Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

@VeNoM tu sam i nasao te stavri

al ne znam gdje su te stavrcice sto sam ih tu nasao

kako da ih odatle nadjem

pozz

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Pravo da vam kazem, malo sam se razocarao u SE W950!
Nemojte da me pogresno shvatite, super je kvalitete izrade telefona ali prvenstveno sam ga kupio, a ne CECT (iPhone klon) ili Anycool (koji imaju lude fore kao 2 kartice istovremenoi i cak i TV a cena je smesno mala), jer je SE ipak SE i postoje servisi kao i aplikacije. Tu sam se presao!
Player koji ide uz telefon je neupotrebljiv za vece fajlove (mislim na film, za muziku je ok). Prebacio sam spotove od 20tak mb i radi ok ali kada sam prebacio futuramu od 150mb, on je pusti pa pose 2-3min mi pocrni ekran i sve stane. Ne blokira se telefon, mogu normalno da radim i da ponovo pustim ali se ponovo koci.
Probao sam sve moguce playere za UIQ i ni jedan ne mogu da instaliram! Nije to poenta nego da treba da prodaju telefone sa funkcionalnim playerom, ako ga vec ima a ne da se placa/skida sa neta drugi!

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Problem je u maloj RAM memoriji (memoriji za rad), probaj u task manageru da iskljucis sve programe,pa onda pusti...a,ako i dalje secka ili pocrni ekran,onda menjaj fon. Ako ces da gledas filmove na fonu bez seckanja,uzmi neki win fon sa 128mb rama i sa sto jacim procesorom...

:wink:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

los_trip pa instalirane su malo je to drugacije nego kod nokije :chytry:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

izgleda da se mi ne kontamo hehe

znam da su inastal al ne mogu da nadjem gdje su insta te stvari

neznam kako da ti bolje objasnim

pozzzz

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Ono sto ja vidim kao glavni problem je taj sto MP4 playeri sa istom velicinom ekrana kostaju 3000-4000 din a mogu da se puste filmovi bez problema (imam ja MS Industrial 406). Platis mob 5x vise kad ono....

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Koga zanima konacno je u "MyPhoneExplorer" zvanicno ubacena puna podrska za symbian UIQ3 telefone.
Download link: http://www.fjsoft.at/files/MyPhoneEx...etup_1.7.0.exe

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

e raja poz

interesuje me kako cu znat koji mi je softvre na P1

i koji je zadnji dostupni

pozzz

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

los_trip, za verziju software-a na fonu, udjesh u "main menu" pa "more" i "system information"

a zadnji dostupni mozesh videti na: http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/P1i
I GOT NEED FOR SPEED

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

opet vel pozz za sve
ja bas peglam al sta cu bolje pitat i bit glup 5 min nego sutiti i bit glup citav zivot :oops:

u vezi ovog ubdates za P1
inastaliro sam PC suite i update service

i kad hocu da pokrenem updat pojavi mi se ovo Slika

i ja odem prvo preko mozile i to instal i nece i onda malo googlam i vidim da se to treba preko internet explorera instal i to uradim i kaze mi tamo da je uredjena zadnja verzija Adobe flash

i opet nece izabcuje mi ovu sliku gore

ja dalje neznam sta treba ako ko zna nek baci neko korisno objasnjenje

pozzz

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

los_trip, eeeh da, to je i mene smaralo pre nekog vremena... :unsure: trebash da nadjesh i da skinesh "Flash Player Active X" da bi ti radilo, ako ne mozesh da nadjesh daj mi mail pa cju ti poshaljem 8)
I GOT NEED FOR SPEED

Fluo_Head
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 03:58
Lokacija: Sabac

Post od Fluo_Head »

Ma brate sto se pustanja filmova tice,,,ja na mom w950i pustim filmove od 250 mb i ne kuca,,,fora je u software-u..Skini Generic world 1,,i moci ces da gledas filmove bez problema,,zato sto je noviji software takav da obezbedjuje vise rama pri ukljucivanju telefona...A i sam mp4 i 3gp za video klipove je dossta bolji,,nista ne kuca i otvara sve,,,,a za DivX skini DivXPlayer....i moci ces sve...

hij1902
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 04:01
Lokacija: Beograd

Post od hij1902 »

Imam problem, ne mogu da updatujem telefon (Sony Ericsson P1i). Kad pokusam preko SEUSa kaze mi da nema raspolozivog softvera i da je moj vazeci, medjutim moj softver je onaj fabricki - gledao sam na sony ericsson sajtu - prvi koji je poceo da se instalira u telefone. Procitao sam negde post o debrandiranju telefona preko XS++, i to sam pokusao ali mi uvek izbaci

12:22:39| Ready for operation!

12:23:19| A Brown Smartphone? Joking?

12:23:19| Error: Failed to send CSLoader!

12:23:19| FSX Shutdown!

12:23:21| Disconnected... Unplug the phone

12:23:33| Shutting down...

Pomozite!!! :wacko:
Hij

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

nicolas, aj postavi ponovo link za MYPhoneExplorer posto ovaj ne radi. Jel ja mogu nekako skrolovati kada sam FileManager-u i imam duge liste, a da ne koristim tockic? Onako kao kada surfujem netom?
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

jedno dobro pitanje
postoji li način da se pojača zvono na ovim SE modelima pre svega p990 jer mi je više dosadilo da ga ne čujem...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

hij1902, nazalost neces moci nista da radis sa tvojim telefonom jer je brown, tj. prototip, a iskreno ovo mi je prvi put da vidim da neko ima SE UIQ koji je brown! :(
E sad, nisam ni ja siguran jel moze da se radi iz brown u red (fabricka verzija) na UIQ telefonima, to moze da ti kaze neko drugi ko se bavi malo vise njima od mene! :wink:

Jovko
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 03:27

Post od Jovko »

jedno pitanje,izvinjavam se ako ga ima, ali ja nisam uspeo da ga nadjem
imam p1i sa druge strane telefona odmah pored kamere,a ispod zvucnika ima jedan poklopcic koji se naravno skida, e to mi nije jasno sta je, lici mi kao neki prikljucak za neku antenu,ako neko zna sta je - voleo bih i ja da saznam
unapred hvala

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Jovko pa to ti je sigurno jack za dodatnu antetnu, npr. kad si u kolima, pa da bi imao jaci signal.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Jovko
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 03:27

Post od Jovko »

pomislio sam da nije za antenu za wifi,za bezicni internet,bilo bi logicno,kako bi hvatao bolji signal...kljun, ti mislis da je za obican signal ?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Jovko svi SE imaju to za običan signal .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori