Kako poslati .sis fajlove???

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Kako poslati .sis fajlove???

Post od tonijeto83 »

Zelim da poshaljem preko bluetooth-a instalacije .sis formata i kada idem na send, on izbaci "can not send protected objects"... kako ovo da reshim.
Unapred hvala.........

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Koji telefon je u pitanju? Postoji nekoliko načina, jedan je da reimenuješ ekstenziju pre slanja (.sis u .si i slično), drugi da koristiš Profi Expolrer koji bez problema šalje instalacione fajlove...

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

Imam nokiu 6630...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ok, napisao sam ti iznad rešenje. Nisi naveo kako si probao da šalješ fajlove, iz primljenih poruka, pomoću FExplorera..?

tonijeto83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 15:50

Post od tonijeto83 »

shaljem preko fexplorera, a probao sam i iz tool managera... mada prochitao sam na dotsis da jednostavno preimenujem fajl i da ga tako poshaljem.... to cju probati

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To sam ti i ja napisao, ne menjaš ime fajla već samo ekstenziju...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Tako je sa .sis fajlovima (da se samo preimejuju), dok sa .jar fajlovima moras koristiti ProfiExplorer jer ako ih preimenujes telefon na koji ih saljes nece prepoznati da su to java aplikacije, igre i sl.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

janka_88, može i .jar da se preimenuje i ako se šalje na Symbian fon možeš da mu vratiš istu extenziju, jedino ako šalješ na nesymbian fon onda ga neće prihvatiti, jer u nejmu nećeš moći da izvršiš preimenovanje... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Evo jedno pitanje , sve to lepo funkcionise al kako ja da prebacim jar fajl na neki npr. SE, koji nema bluetooth,nego samo infrared? Jel ima ko konstruktivnih ideja a da to nije skidanje preko gprs? A kada se pri ruci nema ni jedna nokia koja ima oba , vec samo drugi SE koji ima oba.
Poslednja izmena od bela u Ned, 04. Mar 2007. 17:02, izmenjeno 1 put ukupno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

bela, pa ako saljes sa symbian telefona onda ti je isto kao sa bluetooth-om, s tim da moras imati IC na fonu sa kojeg saljes :) i program ProfiExplorer i ne smijes ga preimenovati vec ostaviti .jar extenziju.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

janka_88, pa covek ima 6630 a na njemu nema IrDa tako da ta opcija otpada. bela, a da prebacis na komp ili na neki tel koji ima i Bluetooth i IrDa pa sa tog telefona na npr. taj SE ? :wink: Zvuci sasavo ali mene ledja vise ne bole 8)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

:) da imam 6630, ma da to od kuce stoji,al meni je to vise trebalo za kafane :))
6630

Odgovori