Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Može bluetooth, skine de neka Android aplikacija ma novi telefon, pa se s njom nekako prebace kontakti s novog telefona na stari...

Nego...
.
Slika
.
Slika
.
Po*eban kalendar, i kontakti. Toliko barem vidim. Kontakti stoje na live.com, kao i kalendar, ali na telefonu ništa od toga. Deluje kao da je pobrljavio Microsoft nalog za ceo telefon.
.
I jednu stvar ispravili nekom ne umem koliko meseci. Napokon vidljivi plus i minus za zumiranje u mapi.
.
Slika
.
Microsoft dizgori...


Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Ovo za kontakte mogu da potvrdim i kod mog oca na L550, kod mene za sada sve radi.

Gari, Surface na FCU, L950XL na FCU, flagovanje mailova u Outlook-mail RADI!!! Sad proverio. Doduse, sve sam uradio u obe mail app na kompu i telefonu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jel se i njemu to pojavilo danas? Probao sam svašta, ali bez uspeha. Mada ceo dan nisam bio na WiFiju, ne znam da li bi mu to pomoglo nešto...

Hvala za informacije za kalendar. :)

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Da li danas ili pre koji dan ne znam. Uglavnom, uspeo sam donekle da sredim, tako sto sam restartovao telefon, uradio soft reset, i nakon toga manuelno resyncovao MSFT nalog.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Valjda ću ja preko WiFija imati sreće...

Sent from mTalk

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Ne znam sta je ovo kad god sam trazio pomoc na nekom forumu poslednjih X puta nista, apsolutno nista nisam dobio korisno od odgovora pa ni sad. Da se mlati prazna slama to moze u nedogled.
Evo pa mlatite. https://www.windowslatest.com/2017/10/2 ... oid-phone/

p.s. dobro sam proguglao i doste se pomucio u telefenu pre nego sto sam pitao i nista. Odnece covek telefon u VIP pa ce da mu prebace valjda.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To kažeš za kontakte kako da se prebace? Rekao sam ti da može. Skine se na tom Android telefonu aplikacija sa kojom on sa drugog telefona preko bluetootha povuče kontakte. Mislim da je to najjednostavniji način, i on radi univerzalno - bilo da treba da se prebace kontakti sa "cigle", ili kakvog god telefona. Ne znam kako se aplikacija zove, to bi trebalo gospoda Androidaši bolje da znaju, mada sam je i ja brzo pronašao iako nisam bio siguran šta da tražim tačno.

Pored toga sa bluetoothom može i o ono prebacivanje sa Outlook-a na Gmail, ali ne moraš se s time njakati u browseru.

A ono što si pitao ranije za stavljanje Androida na Windows telefon, jednostavno među nama ovde nema nekog ko je dovoljno upućen. Sizif je ja mislim najviše među nama eksperimentisao, a i on se namučio da skonta kako i šta. Ima jedan hrvatski forum na kome ima ljudi koji znaju nešto više o raznim hakovima, mogu ti reći u PM ako želiš da znaš kako se forum zove.

A za taj tekst, može, a i ne mora bit'.

EDIT:
Samo da dodam... Ako nećeš sa tom aplikacijom, onda u live.com eksportuješ u fajl kontakte, pa ih importuješ u gmail. Slično može da se uradi i sa kalendarom. Ali ja mislim da je za prosto prebacuvanje kontakata to komplikovanije.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Lebem li ga, kontakte šaltam export/import sim. BBerry, Android imaju tu opciju, a za windozu treba InteropTools.
Slika


Sent from my L925 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da. Moroni. Uspeo inače da sinhronizujem svoje kontakte opet na telefon, ali kalendar još zeza. Kontam da prebacim ceo kalendar sa Outlooka na Google zajedno sa kontaktima, i da me se Microsoft da ne kažem šta vulgarno. Za Gmail ako nešto zeza da sa nalogom, to mogu da resetujem i radim šta hoću, a za glupi Microsoft nalog mogu samo kao Indijanac da skačem oko telefona, onako kao oko vatre.

Sent from mTalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Baraba »

Posle vraćanja na fabrička podešavanja, ne radi Here? Ni Here Drive+ ni Here Maps ne mogu da se pokrenu?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ne rade više HERE na w10m. Jedino možda da si stavio aplikacije da se ručno ažuriraju nakon hard reseta, pa da ne ažuriraš HERE nakon hard reseta.

Još jedna molba vezano za ovaj moj problem sa sinhronizacijom Outlooka. Idealno ako je neko na CU, mada može i AU i FCU. Uđete u kalendar, pa Settings, i u Manage Accounts. I tu probajte da tapnete na Outlook. Da li vam se onda otvara account settings za taj Outlook nalog. Kod mene na telefonu se otvaraju ta podešavanja za Gmail, ali za Outlook ništa. A na kompjuteru mogu da otvorim i za Outlook i za Gmail. Kanda mi se smeši hard reset. :/

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

L925 na CU, L550 FCU ok.

Sent from my L925 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hvala na odgovoru. Šta god da su to radili, baš su me sprcali. Probaću još da vidim ako budem mogao nešto da uradim bez hard reseta.

Sent from mTalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Mislim da Here ne rade na win10, neka me neko ispravi ako grešim, sad imaš windows mape umesto njih.

Kontakte sam prebacio na Gmail nalog posle sinhrozacije imao sam ih na telefonu. Na youtube sam pronašao postupak kako se prebacuju kontakti jednostavno uradio export - import na Gmail gde sam posebno svakom kontaktu dodao fotografiju i nakon sinhrozacije imao sam sve na Android telefonu. Kontakte iz win telefona sam čuvao na ms nalogu tj hotmejlu odakle sam ih prebacio na svoj gmail nalog. Ne može preko blututa da se prebace kontakti probao ali ni jedan kontakt nisam uspeo prebaciti, wp kaže uspešno prebačeni ali ni jedan kontakt nije prebačen tj neka dva bzvz nebitna kontakta, verovatan razlog je taj što sam kontakte sačuvao na Ms nalogu umesto u telefonu ili sam ja to tako shvatio.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Poslednja izmena od TosaNS u Ned, 29. Okt 2017. 17:54, izmenjeno 3 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Trebalo bi i ovo sa Bluetoothom da radi, mada nije to na smart telefonima preko bluetootha onako jednostavno kao što je bilo sa starim Nokijama. Doduše možda u bude neki problem za koji nisam svestan. A ovo sa eksportovanjem sa SIM karticu opet nije najsrećnije rešenje (mada to ne čini zaključavanje ove mogućnosti ništa manje skrnavim), jer se na taj način gube sve slike kontakata, svi kontakti koji sa više brojeva se rastave na više kontakata sa po jednim brojem, a i ograničen broj kontakata može da stane na SIM karticu. Tako da, ako bluetooth ne radi, onda je ovaj Tošin način najbolji.

Sent from mTalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Baraba »

Google je malo dete. Samo što ne traže krvnu grupu, ovo vas dočeka posle podizanja Win 10:
Slika Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I Google uzima sve te podatke, samo što ih ne sabere sve ovako na jedno mesto, nego kako šta pokrećeš, tako daješ saglasnosti. A što se Microsofta tiče, toliko hoće povratnih informacija, a ništa korisno sa njima da urade. Tastatura ne biva bolja, i šta sve, a još magarci hoće da se za sve to troše megabajti iz tvog paketa, ne sete se da naprave to tako da se povratne informacije šalju samo na WiFiju.

Završio inače ono moje prebacivanje kontakata u kalendara na Gmail. Kontakti idu glatko, ali sam za kalendar imao sreće jer nemam previše podsetnika u ovom trenutku. Nema mogućnosti iz browsera da se eksportuje Outlook kalendar izgleda, pa da se on lagano importuje u Google kalendar... Samo neke gluposti sa Microsoftom, sad nestanu ljudima slike iz kontakata jer ne urade kod sebe nadugradnju nečega kako treba, sad ovo, sad ono, sad nestanu svi kontakti sa telefona, i vrate se tek posle celog dana tamo pred spavanje... Kome to treba u životu.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

гари napisao:Tastatura ne biva bolja (...)
Meni je WP rastatura i dalje najbolja (iOS nisam probao), mada ne koristim Svajp i predikciju, to kod mene izaziva psihičke poremećaje. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hahaha, u tome se razlikujemo, ja koristim swipe, ali to ne izaziva kod mene psihičke poremećaje, nego kod moje devojke... :lol: Nekad mu se desi da nešto lošije radi, pa da ne primetim kad nešto pogrešno ispravi... Ili da ispravi šta ne treba. Ali to uglavnom bude samo nakon nekog hard reseta, pa posle nauči bolje.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Da, kao ona sarma od pre par meseci. ;)

Odgovori