Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Coni »

miodrage napisao:miodrage posle 3 godine sa WP prvi put cuje za neke stoperice i sl.
Ovo je za potpis.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Ne mozes je naci jer je nema. Mora se skinuti posebna aplikacija

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 9R94 »

Da to mi je baš čudno, ranije je na dumb telefonima bilo normalno da imaš, snimač govora, štopericu, tajmer, konvertor jedinica a kod ovih smart telefona većinu toga moraš da skineš, na nekima čak i radio.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

miodrage napisao:.... nisam i ne mogu da budem ubedjen da je Android bolji.
miodrage napisao:... ja nikad nijedan Android nisam koristio,.....
Logično, nema šta. :D :lol: :lol:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

Miodrage, nema na 8.1 vec na 10, napisah.
Poenta je da o 8.1 multitaskingu ne mozete suditi na osnovu rada neke app pokupljene sa Store koja je bogapitajkad apdejtovana. Desava se, mislim da ce se svi developeri okrenuti ka 10-ci, 8.1 ostaje tu gde je.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

novak, sad znam.
1808, a sta ti je nelogicno? Sistem koji laguje, i baguje, ne moze da bude dobar. kraj diskusije.
Vlada Zem, hvala za info. Sto se multitaskinga tice, ovo sto si napisao stoji u potpunosti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od bata bogdan »

Nisi koristio Android, a znaš da banuju i lagane?
Zamisli da ja pljujem wp, a koristio ga samo onako na brzinu u radnjama i to najviše njakao 1520 i sad da kažem da wp ne valja i da je đubre?
Pa ne mogu da kažem jer nisam korisnik wp uređaja [emoji14]
Huawei

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Ma miodrage je malo pristrasan;) fakat bi trebao probati neki novi android. Koliko se sjecam pisao si da si koristio neke davne verzije (3.x?) treba biti realan pa priznati da je od tada dosta napredovao.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

miodrage napisao:.....Sistem koji laguje, i baguje, ne moze da bude dobar.
Verovatno misliš na taj resuming na koji se žale mnogi korisnici WP-a. :P :D :D

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Coni »

9R94 napisao:Da to mi je baš čudno, ranije je na dumb telefonima bilo normalno da imaš, snimač govora, štopericu, tajmer, konvertor jedinica a kod ovih smart telefona većinu toga moraš da skineš, na nekima čak i radio.
Meni je to bolje. Sam skinem šta mi treba i izaberem app koja mi se sviđa.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Problem je samo kada OS ne podrzava bas najbolje neke aplikacije sa "naprednim" potrebama, kao npr. stoperica :P
Vlada Zem napisao:Poenta je da o 8.1 multitaskingu ne mozete suditi na osnovu rada neke app pokupljene sa Store koja je bogapitajkad apdejtovana.
E da je samo neka tamo... :roll: Ekosistem na WP je ocajan. Ne razumem zasto se sve vreme pokusava predstaviti kao da se ekosistem moze zaobici. I kao da je dovoljno samo da smo zadovoljni radom "klot" operativnog sistema. Ekosistem je nerazdvojni deo svakog OS-a.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

bata bogdan, pa video vise puta svojim ocima, i osetio pod prstima...
novak, sve verzije Androida sam do sada uzeo u ruku, na dosta razlicitih uredjaja. Kada sam devojci kupio 535, uzeo sam njen LG L7 II sa 4.1.1 unutra, i resio da mu dam sansu. Pa ta sansa me drzala nekih 15 min, kada sam poludeo zbog toga sto je uredjaj koji je SVEZE RESETOVAN bagovao na svakom koraku. Nakon toga, islo je njegovo slikanje, i pravac oglasi!
O nekim starijim varijantama zelene kante necu ni da trosim reci.
Ovaj 5.x je malo upeglaniji, ali samo opet na najjacim uredjajima radi relativno dobro, ne i kako treba (citaj kao iOS ili WP).
1808, ne znam, ja taj Resuming retko kad vidim, za ovih 3 godine, mozda 5-6 puta ukupno... Sta reci :D
Lobachewsky, ekosistem jeste daleko slabije razvijen, ALI, za isti ti treba zajednica, koju nazalost WP nema, jer ga malo ljudi ima. A to je opet neka druga i dublja tema, o kojoj necemo ovde.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od bata bogdan »

Miodrag, pa kako možeš da zaključis na osnovu 15min da uređaj ne valja?
Bilo bi mi drago da imas prilike da koristiš moj Huawei x1.
Ja sam svega par puta njakao wp telefone u mediamarkt itd, pa opet ne kazem da je wp kanta i da ne valja.
Iskustva su naravno drugačija itd... I sam si rekao da nije isto wp od 100e i od 300e,pa e tako ti onda npr probaj nečiji recimo s6, n5, Sony z3,htc m8,m9 itd itd itd
Znam da ne voliš Android, to je tvoje lično mišljenje, ali pljuvati po nečemu a nisi koristio, nema smisla.
Kao sad kad bi rekao, nisi nikad vozio Ferari ili neki Porsche, ili recimo Mercedes AMG, pa da kazes kako to ništa ne valja.
Čast svakom, ali korisnička iskustva važe ovde, kako za wp tako i Android, a imamo slučaj da se kuka i na WP i na Android od 100 i kusur eura, a wp čak koliko se ovde piše, ima iste greške i na onom od 100e i na onom od 350e.
Ne želim u raspravu da ulazim oko bilo kog OS, ali meni lično bi bilo drago da wp uspe i da probam jednog dana kada to bude na nivou Androida ;)
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Pa pazi, kad mi je nesto nelogicno, onda mi je nelogicno. Jednostavno, ne mogu da ga svarim. Sa iOSom, i sa WP nisam sekundu jednu imao takvih problema
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

miodrage, kako to mislis nelogicno? Sta je to toliko nelogicno na androidu. Moj cale, sto sam ga bukvalno jedva naucio levi-desni klik, copy/paste na kompjuteru, kako je uzeo fon krenuo da ga koristi ko da se rodio sa njim. Mislim, sta tooooliko moze da bude nelogicno?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Pa meni jeste. Mozda sam previse vremena proveo na iOSu, i razmazio me, tako da mi je Android uvek odavao jeftin i los utisak. Sve mi je nabacano, zbrda zdola, vise ekrana u kojima se nisam uspeo najbolje snaci....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Znaci nisi ga koristio duze od 3 i po minuta sve ukupno, u prevodu? :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od znemanja »

miodrage, Poštujem činjenicu da tebi WP odgovara, to stoji, ali bez uvrede, pojma nemaš o Androidu. Android je izmislio jednostavnost, pogotovo kada se uporedi sa WP. Uzmi bilo koji android uređaj od 150-200 evra i korist ga jedan dan, ne više i biće ti jasno koliko je WP inferioran u odnosu na Android. Malo je bezveze što pišeš ovakve stvari o Androidu, a više puta si rekao da ga uopšte nisi koristio, te mi stoga nikako nije jasno kako možeš da omalovažavaš nešto o čemu, očigledno, ne znaš apsulutno ništa. Upoznaj OS, makar i površno, pa onda sudi o istom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

znemanja napisao:...bez uvrede, pojma nemaš o Androidu.
Ali doslovce :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od knezevic76 »

Nekako nemam vremena, a ni volje nešto, da potvrđujem a vala i da demantujem neke stvari ovde navedene.
Pošto imam LG spirit i L640 , tu su negde cenovno bili a i po karakteristikama, reći ću samo da nakon dosta testiranja oba modela i upoređivanja sad nemam želju da LG uzmem u ruke.

Druga stvar, praktično jedan deo prihoda zarađujem oslanjajući se na mobilni aparat. Imam puno poverenje u L640 i WP8.1, za ovo vreme koliko ga koristim bukvalno NIKAKAV problem nisam imao.
Od ostavljanja aplikacija u pozadini i vraćanja na iste, do razmene podataka, poziva itd.
Sa androidom sam imao problema, ali onim modelima do oko 200€, jer nikad ne bih dao više para za mobilni, to mi je princip.

Inače imam oko 80 instaliranih aplikacija i moram priznati da mi je trebalo vremena da pronađem ono što meni treba a uz to i da radi kako ja očekujem.Nisam neka cepidlaka i da svemu tražim mane, ali kad svedem utiske ispade da android obiluje aplikacijama, ali za koju starosnu dob i za koje svrhe.
Staviću par screen shootova sa aplikacijama i sve do jedne rade najnormalnije.Naravno da očekujem da će 10ka imati veću podršku devolopera i neke stvari će doći na svoje mesto.8.0 je bila baš problematična i realno na 8.1 nemam neku veću zamerku.

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 66bf87.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 459a9b.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... c07b58.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 4a6429.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 34de82.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 1bec92.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 9c5ce9.png[/img]

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/04 ... 8cd713.png[/img]

Odgovori