WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Pokrenuo update na 8.1, urađen download, instalacija, done i sad je sve po starom. Kako sam razumeo @marko75, sad ne treba ništa više da radim, već da čekam ponovni update (inače mi je podešeno na automatski) da bi sistme konačno bio na 8.1 verziji?

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Idi na azurirabje telefona,proveri da li postoji azuriranje,ako ne,to je to...

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

Da, ne trebas cekati da ti tel ponudi update, nego posle prve kratke nadogradnje idi i provjeri novu nadogradnju i tada ide 8.1. Posle instalacije 8.1 instaliraj i ovaj danasni mini update koji "pegla" sistem ispod haube :wink:
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Ipak sam morao čekati, jer kad sam otišao na update, zaglavio se na checking. Evo, upravo je odradio drugi update, sve je i dalje na 8.0, a telefon je automatski pokrenuo i treći update.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od vla-do »

Vlada Zem, šta bude kada se pokrene 9-a aplikacija? Gasi prvu, ili ne da da se pokrene sledeća?
Nek napiše neko ko koristi WP oko godinu dana kako se sada ponaša u svakodnevnom radu. :)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Treća instalacija je trajala baš dugo, a onda na moje iznenađenje i četvrti update. Sad je sve završeno i za sada vidim promene u settings, gde ima nekih novih opcija, a Store je takođe drugačiji. Mrežu imam iako je uključen Wi-Fi, ali nije pun signal, trebaće vremena da se uverim da mi se tu nešto promenilo na bolje. Uglavnom, čačkaću ujutru ostale funkcije, da bih znao da bih otrkio bagove, a biće ih, ne treba ni sumnjati.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

vla-do, otvara sve normalno, poslednje se zatvaraju koliko videh.
Adobe reader ne radi kod mene posle apdejta, probao i reinstalaciju, samo izadje iz app.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

Ni kod mene ne radi Adobe. Ja instalirao pdf reader i radi ok :)
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

...a od "velicine" novootvorene aplikacije zavisi hoce li starije aplikacije nastaviti gde si stao ili ucitati ispocetka.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Kod mene Adobe Reader sve vreme radi sasvim normalno. Što se aplikacija tiče, nikada ih nisam imao previše otvorenih istovremeno, ali do sada nisam primetio da preskačući između aplikacija naletim na neku koja se otvorila od početka, već uredno uvek budu tamo gde sam stao. Doduše, ja uglavnom volim da kad završim šta sam hteo u jednoj aplikaciji, lepo izađem skroz i zatvorim je. Preskakanje između aplikacija mi je potrebno uglavnom samo kad radim neki copy-paste ili slično.

Jel uspeo neko da primeti šta je izmenio ovaj poslednji apdejt? Ja koliko vidim, sve promene su samo pod haubom, i ništa drugo. Nadam se da će se sa zvaničnim 8.1 popraviti trajanje baterije, pošto primećujem u poslednje vreme da promena ipak ima, na gore. Juče mi je recimo između 7 i 9 uveče baterija otišla sa 30 na 6%, a da sam pritom samo primio 3 maila, koje čak nisam ni pročitao. Sve vreme sam bio na 3g.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Meni se cini da radi brze,i kod mene baterija primetno duze traje

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Ja nisam primetio boljitak sa baterijom, i dalje mi jede oko 8%/h sto je duplo u odnosu na Black. Ali kad se setim da je GDR3 Preview usao i do 11%, ne sekiram se i cekam Cyan ;)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Zaboravio sam da napomenem da je meni iskljucen 3g,tj samo 2g radi non-stop,kao i gps.Kada ukljucim 3g,duplo brze se trosi baterija,iako nista ne skidam,tako je od wp8.0

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od marko75 »

Negde sam procitao da treba da se uradi soft reset posle ovog apdejta da bi sve bilo u redu.Odradio sam pa cu da vidim dali bar baterija traje duze,ako nema nekih drugih poboljsanja.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Kako se to svajpovanjem prebacuje aplikaciju u back ground??? Provalio sam nesto na IE :) , svidja mi se kako na UC browseru svajp levo/desno radi kao back/forward dugme pa malo cimao IE na istu foru i uspe da mi prebaci stranicu unazad, pa onda cas hoce cas nece, izgleda da treba svajpovati sa dva prsta, mada i dalje to nekako traljavo radi..

Instalirao ovaj novi update, sad kamera na Ativu radi bolje u smislu sto blic konacno okida kad treba i ne okida kad ga iskljucim al i dalje baguje prebacivanje na video pa vracanje na slike, IE brze otvara stranice, kad kucam text u raznim aplikacijama tastatura vise ne prekriva telo poruke pri prvom njenom aktiviranju, za bateriju ne znam, videcu kad ga skinem sa punjaca.. To bi bili prvi utisci..

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Cedogares, koliko ja znam,aplikacija se prebacuje u background samo pomocu microsoft tastera,nisam uspeo drugacije.Sto se IE tice,moze,samo moras da povuces od ivice(znaci prst skroz levo ili desno,do same ivice),pokusao sam nekoliko puta i radi,eto to do sad nisam znao :) .Ako ti je sporiji internet,sacekaj malo...Ne znam da li ste primetili da notification bar kad povucete negde do 1/4 ekrana,on tu i ostane,ne ide do kraja,sto je zgodno...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

U IE krenes za svajpom van ekrana i neces da omasis. Radi svaki put. ;)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Ne primećujem nikakve nedostatke nakon instalacije 8.1, ali nisam ni dobio rešenje problema oko ispadanja iz mreže kad uključim wi-fi. A nadao sam se da će se to rešiti ovom nadgradnjom OS.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

psyhound napisao:U IE krenes za svajpom van ekrana i neces da omasis. Radi svaki put. ;)
To je to, mene zeza sto je ekran blizu ivice pa maska smeta da zapocnem svajp van povrsine ekrana, mada sam stalno pokusavao bas sto blize ivici pa ponekad uspevao da zakacim..

@alpha
Sto se tice prebacivanja aplikacija u BG svajpom od dole to je neko spomen'o pa reko da vidim o cemu se tu radi..

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Vlada Zem »

Cedogares, ja sam spomenuo i ispravio da je greska, nema svajpa.
Kad smo vec kod svajpa... Zasad mi je najveci problem taj multitasking, background, kako god. Drzanje "back" tastera jednom rukom je bas neugodno, posebno na Lumia 925 koji je malo veci i klizav. Jos ako ste pre toga koristili N9 gde je to savrseno, uhhh... To bih recimo voleo da vidim na nekom apdejtu, svajp ulevo (koji je i ovako neiskoriscen) i onda otvorene app gore-dole.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori