Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Dario, naravno, ja mislim da je vec na novom softweru taj problem otklonjen... Ja sam juce skinuo novi softwer sa SE sajta, ali nisam imao hrabrosti da krenem u instalaciju... :oops: Kad bih znao kako da idem preko fote, ja bih mu unapredio softwer, ali nemam pojma gde treba da idem... Akki bi mogao da mi pomogne, ali on je nesto ljut na mene, mada sam mu se izvinuo... :cry:

rixxon, tasteri imaju mali, ali bas mali hod, samo da primetis da si ih pritisnuo... A tastatura je zacudjujuce dobra, najbolja od svih telefona koje sam do sada imao, ukljucujuci i n6630... A od onih telefona sto sam pre naveo da mi je dao prodavac, bolji je od svih, osim n93, mada mislim da su tu negde...

Evo jednog zanimljivog podatka: za 9sati stand buy-a baterija se potrosila oko deset%, sto znaci da bi mogla da izdrzi oko 4dana... Sto bas i nije neki rezultat, ali s obzirom koliko je dobar ovaj telefon, meni je i vise nego dovoljno...

A sto se tice screen shoot-ova, sad cu instalirati program i okaciti par njih...

Edit Evo,instalirao sam screen shoot, ali ne znam kako da slikam ekran... Kad udjem u njega imam opciju da li da snimim na c ili na d disk, i kada izaberem, on slika sliku, ali sebe... A sad, neznam kako da slikam neki drugi program ili meni, samo mogu da slikam njega...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, cek da li si ti nasao opciju gde ti pise kako radis screen shot(na S60 je npr.kombinacija 2 tastera olovcica i zvezdica) i sad ti treba da spustis taj program tj.da ga minimiziras i onda odes na desktop i uradis screen shot.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nemam tu opciju... Znaci kad udjem u njega, samo imam mogucnost da slikam, i kad slikam, on u stvari slika samog sebe...
Tako da ako znate kako se slika, recite...
Pozdrav...

Edit: Zamolio bih nekoga ko zna gde mogu naci zastitnu foliju za ekran sony ericssona w950 da mi posalje na pp gde da je nadjem...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien,e da li si probao onaj Swiss Manager,i Worldmate 2006,a sto se tice slikanja sta dobijes kad pritisnes ovo (na slici obelezeno) Slika
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nemam to, tako je na P990... Evo kako je meni, sad sam uradio , ali kao sto sam rekao, slika samog sebe i nista drugo nece...
Slika

Samo, bas mi treba folija za zastitu ekrana, ako neko zna gde da je kupim, please help...
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ma ima sigurno neka fora da se minimizira :x Sta dobijes kad pritisnes ovo(obelezeno na slici :) ) Sta imas pod opcijom More koja je u sredini
Slika
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

To tu nema veze sa programom, to je kao neki brzi meni... Dobijes Konekcije, pozive, zakljucavanje tastature.... A vidis to je na p990 ispod programa...

Pozdrav...
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, jbg onda ne znam na koju foru radi,ima sigurno neka fora nego treba da se provali.Posto akki i ti imate w950i najbolje bi bilo da akki kaze ako zna i ako je koristio ovaj program :) :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Alien napisao:Akki bi mogao da mi pomogne, ali on je nesto ljut na mene, mada sam mu se izvinuo...
Ovo sam napisao u prvom postu na ovoj strani... Steta, neko ko tako dobro zna o telefonima, sigurno zna i da resi ovaj problem, a nece da mi pomogne iz meni nepoznatih razloga... Akki aj mi posalji na pp zasto neces da odgovoris, pa da vidimo da to resimo nekako...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa instaliraj sf ako si ga već skinuo... lak je postupak... ako se plašiš onda ga onda ga odnesi u servis gde si kupio pa nek ti oni urade... moraju besplatno...
Što se tiče programa koji te muči, pogledaj sliku sa p990 i tvog... šta je razlika? :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Samo da kazem da se Akki nije naljutio, nije bio tu, ako je neko stekao pogresno misljenje o njemu zbog mojih prethodnih par postova, izvinjavam se...

Takodje, Mirko_BGD i Sir Oliver su mi pomogli vezano za foliju ekrana, tako da cu nju kupiti kad odem u BG. Ovom prilikom se i njima zahvaljujem

Akki, Nece da mi instaliraju besplatno... Traze 20e... A sto se tice razlike u slikama razlika je onaj trouglic koji ima na P990, ali ja njega nemam, tako da nemam pojma sta da radim...

Inace, instalirao sam sedam programa, svi rade, i svi su super( Osim ovog Screen shoot-a )...
iPhone + CX300

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Auuu, 20 eura... strašno... zbog toga ja uvek savetujem neki bolji servis (radnju)... Pogotovo za radnju koja nije komplikovana... možeš sam da probaš, nije neka nauka... Samo prati uputstva... :)

Jel imaš more na P990 screenshot-u? :)

Imaš ovde program za pravljenje screenshot-ova... besplatan je... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

A sta ce se desiti ako nesto podje naopako pri ubacivanju softwera?
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

milan91 napisao: Sta imas pod opcijom More koja je u sredini
hehe akki i ja sam ga to pitao,ali izgleda nije video on :)
Alien nisi mi odg. na ova pitanja: da li si probao onaj Swiss Manager,i Worldmate 2006 kako rade ;)
Ako podje naopako onda odes u servis da ti oni lepo ubace ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma sve radi super.... E sad, ne znam da li je ovo protiv pravila foruma, ako jeste, izvinjavam se, neka se izbrise:
Da li neko zeli da mi pomogne vezano za update softwera, platicu mu ako zeli Kad dodjem u BG, ako neko hoce da mi pomogne, ali da je siguran da ce to dobro uraditi... A uz to ce imati priliku da se igra na najboljem fontelu... :lol:
Akki, da li bi ti hteo da mi pomognes?


Pozdrav... 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, pa sto bi dolazio u BG,lepo odes na sonyericsson sajt skines SE Update krenes da pratis uputstva i gotovo nema sta drugo,treba da imas samo malo brzi i stabilniji net i to je to,ja sam se isto tako plasio oko 6630 ali sam skupio snage i lepo uradio update,cak sam ga radio 3 puta do sada :) :wink: Evo direktan link do Update sofvera klikni
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma skinuo sam ja taj softwer, ali me sad plasi da krenem u instalaciju... Ne znam sta ce se desiti ako nesto za***em...
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, ako nesto zeznes neces moci da upalis fon i gotovo,onda lepo uzmes pare i odes u servis :) veruj mi neces nista da za.....zeznes
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

A kada to uradim, hoce li mi sva memorija biti izbrisana ili nece? Koja je poslednja verzija softwera za w950?


Pozdrav...
iPhone + CX300

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Alien, opushteno i preko dial'up-a ces odraditi posao i NE BRINI :wink: nista nece krenuti po zlu samo ces pratiti upustva :D nista strasno :uhuh:
mem nece biti obrisana 99% ali mozes odraditi back up za svaki slucaj 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori