Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Hvala,očito je ovo iskustvo na uređajima koji nisu fabrički dobili W10 i sve ostale nadgradnje. Ništa,živećemo s tim :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ovo za "komu" mi nije skroz jasno samo, ali ako ti se telefon otključava, ali samo što ga je nekad potrebno malo sačekati da se otključa, onda mi je i taj fenomen poznat. :) Pre svega sa Lumije 532, na Lumiji 730 je to znatno manje izraženo... Ja sam na to uvek gledao u stilu "izeš ga, malo je slabiji telefon, ali za svoju cenu i takav mi je odličan". A ovo sad smo na zahtevnijem OSu...

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Da pojasnim...ne radi dabl tap tu vejk,dugme za otključavanje takođe,tako da ne znam u kom stanju je telefon,da li je ugašen ili ne i paljenje ekrana nastaje posle duže od minuta,a ako zadržim duže dugme za otključavanje/zaključavanje ili pobuđivanje /gašenje u kratkom roku naletim na spuštenu zavesicu da ga ugasim,ako sam bio jasan :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Toga kod mene na 930 nema, kamera se "ubije" i ekran isključi sam od sebe, ali dupli tap i dugmence sa strane rade, i mogu odmah da opet aktiviram kameru. Izgleda da su i Lumije došle do stadijuma da svaka ima svoje bagove, iako su na istom sistemu. Šta ti je napredak. ;)

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Ovo se tiče "kome" koja nastaje kada uključim uštedu baterije, a ponašanje kod kamere je isto kao kod tebe :smutny:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ma, i Microsoftovi nesposobnjakovići...

Što se tiče ovog problema sa otključavanjem, od kad ti se to dešava? Od kad ti je stigao CU? Možda bi hard reset tu pomogao, mada ko zna. Inače taj battery saver ništa ne valja u poslednje vreme, tj. sve vreme od kako sam na w10m malo radi dobro, malo ne radi, ali više ne radi dobro. Tako da ja u zadnje vreme palim battery saver, i gasim WiFi i cellular data. Prosto, previše je aplikacije koje "prolaze kroz battery saver" da mi samo njegovo uključivanje ne deluje dovoljno dobro, a taj utisak potvrđuje i praksa.


Ma, evo, sad se zezao nešto i sa Officom. Kažu Microsoft nešto ne uradi kako valja, ali Office im je dobar. I evo, tako ja instalirao Office 2013. On ima taj Upload Center, i kontam kako bi trebalo da onda s njime kad nešto sačuvam, on to sve sinhronizuje sa OneDrivom. Ali šipak, ne radi on tako, nego što si sačuvao na kompu, to ostaje isključivo na tom kompu.

Da bi dokument bio vidljiv na ostalim računarima neophodno je da se sačuva na OneDrive dokument, ali koji će mu onda Upload Center... OK, jedino dobro dođe ako neću da imam OneDrive na kompjuteru, ili tako nešto. Ali kad imaš OneDrive na kompu, onda ti taj Upload Center samo smeta.

I treće, kad imam OneDrive, i hoću iz nedavnih dokumenata da otvorim nešto sa OneDriva, on taj dokument onda skida iako je on već na kompjuteru - OneDrive ga je odavno sinhronizovao.

Ovo deluje kao off, ali je u pitanju kuđenje Microsofta, i vezano je za ovu temu po mom mišljenju. Eto, ako na Office nisu fokusirani, ja ne znam na šta jesu, a ipak, ni do sad u 2017. godini oni to nisu napravili da radi lepo kako treba, još nisu osmislili kako da NJIHOVE APLIKACIJE I PROGRAMI rade zajedno. Njihov Office, i njihov OneDrive...

Sva sreća pa sam taj Office 2013 "krvavo platio". :lol: Izvinjavam se modovima ako misle da je ovo ipak off, morao sam sa nekim da podelim svoju "muku", nemojte bar obrisati post, a mi nećemo nastaviti sad sa ovom diskusijom o Officu. :D A s kim mi je lepše da kudim Microsoft nego sa mojim društvom prozordžija, u ti u našoj temi gde se osećamo kao kod kuće. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, evo nesto za tebe na temu onog HUD-a sto ga Tosa ima.

https://www.aliexpress.com/item/Car-HUD ... ccb905a9e6
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

@гари Da,od kada je stigao CU,no s obzirom da se sada čudne stvari događaju i sa pregledom fotografija sumnjam na virus ili bar malver,ko zna,ide ka hard resetu :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Pazi, bogati, i to tako postoji, hvala, Miodraže. :D Mada mislim da Toša nije na to mislio, nego da samo spusti telefon na pult, a on baca sliku šoferku? I ako se ne varam, to je Sygic izveo tako što je skoro ceo ekran onda na telefonu crn, a svetlijim bojama prikazuje samo ono što je neophodno, i dodatno se sve prikazuje krupnije.

Mada bi bila dobra fora da naprave nešto slično, ali kao sa prizmom ili kao sočivo, pa da se slika sa telefona malo više raširi po šoferki. No ne znam ni da li je to potrebno, a ni da li bi zaista pomagalo, možda bi prevelika slika na šoferki čak i smetala i remetila pažnju vozača.

Bane, rekao bih da virus nije sigurno, ipak pričamo o Windowsu. 8) Ako ništa drugo - ko će se bakćati oko virusa za Windows telefone. :D A ako bi radio hard reset, nemoj povlačiti backup, pa kad sve ispodešavaš, da znaš da ti je sve čisto.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Gari, ali to Tosino radi samo ako je napolju mrak, danju jok. S ovim rešenjem radi stalno. Ima i tih prizmi, samo je to skuplje.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Aha... Super onda, bitno da ima izbora. :) A to za dan jeste, sigurno bi se po danu slabo videlo. Jedino što se s ovim ipak gube neke od prednosti bacanja slike na šoferku. Recimo, to ogledalce ti sad zaklanja vidik. Ne znam koliko je to nezgodno, mada može zavisiti od vozačeve visine i modela automobila. I zašto bi možda to ogledalce bilo bolje od dobrog starog držača telefona. :) Ali uvek je dobro da imamo više mogućnosti. :)

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

@ гари hvala,tako ću i uraditi,tako znaš da je sve čisto... :blinky:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Po danu ne koristim hud kao što kaže Gari samo osnovne informacije strelica i za koliko metara ide skretanje, po danu nema efekta slabo se vidi. Hud je bi najbolje čučnuo na telefonima sa većim displejom mada i ovaj moj 4,7" je ok dovoljno vidljiv

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

@ гари da okončam priču,vratio preko WDRT na 8.1 a onda polako uz hard resete i soft do 1703. Sada radi odlično :) Hvala svima na dobrim savetima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Odlično, drago mi je da to čujem. :)

Sent from Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

https://youtu.be/pPL6Ia9IuMc

Interesantno...i izvodljivo, što je najbitnije. Ovo bi moglo i sa drugim smartfonima uz odgovarajuću app, da se touch pretvori u ekran sa dugmićima, a po potrebi se skine navlaka i klasičan smart, a ima i sa win10m
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U busu sam, pa ne vidim video, ali da, moglo bi. Jedino što ne znam da li je ova navlaka prosto parče silikona ili tako nečega? Jer ako je tako, onda njen tad zavisi od toga koja je tačno tastatura u upotrebi, a i šta bi se desilo da ta tastatura dobije update kojim joj se malo promeni raspored.

Bilo bi dobro ako bi ta tastatura mogla da se povezuje preko bluetootha recimo, i da bude prilagodljiva širini telefona. Ili da neki modeli telefona imaju priključke sa strane tako da se može navući tastatura koja savršeno paše, tj. koja je pravljena za taj model. Onda bluetooth ne treba.

Zanimljivo je recimo i ono što Blackberry ima - kao swipe po hardverskoj tastaturi. Možda bi mogli da naprave kombinaciju ova dva. Mada mi slide uliva ipak više poverenja. Hmm, pa da, pored slajda koji će nam navlake. A ko šiša što je telefon malo deblji. Zbog slajda taman može biti uži i kraći. (Naravno, treba da je tu i virtuelna tastatura kad fizička nije izvučena.)

Sent from mTalk on Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ne treba nikakvo povezivanje. Samo dva lounchera u sistemu. Aktiviram koji kada hoću u zavisnosti da li mi treba ceo ekran ili samo dumb varijanta. A navlaka može biti od bilo kog mekog materijala, jednostavno ispod nje je interfejs prilagođen rasporedu dugmića na navlaci. U isto vreme navlaka čuva ekran i sprečava slučajne "dodire", a kome sve to ne treba može da koristi kao običan smart.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ovo što se na videu vidi uopšte nije pažljivo osmišljeno po mom mišljenju. Uopšte ne vidim šta drži tu navlaku, biće da je prilepljena nekako, ali u tom slučaju je to nezgodnije za skidanje i vraćanje. U svakom slučaju, ovo mi deluje kao fora koja bi se nekome svidela, ali na koju ljudi ne bi davali pare. Ta navlaka bi se vremenom pohabala. Ipak je slajd tastatura praktičnija od ovoga.

Kod slajda ti samo deo sa displejom gurneš gore, i hop, imaš tastaturu. A u ovom gore video bi trebao da skidaš navlaku, pa paziš da ti ne padne, da se ne gužva, i onda opet da je prilepiš nazad...

Sent from mTalk on Windows 10 PC

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Eh slajd tastatura...kamo sreće da se igad pojavi nešto malo sa full qwerty:( Skupo je to. Touchscreen nije izmišljen radi lakšeg rukovanja nego zbog cene, jednostavno mislim da je jeftinije proizvesti touch fon nego sa fizičkom tastaturom. Zato sada i ima milion brendova. I jedan sistem nažalost.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori