.treba pogledati da li punjač lepo radi, da nije izgreban ekran klasika i pogledati ivice da nisu udubljene, jer ako jesu padao je a to nije dobar znak. i treba obratiti pažnju na kursor...nekako ne odaje mi čvrstoću
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

miodrage, a ako je radnja sa malo iskusnijim serviserom vrati ce zivotni vek za par sekundi na 00.00 i bilo kom drugom BB5.
bubreg, Jednostavno ako ti telefon ne izgleda kao nov nemoj ni uzimati,idi u drugu radnju ako si na nesto posumnjao,najbolje se raspitaj u vise radnji i pogledaj telefon kao i sta uz njega dobijas,imas varijantu da je braon i crven pozadi,koji ti se vise svidja ...
Telefon mora da ima foliju preko displeja na kojoj pise NOKIA Nseries,folija je preko displeja i preko druge kamere za video razgovor,ako je tu malo odlepljena folija kod druge kamere za video razgovor i krenula na dole prema displeju da se odlepljuje znaci da je nosen po dzepovima i vadjen pa se odlepila :D

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

bubreg, mozda svi balave na n73 ali ja moju n80 nikad ne bih menjao.Bez obzira sto je svi pljuju,telefon je vrh.Verovatno vecina njih nije ni videla n80(bez uvrede).inace,svaki telefon je dobar koliko si u stanju da iskoristis njegove mogucnosti.
nokia n80

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

a ocete li mi samo reci jel bitno kad se tel kupuje da se pogleda proizvodjac,ono finland,hungary,china i te gluposti!?ima svakakvih pa pitam :roll:
I neka mi neko samo kaze sta to treba da se provjeri kod tela kad se kupi,mislim na te sifre tipa sto je miodrage, rekao!
hvala unaprijed!

bubreg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 14. Jan 2006. 23:17

Post od bubreg »

@miodrage, VeNoM, hvala na korisnim informacijama, a sto se krckanja tice poklonio sam ovaj dosadasnji k750i koji je bio solidan telefon ali je krckao kao kokice :wacko: , a to me je jako nerviralo...

@6630 app, gde si ti covece evo bas prelistavah privatne poruke i nadjoh da smo se ja i ti jos pre par meseci dogovarali oko flesovanja k750i :D. U svakom slucaju ove tvoje info su prilicno prakticne i veruj da mi nije palo napamet da neko moze biti tako lukav da nosi telefon i koristi ga pa da ga ponovo vrati kao da nista nije bilo... hmmm definitivno cu na ove detalje obratiti paznju :wink:
E a sto se tice boje meni licno vise odgovara ova tamnija varijanta sa crnom pozadinom, ali evo citah po forumu svi kazu da je pozadina tamno-ljubicasta, ali kad se pogledaju "slike iz ruke" vidi se da je taj telefon koji su oni slikali crn pozadi :?

@ALL ako neko ko je drzao ili ima N73 moze da mi objasni zasto svi "kukaju" za tastaturu i djojstik?

@Djera, neznam zasto ti pljuju telefon cak je i skuplji od N73, jedino ako se nekome ne svidja slider mehanizam inace performanse su solidne da nije N73 definitivno bih kupio N80. 8)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

bubreg, vecina ljudi kuka na tastaturu i dzoistik jer je tastatura stvarno zbijena i malo teza za bilo kakvo duze kucanje, dok se dzoistik brzo razglavi i rasklima. Ne desava se to svima, u mojoj okolini imaju jos dve n73 i njima je dzoistik za sada ok, s'tim sto je moja oko mesec dana starija. Inace dzoistik je poceo da me zeza vec posle nekih mesec dana, sto me je iznenadilo, medjutim to mi nije problem jer ga ovih dana nosim u Mobis da ga zamene. Sto se same tastature tice, mislim da je to dosta subjektivno, nekome odgovara a nekome ne! Za to i za krckanje zadnje maske najbolje je da ga uzmes u ruku i da vidis da li bi ti smetalo.

PozZ

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@bubreg - tebi je krckav k750,hihihi!!!Sta ces tek reci kad uzmes u ruke n73 - najkrckaviji i najlosije odradjeni telefon vise srednje klase kad je u pitanju Nokia(zaboravih,tu je i 6280,bore se za titulu)?!!!?K750 je fon koji 'ladno mozes da bacis o beton i da mu nista ne bude,a n73 je fon koji stavis u dzep,sednes i cujes krrrccc,i onda mu placas novu masku...Drzao sam ga u rukama,i odavao je utisak necega sto ce se raspasti ako ga cvrsce stegnes...Ne znam nikoga ko ima taj fon duze od 3-4 meseca a da mu nesto nije crklo - ili joystick,ili maska pukla...I ja sam razmisljao o njemu,ali prosla me je volja...Pa sam uzeo n70.E sad gradacija u krckanju,tj. kvalitetu izrade:1)k750(sjajno,i posle dugo vremena gotovo da ne krcka,tj. samo ako ga bas stisnes jako,a padao mi na sve tvrde podloge!)2)n70(krcka mnogo,jos od prvog dana,i bas iritira,ali nije strasno,samo je duplo losiji kvalitet izrade,i plasim se da mi ne ispadne)3)n73 - moze se reci da krcka jos dok je na rafu i jos ga nisi ni pipnuo,tj. duplo losije od n70...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

a izvinjavam se oce li neko biti ljubazan meni da odgovori na moje pitanje jer mi je to stvarno potrebno?

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Znaci u pitanju je zemlja proizvodnje a telefon se radi prema odredjenom standardu i licenci te to i nije toliko bitno !
Sifre ti nisu presudne ako dobijes garanciju recimo 1 godinu ! 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

SpawN, ne moras da gledas gde je napravljen, jer gde god da se pravi, pravi se istim procesima i podleze istim kontrolama! :wink:
Od sifara ti je dosta ona sto je miodrage napisao za proveru life timer-a, a jedino sto mi pada na pamet da bi jos mogo da obratis paznju kad kupujes je da nije slucajno ostao neki kontakt, melodija, unos u kalendaru... Ili nesto tog tipa sto bi te navelo da posumnjas da je telefon polovan.

PozZ

ps I fizicka ostecenja naravno :wink:

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

aa e pa hvala na info ali pazi sad!ja sam u pg i tel se kupuje u rumi i narucen je tako da stize sjutra ili preksjutra tako da ne bi trebalo da je polovan samo me to nesto interesovalo!i sad to sto bih imao garanciju mi ne bi puno pomoglo jer da predjem 650 km radi toga malo bzw a :)

e sad kad budem uzeo tel ako nesto bude,neki problem nadam se da cu moci odje da trazim pomoc od vas da mi pomognete nekako :wink: :wink:

toliko za sad o tome...hvala... pozdrav :wink: :wink:

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

Moze li mi neko reci nesto u vezi lifetimera?na mom n73 pise 000000:43?moze li mi ko objasniti malo sta je to i jel to ok?

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

SpawN, to znaci da je sa tim telefonom razgovarano 43min, nebitno da li su u pitanju odlazeci ili dolazeci pozivi. A da li je ok, zavis od toga da li si ti pricao tih 43min? :wink:

PozZ

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

e fala ti vala mada ja sam mislio da je to to jer sam pogledao bio log pa mi logicno a jesam ja sam pricao svih 43 minuta :)))

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Tema o n73... samo malo niže... :roll: klik...
Lock...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zaključana tema