Sony Ericsson G900

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

-Kada ga ugasim i ponovo upalim pokaže mi u swiss manager da imam 58% slobodnog RAM-a, tj. 71,7mb. Ali kad ostavim u pozadini da mi rade nekih 10 aplikacija RAM se spusti na oko 40mb i nema znaka zamora.
-A što se tice zaledjivanja, zadnji put mi se deslio to pre 2 nedelje kad sam hteo da pokrenem kameru. A pre toga mi se jednom zaledio kad sam hteo da uđem u poruke, dakle iz čista mira.
-Ekran na jakom suncu dosta izbledi, ali i dalje je to u granicama citljivosti. Čini mi se da je N73 možda imao malo bolji ekran po tom pitanju, kao i to da je imao nesto jače osvetljenje kad se stavi na maximum. Da me ne shvatiš pogrešno, daleko od toga da on ima slabo osvetljenje, ja ga čak eto drzim na 70% jer mi smeta previše jako osveljenje, ali mislim da je u odnosu na N73 gubi trku. Ali zato s'druge strane čini mi se da G900 daje bolji prikaz na ekranu i ima nekako življe boje.
-Kameru si sam ocenio kakva je, ali meni je ona ipak bolja od one N73 jer po meni ona pravi oštrije i ˝prirodnije˝ slike. N73 ima mali problem sa slikanjem na daljinu jer slike ostaju zamućene na krajevima. Na G900 mi se i dopada što extra brzo odradi fokusiranje i nijednom se nije deslio da mi pokaže crveni kvadratić, tako da si u svakom trenutku bio spreman za iznenadno fotkanje. N73 je po tom pitanju bio kao traktor i znalo je to da me baš izludi.
-A sto se tiče signala ja nemam nikakvih problema. Nisam za sad ostao nigde bez mreže gde je i N73 mogao da ufati, bilo da su u pitanju mesta sa lošom pokrivenošću mreže ili ne. Međutim, na nekom review-u sam pročitao da mu zameraju na lošem prijemu signala. Ako ga budem ponovo našao ostaviću link.

Ja sam ovde G900 operiđivao samo sa N73 jer sam ga dugo vremena imao. Sa N95 nažalost nisam imao prilike da se mnogo družim sa i testiram, i izostavio sam direktno poređenje sa njim. Takođe i sa N82.
Ako imaš još pitanja postavljaj slobodno :wink:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ok, hvala ti.. Sto se tice ekrana Nokia dosta dobro odradjuje i posebno su extra na suncu kada se na neki poseban nacin iscrtavaju konture.

To sa memorijom je onda super, u stvari meni bi bilo fenomenalno jer ja sa nokia temom na n80 imam slobodno cak 12 mb. bez i jedne upaljene aplikacije.

Dal se oseti neka "sporost" jer ipak mislim da je 200Mhz CPU spor za takav telefon, odnosno trebalo je brzi. I ako ima P1 indentican.

Inace planiram brzo menjati svoj i imam dosta dilema ali naj radije bi uzeo 6220Classic ili G900.. naj sretniji bi bio da se vratim na SE ali kvalitet slika, rezolucija i velicina ekrana me dosta odvlaci. S obzirom da je to jedan od naj novijih SE telefona i naj bolji symbian u "ne" bisnis klasi.

ako mi naumpadne jos nesto pitatcu. ;)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Pa sporost se najviše oseti kad restartuješ fon i kad čekaš da se odledi desktop nekih 15 sekundi. Takođe i kameru kad prvi put koristiš nakon restrata treba mu nekih 10sec da je pokrene, a već drugi put ide to drastično brže, tj. 3sec. Inače kretanje kroz menije-podmenije, otvaranje poruka, imenika, control panela ide sasvim brzo i može se pre porediti sa dump telefonima.
Da dodam da je na G900 završna obrada zaista odlična, ništa ne krcka, savršeno uklopljeni elementi. A posebno mi se sviđa i jedna mala dioda sa strane koja blinka zelenom bojom kad ti stigne poruka ili imaš propušten poziv. Vrlo korisno po meni. Ali na žalost senzor za svetlo nema i to mu se može uzeti sa današnje vreme kao ozbiljna mana.

I malo off, imao sam prilike malo da čačnem i 6220c prilikom kupovine G900, i za malo da uzmem njega ali me je totalno razočarao kvalitet same plastike i dosta zazora između njih. Kad ga malo stisneš on je sav krckao. I tasteri kod crvene slušalice su se dosta teško pritiskali kao da su tražili period razrađivanja. Ma kao da su dali Rusima da ga sklope u njihovoj fabrici za automobile. :wacko: Mada opet, ja verujem da je to bio protip primerak i želim da se nadam da kada se bude pojavio u zvaničnoj prodaji da će ove stvari ispraviti i poboljšati. Ali što se tiče OS9.3 on me je stvarno oduševio, urađen je sa dosta efekta, nalik Visti, i opet nije nimalo spor u odnosu na OS9.2 koji mi sad deluje dosta jeftino i hladno. Na youtube snimcima se može videti kakav je OS9.3 ali uživo to izgleda daleko lepše i atraktivnije. :wink:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ti simptomi sporosti posle restarta su tipicni za Symbian. Inace znam za diodu pored konektora, svetli zeleno i kada se puni ..ako se ne varam ali nisam znao za poruke i i propusten poziv. I meni je ekstra ako svetli.

To za senzor osvetljuenja je malo cudno, ima ga w810 a nema g900 :dry: . Al svejedno, nije toliko strasno.

OFF: Ocito generalno Nokia ima uzasan hardwer na svim telefonima. Krcka i n73, n80 mi se skoro pa sva ogulila, jos par modela u opste ne unese sigurnost. Jedino mi je n82 bas robusnoa i cvrsto nabijena.

Ok, hvala jos jednom, ako se jos necega setim pitatcu... ;)

Trenutno mi ostaje G900 VS 6220c. Voleo bi da ih oba mogu probati ali videt cu kako budem raspolozen.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

samo da dodam na predhodni milann-ov post, teme se mogu koristiti od P1i posto ja nisam nasao bas za G900 na netu... pozz 8)

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

a jel moze neki ponosni vlasnik da mi kaze da li tastatura krcka i sl? posto sam tako nesto cuo... :(

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

ajte ljudi znam da vas dosta ima ovaj fon pa ako neko moze da mi kaze... hteo bih da ga uzmem al ako krcka mnogo onda ne nzma sta da radim

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mnogo krcka i izgleda jeftino... :wink:

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

ovaj smajli me pokopao... :P jel stvarno puno krcka ili je podnosljivo? :D ako krcka onda opet ne nzma koj fon da jurim :(

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

stvarno krcka a u toj cenovnoj klasi ti je najbolji N95 ili N82...

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Joj danas sam gledao g700 & g900
G900:stvarno mali,tanak i lep telefon,plastika odvratna,i mnogo krcka,stvarno jeftino izgleda.Onda mi se ne sviđa jer kamera nije zaštićena
Jedina prava prednost je wi-fi
Nisam ga palio,samo gledao
G700.Mnoogo lep telefon (menjam mišljenje :lol: ),odlična završna obrada,ništa ne krcka,sve je na mestu.Kamera ništa posebno.Lep TS,može da se radi sa prstima komotno.Stilus sam vadio samo kadasam crtao na NOTES-u i koristio prepoznavanje slova.A kod ovog zadnjeg nemogu da upišem A jer mi stalno upisuj N
Inače sve ostaloje ql
Nokia C6

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

pa ni g700 nema zastitni poklopac...
uglavnom kapiram da je bolje uzeti g700 jer se za 400evra moze naci i bolje resenje od g900 kome nikako d apadne cena... jedino mi je ova zlatna boja malo, ne znam...
pretpostavljam da g700 nema nikakvih prednosti u odnosu na g900?

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

bolja izrada na primer :D .
Nokia C6

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

a od ovih tehnickih mogucnosti i nisu bas toliko razliciti? posto se ne razumem bas u to, sem ono koliko ima mpx, koliko boja i ostalo :P

konkretno, jel kamera bolja nego kod k750? mislim kod g700

mufc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:25

Post od mufc »

kupio sam dve M2 kartice sony, jedna od 64MB, a druga od 1 GB sony, medjutim kad ih stavim u tel (bilo koju od te dve) samo pise memory corrupt D: i ne mogu nista da uradim. Kada povezem na comp mobitel ne mogu u uci u memoriju. Probao sam iskljuciti tel i ponovo ga ukljuciti, uradio master reset i nista.
btw ne mogu uraditi format kartice, obe sam probao u bratovom k800 i rade bez problema
MOLIM VAS ZA POMOC

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

da li si kupio nov ili polovan telefon. ako je nov garanciju u ruke i pravac prodavac/servis, a ako je polovan moguce da je neko cesto vadio i stavljao kartice u tel pa se tu nesto sjebalo.

mufc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:25

Post od mufc »

polovan je
postoji li ikakva sansa da se to popravi i je li skupo?
ne znam sta da radim :S :smutny: :dry:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

mufc, mozda je crko citac kartica cim kartice rade u drugim telefonima.Odnesi u neki servis,ne bi trebalo da je skupo.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Evo posle godinu dana korišćenja ovog uređaja da dam jedan kratak review. Napominjem da mi je ovo drugi primerak ovog telefona.
Prodajno pakovanje(kupljen je u CT): Veoma loše po mom mišljenju, u kutiji pored telefona nalaze se još HPM-62 slušalice, punjač, USB CST-75, rezervna olovka, CD sa PC Suite-om i gomila uputstava.
Izgled i izrada: telefon lepo leži u ruci, i dosta je lagan u odnosu na starije UIQ telefone. Na prednjem delu maske (oko ekrana) i oko kamere se je korišćena sjajna plastika na kojoj ostaju otisci. Poklopac baterije je loše odrađen i pri malo jačem pritisku krcka, što ume poprilično da iritira. Prednji deo maske je po tom pitanju ok. Sa strane se nalazi statusna dioda koja blinka posle propuštenog poziva, poruke itd. Mesto za olovku je dosta bolje izrađeno nego kod m600/w950 i nema više olabavljivanja držača posle nekog vremena.
Tastatura i ergonomija: Traži određen period navikavanja, navigacioni deo je odlično urađen, mada dešavaće vam se da po navici pritisnete taster za poruke i notes. Numerička tastatura je malo lošija od navigacione. Ono što je meni veoma pozitivna stvar je poseban taster za zaključavanje.
Kamera: Ništa specijalno, po dnevnom svetlu je u rangu sa K800, i odrađuje posao što se tiče fotografisanja.
Muzički plejer, radio i zvuk: Telefon poseduje Walkman 3.0 plejer (iako to nije naglašeno), poseduje mega bass koji odlično radi. Zvuk u slušalicama je odličan i jak, po kvalitetu je malo slabiji od w910, a zvuk je malo jači nego na K800 (sa originalnim drajverima). Zvuk na zvučniku je u rangu sa n73, i solidnog je kvaliteta. Radio odlično radi i osetljiviji je nego radio na k800/w910.
Brzina i rad sa programima: Pali se nešto duže vreme nego m600 (nekih 10 sekundi) ali je brži nego m600 u radu sa programima. Po paljenju telefona slobodno je između 66 i 71 MB RAM memorije. Sa otvorenih desetak aplikacija slobodna memorija je oko 35 MB. Sa poslednjom vezijom softvera je veoma stabilan, nema nikakvog zakucavanja i restartovanja.
Ekran: Malo slabije osetljivosti nego onaj na m600 zbog još jedne dodatne folije ali sasvim ok. Na suncu ekran dosta izbledi ali je i dalje u granicama čitljivosti.
Baterija: Kao što znate u pitanju je BST-33 baterija od 950 mAh, i drži oko 2.5 dana sa nekih 2h muzike preko slušalica, 10 poruka, 1.5h surfovanja netom preko WiFi-ja i oko 10 minuta razgovora, bez gašenja noću.
Konekcije: Prijem WiFi signala je veoma dobar, bluetooth radi takođe odlično, kao i prijem signala.
Eto toliko od mene vezano za ovaj telefon. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ocena 8.5/10.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

Solidan telefoncic za te pare... Steta sto je UIQ platforma mrtva. UIQ, TS, 5 Mpx, WiFi.... za ne tako puno novca... mislim da se moze naci nov za oko 180e.
Old Nokia ::: Asus Zenfone Max Leather Black

Odgovori