Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E kljun aj mi reci nesto.Hocu ovo da kumu ubacim ali kad skinem onaj file sa rapidsharea on je dap format i 0kilobajta.Sta da radim

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Black Fen koji tacno fajl? vise njih sam okacio.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

E kako da prebacim ove fajlove u app folder?? Pokusao sam na milion nacina i nece..Jel ima neki file manager za komp koj moze da vidi resource folder na m600i, pa preko njega da direktno u folder prebacim fajlove ili neki drugi nacin postoji??

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Da mi mogao da prebacis fajlove moras prvo da probijes zastitu.
Imas link u prvom postu, ali evo jos jednom. viewtopic.php?t=14578
iPhone 3G[s] 16GB

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

ma probio sam ja zastitu, ali nece da mi se kopira nista od onih fajlova za ikonice u taj resource folder.. A npr. oni fajlovi za walkmap ikonu su se prebacili bez problema.. Ne znam zazsto nece da se prebaci..

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

dyca kompjuter moze da pristupi samo resource folderu koji je na memorijskoj kartici, mozda nece da ti prebaci fajlove zato sto vec ti fajlovi postoje, swiss nema opciju owerwrite, dok x-plore ima, znaci koristi x-plore kad budes prebacivao fajlove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Ma probao sam i jedan i drugi i nece...aj probacu ponovo, pa ako ne bude islo cu se javim... hvala jos jednom...pozz

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Evo malo novosti na polju modovanja uiq3 telefona,

Menjanje imena ikone

1. uspeo sam da prevedem odredjene ikonice na maternji jezik, Srpski, evo kako to izgleda:
Slika

za sada sam preveo:
  • messages u poruke,
    calendar u kalendar,
    contacts u imenik,
    media player u walkman,
    main menu u mc`s meni.
prevod samih ikonica je moguc u par koraka,
- prvo sto vam treba jeste hex editor, ja sam koristio onaj sto se dobije uz x-plore, postoji i hex editor za racunar,
- preko hex editora otvorite, uzmimo za primer ikonicu: contacts, otvorite preko hex editora "contacts_loc.r10", koji se nalazi u C/Resource/Apps, i tu mozete da menjate naziv same ikonice, evo kako to izgleda prevedeno na Srpski:
Slika

i tako redom za svaku ikonicu.

Walkman startup/shutdown screen

od sad je moguce da namestite da se vas telefon gasi/pali kao sto se gasi/pali w960, sve sto treba da uradite jeste da stavite sledece fajlove u sledece foldere:
- fajlove:
  • shutdown.mp3
    shutdown.mpg4
    startup.mp3
    startup.mpg4
- stavite u folder:
C/Private/102030fd (102030fd kod mene nije postojao pa sam ga naknadno morao kreirati)
- fajl:
  • system_animation_player.exe
- stavite u folder:
C/Sys/Bin
- fajl:
  • system_animation_player.exe
- stavite u folder:
C/Sys/Hash
potrebne fajlove za shutdown/startup mozete skinuti odavde
i nakon toga mozete da iskljucite telefon, pri gasenju trebalo bi da se promeni animacija u walkman animaciju, istu kao i kod w960, evo kako to izgleda kod mene:
Slika
PAZNJA: ovo sam probao samo na mom telefonu, tj. P990, za druge telefone(M600, P1, W950), ne garantujem da ce ovaj proces raditi, tako da ne odgovaram za nastalu stetu na vasem telefonu, sve ovo radite na svoju odgovornost.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Odlicno, svaka cast.
klun napisao:PAZNJA: ovo sam probao samo na mom telefonu, tj. P990, za druge telefone(M600, P1, W950), ne garantujem da ce ovaj proces raditi, tako da ne odgovaram za nastalu stetu na vasem telefonu, sve ovo radite na svoju odgovornost.
Na netu sam procitao da na P1 nema zvuk za Walkman shutdown i up.
Nisam jos uvek probao ali planiram.
iPhone 3G[s] 16GB

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Probao da ubacim walkman player i ikonicu u P1i ali nece.Nece pa nece.Ili ja nesto ne radim dobro ili to nemoze.Ima neko ideju?Walkman player i dalje neradi ali uvodni Walkman ekran radi savsreno ali samo kad se uklucuje dok shutdown ne.Probacu da promenim zvuk pri ukljucivanju pa cu javim.I najgora stvar gde god da smestim ikonice nece sve da ih promeni.I dalje cetri ostaju ne promenjene.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Jel probao neko da promeni swe na m600,planiram da qpim pomenuti fon pa me zanima da li moze (poshto widim da se neki bune da ne moze)??? 8)

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

"bOOdala" Kao sto si procitao s obzirom da nece na P1i ne verujem da ce na M600.Mozda gresim negde ali to patchovanje nece da moze.Moze uvodni ekran kao W serija i nista vise.Pocinjem da zalim para. :o

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

bOOdala, Lazaboj, ne ocajavajte, ajd ovako:
Lazaboj gde tacno zapnes, sta nece da uradi? jel nece da prebaci sve fajlove, preko kojeg programa radis, jel si promenio extenziju u .r10?

bOOdala video sam da na m600 mogu ovi patchevi, mogu ikonice, walkman player... al za shut down/start walkman nisam siguran.

uspeo sam da promenim i skin za radio, sad je onaj sa w960, uskoro ce biti i uputsvo za to.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Skinuo sve programe ,radio preko SwissMenager-a i sve prebaci u c/resource/app ali ikonice i dalje ostaju ne promenjene(bar one 4 zbog kojih je sve ovo i radjeno).Kod uvodnog ekrana je promenejno na Walkman ali kod shutdown-a nista,ugasi se telefon za manje od sekunde.Brzo se gasi,sto znaci brz je.Nema kad da ga pokrene :D A za player ni da bekne ,sve uradi kako si napisao ali nece :uhuh: .Mozda je verzija software-a upitanju imam prethodnu CDA 162022/1 R6F41(CXC 162037 R9J005).Nisam pametan.Koliko sam video NIKOOLA je promenio sve ali ne znam kako.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Lazaboj radi preko x-plore, zato sto swiss nemoze da radi owerwrite, sto znaci da preko swiss-a ti ubacujes samo one fajlove koji ne postoje u tom folderu, a oni koji postoje on ih ne menja, znaci sve radi preko x-plore i verujem da ce raditi.

master reset ne znam za njega, al probaj da ga nakacis na xs++ i odaberes smartpohone conect i ubacis mu ponovo sw.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Sad sam ubacio Walkman player u moj M600 i mogu reci da je ekstra. Nije zamenjen standardni player vec je walkman plaer instaliran kao aplikacija tako da sad imam oba (mada bih vise voleo da je zamenjen jer mi je u glavnom meniju precica za standardni a ne walkman :smutny: ). Ja sam ubacio verziju 2 jer sam procitao da nova (verzija 3) ne radi na M600i,W950 i P990 vec samo na P1 :cry:

Walmen player (mrzolo me da radim screenshot-ove pa sam ih preuzeo)
Player mozete skinuti ovde Treba samo da kopirate fajlove iz arhive u telefon onako kako stoje u arhivi 8)

Slika Slika Slika


Jos jedna dobra vest je da vise nema konekcije sa racunarom da bi se razbila zastita :D
Razbijanje zastite od sada moze da se radi pomocu programa CapsSwitch jednim klikom na Switch 8)
Slika

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

LittlePrince ubacio i ja ovo i nije losa stvar, mada ima malo problema sa velicinom playera na p990 pa neki delovi nisu vidljivi, ali uz odgovarajuci skin sve se ispravilo, moguce je ubaciti i visualacije od w960, kad to budem isprobao javljam kako je proslo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Autori ovih Walkman playera imaju propust u verziji 3 na P1.
Evo u cemu ;) (pogledajte ikonicu za radio na status baru)

Slika
iPhone 3G[s] 16GB

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Evo sta sam ja uradio na mom p990:
Slika

I video sam da postoji neki nacin za pojacavanje zvuka u slusalicama na uiq3 telefonima, radi se po principu patchovanja odredjenog fajla, koji inace ne postoji na p990 pa nisam ni pokusavao da to radim, neki su to radili na m600 i kazu da im sljaka.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Ja sam patchovao svoj fajl za zvuk iz w950, promena je drasticna sad cak ne mogu slusalice ni da pojacam do kraja koliko sa jako cuje. Znam da taj patch radi sa m600, p1 i w950 ali nisam siguran za p990. Jedini problem je sto se patch vezuje za model slusalica tako da sa novijom verzijom 1.2 rade zicni modeli dok na A2DP ds970 zvuk ostaje isti.

Odgovori