Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
machak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 18:08
Lokacija: Zemunski machor

Post od machak »

kljun, da, moracu da uradim update ponovo, jer kad sam ga updetovao zaglupeo mi se na 100%, kao i VeNoMu, pa se tesim da mozda zbog toga ne radi...
Kada naiđeš na čoveka sa kojim vredi govoriti i sa njim ne govoriš, izgubio si ga. Kada naiđeš na čoveka sa kojim ne vredi govoriti i sa njim govoriš, izgubio si reči. Mudrac ne gubi ni čoveka ni reči. (Konfučije)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

machak ovo moje cudo radi kao zovotinja. na onom servis meniju pise jedna informacija ono pda bluetooth i slicno a na njegovom ono normalnom infou pise ono staro tako da sada imam hibrida
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

machak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 18:08
Lokacija: Zemunski machor

Post od machak »

VeNoM, you created a monster!:shock: ko zna u sta ce da mutira ovaj moj posle updatea? :D:
A da li si primetio da ima nekih bagova?

Doolentije
Ma, kazem ja lepo... al, rekli smo da necemo o tome... da ne nerviramo spykera...:roll:
Kada naiđeš na čoveka sa kojim vredi govoriti i sa njim ne govoriš, izgubio si ga. Kada naiđeš na čoveka sa kojim ne vredi govoriti i sa njim govoriš, izgubio si reči. Mudrac ne gubi ni čoveka ni reči. (Konfučije)

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

За kljun-а, хвала пуно! Надам се да ће све сад бити ОК!?!...

п.с. Да ли можда неко зна где могу да скинем српски језик, с обзиром да га на званичном сајту SE нема?
Хвала!

Поздрав! 8)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Doolentije pa ako nema na oficijalnom sajtu onda nigde nema, i ja sam trazio srpski za p990 i nema ga, mada to mi i nije toliko potrebno jer mi je engleski mnogo bolji od srpskog(sto i ocene u dnevniku pokazuju).
Jel zna neko cime bih mogao da ocistim ekran na p990? imam neki osecaj da kad koristim olovku da mi klizi po ekranu olovka, to mora da je od displeja jer ga nisam bas dugo cistio, cime bih to mogao da ocistim da bude lepo?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

machak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 18:08
Lokacija: Zemunski machor

Post od machak »

kljun, eno neko rece u komentarima za m600 da brise krpicom od mikrofibera i da to dobro radi pos'o.
Kada naiđeš na čoveka sa kojim vredi govoriti i sa njim ne govoriš, izgubio si ga. Kada naiđeš na čoveka sa kojim ne vredi govoriti i sa njim govoriš, izgubio si reči. Mudrac ne gubi ni čoveka ni reči. (Konfučije)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

machak hvala na odgovoru, ali neznam ti ja sta je mikrofiber, koje krpice to imaju?
jel moze jelenska krpa?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

machak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 18:08
Lokacija: Zemunski machor

Post od machak »

kljun, nemoj jelenskom, to ti je za grublje radove, recimo za sofer-sajbne, nego kupi ovu od mikrofibera. Mislim da mozes da je nadjes u opticarskim radnjama, najbolje da pitas u Optici (imas jednu njihovu radnju na pocetku Kneza, preko puta Albanije, imas jednu u Narodnog fronta, imas u Cara Urosa, u Zemunu u Glavnoj i Bezanijskoj, i sigurno jos negde, pa sta ti je najblize). Njima se brisu stakla na naocarima, foto-optika, i sve te osetljive stvari, pa je sigurno dobra i za ekrane.
Ako se ne varam, mikrofiber je vrsta sintetickog vlakna koje ima na sebi mikronske "pukotine" koje skupljaju prasinu, masnocu i sl.
Kada naiđeš na čoveka sa kojim vredi govoriti i sa njim ne govoriš, izgubio si ga. Kada naiđeš na čoveka sa kojim ne vredi govoriti i sa njim govoriš, izgubio si reči. Mudrac ne gubi ni čoveka ni reči. (Konfučije)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

machak hvala ti na odgovoru, nazalost ja nisam iz Beograda, ali nosim naocare i imam onu krpicu kojom se brisu stakla na naocarima, nisam ja znao da je to mikrofiber krpica, probacu sa njom.
I imam jos jedan problem, ne sijaju mi svi dugmici na qwerty tastaturi, tj. nesijaju mi:
P M O, stim sto M i O napola sijaju. da li to moze da se sredi ako bih otvorio telefon i pogledao sta nije u redu, ili je u necemu drugom problem?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Sada me interesujegde nestadose oni silni pametnjakovici koji su me ubedjivali da je p1 naslednik p990... Posto je najavljen i p5, ispostavilo se ko je bio u pravu... I jos lepo kazem da ide naslednik m600, pa onda w950, pa tek onda p990, ali ne, ovaj forum pun pametnjakovica :uhuh:

I, ono sto sam rekao da ce telefon imati je ispalo tako, a i ono sto me je Mikele upotpunio... Lepo rekoh da ce kamera biti sa k850...

Samo jos da i oni koji kazu da je p1 bolji od w960 lepo kazu da nisu u pravu i da zavrsimo posao... Cak su i argumenti tipa ima bolju tastaturu, i los je back taster smesni nakon onakvog zvuka, odlicnog playera, i vise neg dovoljno memorije...

Ne mogu da kazem, ok da p1 ima bolju tastaturu, ali to da je mana back taster je najveca glupost koju sam cuo, jer ces se pre navici na poziciju tog tastera nego na dvoslovnu tastaturu p1 :lol:
iPhone + CX300

Astrotrain
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 05:11
:: Galaxy S5 Duos
Lokacija: Beograd, Vračar

Post od Astrotrain »

Pozdrav svima. Ja sam od skora vlasnik m600i i drago mi je da mogu da vam se svima pridruzim.
Sto se mene tice...ovaj m600i je privremeno resenje dok ne budem skupio pare za nesto bolje.... npr w960 ili p1.... mada pre mislim w960. Zasto?
Najpre zbog tastature.. ipak mislim da je mnogo zgodnije jedorucno kucati na numerickoj tastaturi.. a w960 ce konacno imati "normalnu" tastaturu za razliku od one ravne na w950. Tasteri ce biti i poprilicno veliki koliko sam video sa slika. tako da ce moci da se bez problema koristi jednorucno. Takva je bar moja procena.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Doolentije provršljaj malo po meniju.konfig poruka se ne dobija mislim u normalnom inbox sandučetu.ali meni kada je došla odmah sam je otvorio i sačuvao da posle ne bi lutao po mobu
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Spyker kada si vec pomenuo p5, evo i mini review vezan za njega
P5i
The P990 successor in a slider form factor and will slimmer and lighter (approximately 125g) than the P990. It will have a 2.8" VGA screen, GPS, wi-fi 802.11b/g, Symbian OS 9.3,160MB internal memory, wap 2.0 support, C++ support, a 5 megapixel camera (with AF and flash), HSDPA/HSUPA, 128MB RAM, and will run UIQ 3.2 or 4. P5i to be announced in November.
naravno slike jos uvek nema ... Njegvo predstavljanje je 15.novembra
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Jelte ljudi,ima li jos neko problem sa jacinom alarma na bilo kojem uiq3 uredjaju?meni na m600i konkretno jako tiho zvoni.svi zvuci su mi podeseni na oko 80% jacine,ali alarm zvuci kao da je na mozda 20% u vrh glave :o

Prvo sam mislio da nije mozda neka varijanta da krece tiho pa se pojacava,medjutim on odsvira ceo minut istom jacinom i ugasi se...mene to apsolutno nemoze da probudi,cak ni kad stavim neki speed metal kao melodiju :lol:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel pokušaj da pojačaš i multimediju i ringtone i sve živo što može da da vidimo šta će da se dešava
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

araphel Najverovatnije imas problem sa FW-om ... mozda da probas update ? Mislim da ti to predstavlja problem i cini mi se da sam na nekom forumu vec citao o tom problemu
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

bambi, hvala ti, ali te specifikacije znaju i ptice na grani, milance ih je odavno okacio ... Mislim ne bukvalno odavno, ali sam saznao dosta ranije...
iPhone + CX300

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

VeNoM, pa pojacano je apsolutno sve na isti nivo,i sve ok radi,ali je alarm tih

bambi, razmisljao sam o tome,ali jos tavorim na dial up internetu,pa se nesmem upustati u takav poduhvat

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

araphel, moras raditi definitivno update jer ja sam bio zadovoljan alarmom a kad sam posle r6 verzije updejtovao na novu sada vristi....a pokusaj neku drugu jacu melodiju?A?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

jox89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 26. Feb 2006. 01:31
Lokacija: Raska

Post od jox89 »

Ako neko ista zna neka pomaze....Pokusavao sam na razne nacine da debrandujem moj w950 koji je inace skinut sa T-mobile-a.

Odgovori