Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ovo za Alcatel je lepa vest, iako nas u Srbiji to ništa ne dotiče. U početku se počelo pojavljivati nekoliko Windows 10 Mobile telefona, ali od onda ništa - nadam se da ćemo sad uskoro početi da viđamo i najave novih uređaja kad su ovi noviji Windows buildovi postali bolji.

Za ovo što Kinkel kaže, ja sam na zvaničnom kanalu, i i ja mogu za ovaj najnoviji build da kažem da mi je dobar. Ako se ne varam, ovo mi je sad deveti dan da nisam restartovao moju Lumiju 532. Uzimajući u obzir koliko ja koristim telefon - koliko sam ga ja njakao za tih devet dana, toliko većina ne njaka telefon za mesec dana, to sam siguran. Jedina zamerka na ovaj najnoviji build je to što mi izgleda tokom noći baterija opadne malo više nego što je ranije to bivalo - ranije mi je opadala baterija za nekih 3-4%, možda 5%, sad mi opadne za 6%. Nije neka razlika, ali samo iznosim zapažanje. Ovako generalno, iako sam sumnjao da mi se baterija brže troši - to i nije tačno, kad uzmem sve u obzir, slično se troši baterija kao i ranije, izguram od punjenja uveče, do sutradan uveče, i tako ga punim svako veče oko 9 sati.

Da, i ja sam dobio novu kameru (aplikacije mi stižu sa Release preview insajdera), vidim da je tu nova šminka. Ima ovaj tekst sa msPowerUser, nije samo šminka u pitanju. Neke opcije su sada pristupačnije, mada ja ne mogu sve to da oprobam jer mi je kamera lošija - nemam ni digitalni zum recimo. Ali eto, pojavila mi se ta opcija sa tajmerom sad, lepo što su stavili da to sad bude pristupačnije.

Eto, ako selfi štapovi još nisu kompatibilni sa Windows Mobile, možemo i ovim da se potpomognemo, namestimo 2, 5 ili 10 sekundi, tapnemo, namestimo se, i uslikamo se. Uzgred, jel znate nešto o tome? Jel možda ipak može sad sa Windows telefonom da se koristi selfi štap, ili da li će to omogućiti?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Meni od AU tokom noći ne padne baterija vise od 6% na Lumiji 950. Baterijom sam generalno zadovoljan, posle horora koji sam imao na Nexus 5x.

Hahaha a selfie motika? Vezes telefon, namestiš da odbrojava, vezbas ruke i preciznost [emoji6]

Sent from mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Neko je pomenuo da je radio soft reset, i da mu od onda super drži baterija, ali mene sad zanima koliko će mi telefon raditi bez restarta, pa mi žao da radim soft reset. :D

Hehe, a i selfi motika nije loša stvar - nosiš je za slikanje, može da posluži za još dosta toga, a i ako nekome treba za odbranu od pasa lutalica, ali i onih što imaju "odgovorne" vlasnike. :P (Možda se nekome ova šala neće svideti, u tom slučaju se izvinjavam.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

na androidu sam nekada imao neku app koja aitomatski u zadato vreme ugasi telefon i ponovo ga upali. to sam koristio tokom noci. dal ima tako nesto za wi. nisam ni ja koristio no fb ni messenger cesce od 2-3 puta mesecno, ali sam ih imao instalirane jer ne skode radu, kod wp je tako.
gari hvala za daily picture app, odlicna je.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nema na čemu. :)

A za onakvu neku aplikaciju što si pitao, mislim da nema tako nečega, a pre svega jer Microsoft ne bi dozvolio da neka third party aplikacija može na takav način da upravlja telefonom.

Ljudi kritikuju takav Microsoftov pristup, mada ja mislim da tako nešto samo po sebi nije loše. Razvijači možda imaju glavobolje, ne mogu baš sve što hoće, ali zar i nije logično da ne može tamo neki bubuljčavi kinez da vršlja po tvom telefonu tako mu se ćefne. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Ranije se kod baterije moglo videti vreme poslednjeg punjenja, sada to vise nema. Ima li neko podešavanje za koje ne znam ili moram instalirati posebnu app?

Sent from mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ne verujem da to ima u sistemskoj aplikaciji, mada sigurno ima u nekoj third party. Ipak, nije mi to toliko bitna informacija. Ranije sam za slične stvari držao AIDA64 aplikaciju, tu ne znam da li sam imao tu opciju sa baterijom, ali pruža ta aplikacija dosta informacija uključujući informacije o samom telefonu, i od kada je uključen telefon/kada je poslednji put restartovan, i slično. Posle me je i to smorilo da gledam, pa sam deinstalirao i AIDA64.

Inače, sinoć mi baterija opala za samo 4%, nisam u međuvremenu radio nikakav restart. :D (To ono što smo malo ranije komentarisali.)

Baš mi ovaj build deluje dosta stabilnije nego prethodni, ni na jednoj verziji nisam imao ovako deset dana da mi telefon ni ne štucne.

PS. Evo, stavio sam AIDA-u sad sebi, kaže da mi je osam dana sistem pokrenut (nije restartovan). Izgleda da sam restartovao telefon iz nekog razloga prošle subote, ali ne verujem da je bio neki problem. Znam da me je nešto zezalo neki dan nakon onog ažuriranja prošlog utorka, i da sam restartovao telefon, a onda sam skontao da nije bilo potrebe za tim, nego je bilo nešto do podešavanja.

Ne vidim u AIDA-i da mogu da vidim kada je poslednji put punjena baterija, ali to je možda i zbog toga što sam tek je tek sad instalirao. Možda se pojavi ta informacija nakon punjenja, ali ko zna - nisam ni ranije obraćao pažnju da li sam to u AIDA-i imao.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Meni je bitno da imam uvid koliko mi traje baterija, ne znam sto su sklanjali. Nekad ne tako sitnice iritiraju kada ukinu.

Sent from mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Slažem se. Pogledaj inače onu aplikaciju što sam je predložio u temi w10m univerzalne aplikacije. Možda s njom uspeš. Rekao bi da ona najverovatnije ima tu opciju, ima i mogućnosti koje nismo pominjali ovde sad.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Battery od Enless software ima sve ovo što treba. Najbolja batt app.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Miodraze imao sam tu ranije ali kasnila je sa ažuriranjem procenta, zato je nisam koristio. Sad cu da probam opet pa da vidim sta ce da bidne.

Sent from mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Microsoft stops supporting Skype for 85% of Windows phone users
Već sad korisnici sa Windows Phone 8.1 sistemom nisu više u mogućnosti da preuzmu Skype iz Prodavnice - osim putem direktnog linka. Nisam siguran da li bi u tom slučaju ovaj link mogao da posluži.
https://www.microsoft.com/en-hk/store/p ... zdncrfj364#
No u svakom slučaju, počelo je, videćemo do kad će još raditi na wp8.1 Skype, pa kad prestane da radi, i tati prebacujem telefon na desetku. Mada su govorili da bi Skype na wp8.1 prestao da radi početkom 2017.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Apolo, pa to je nekadasnje ogranicenje, otkad je ukinuto i app se azurira na minut, a mislim da cak moze i da se bira. Ja sam dok sam je imao ostavio na 30 min jer manje trosi bateriju onda. Osim kod igranja igrica, i sl. ne moze toliko da opadne baterija za tako kratko vreme.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ijao, sad kad nisam puko neću nikad... Treba nešto da odštampam i da stignem na bus, pa sam hteo da to pošaljem kopirnici mejlom - a on neće da ga skine sa OneDriva. Uuufff! Ni iz mejla da ga ubaci, a ni direktno da se skine.

Kad stignem kući, ima da mu zveknem WDRT, pa opet čisto desetku da instaliram, i da ne vidim više ni jednu verziju mi jedne aplikacije sa glupog insajdera... Koji očin dobijamo to sa insajdera kad smo izašli sa insajdera...

Sigurno gomila ljudi ima tako probleme, a nisu ni svesni da imaju još insajder verzije aplikacija. Možda me bude i mrzelo to sa WDRT da radim, ali za ostale - probajte kako znate i umete da izbegavate insajder, hvala bogu pa nam nije više neophodan.

EDIT: Kad pogledam, i nije to toliko strašno, ali kome ću da kukam na ovu temu ako neću vama... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

A što kopirnici nisi poslao OneDrive link, i to je to?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

^ Nije baš siguran za to. Koristim OneDrive za backup radnog materijala (kad imam 30GB, što da ne :D ), ali za kolaboracije i šerovanha uvek google drive. OneDrive jednostavno dva puta od pet pokušaja neće da mi izbaci shareable link kako valja za neki fajl i druga strana ne može da ga skine. :(

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

гари napisao:Ijao, sad kad nisam puko
Kad stignem kući, ima da mu zveknem WDRT, pa opet čisto Sigurno gomila ljudi ima tako probleme, a nisu ni svesni da imaju još insajder verzije aplikacija. Možda me bude i mrzelo to sa WDRT da radim, ali za ostale - probajte kako znate i umete da izbegavate insajder, hvala bogu pa nam nije više neophodan.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
ček ček, pa i ja sam kao se iskljucio sa insidera i ne dobijam vise update, ali mi u opcijama i dalje stoji opcija da ga aktiviram ako hocu. pa ne znaci to valjda da koristim neku insider verziju?! pise verzija 321.[emoji15][emoji15] lepo kazu, ne instaliraj insider na primaran telefon, tj na telefon koji zaista koristis za nesto. zato sam ga i otkacio. mene zezao viber.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

miodrage napisao:A što kopirnici nisi poslao OneDrive link, i to je to?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Verovatno sam mogao i to, ali me je nerviralo što neće baš ono što ja hoću, a srećom ovo sam mogao da nađem i preko Googla u toj kopirnici.
srđan obradović napisao: ček ček, pa i ja sam kao se iskljucio sa insidera i ne dobijam vise update, ali mi u opcijama i dalje stoji opcija da ga aktiviram ako hocu. pa ne znaci to valjda da koristim neku insider verziju?! pise verzija 321.[emoji15][emoji15] lepo kazu, ne instaliraj insider na primaran telefon, tj na telefon koji zaista koristis za nesto. zato sam ga i otkacio. mene zezao viber.

Sent from lumia532ds
Mislim da se to odnosi samo na sistemske aplikacije. Recimo Skype Preview. A za Viber insajder se posebno prijavljuješ. Posle ću detaljnije. :)

DOPUNA: Ako si ranije bio na insajderu, a od onda nisi koristio WDRT, onda si još na insajderu što se gore pomenutih aplikacija tiče. Kamera, Skype, Outlook mail and calendar, i slično. Dakle, iako si izašao sa insajdera, pa čak i ako si radio hard reset - barem koliko ja znam.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Sale, ja koristim OneDrive za sve. Jeste desilo se koji put da neće link da radi ali ne tako često kako ti kažeš.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Mene baš urniše, jbg. GDrive „pali“ iz prve svaki put, a kad radim kolaboracije to su razmene fajlova po 4, 5 komada dnevno (od 60 do 120 MB po komadu jer sve ide u *.WAV) tako da ne sme da zaškripi ni malo... Toliko o poslovnom Microsoftovom pristupu. :D

.... jbt, sad već kad spomenuh OneDrive, nisam backupovao ovu novu traku. E konja... :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Odgovori