Windows Mobile telefoni - kog proizvodjaca koristite ?

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson

Windows Mobile telefoni - kog proizvodjaca koristite

HTC
15
36%
Samsung
6
14%
Motorola
0
Nema glasova
LG
0
Nema glasova
Eten
0
Nema glasova
Asus
0
Nema glasova
Kineski "noname" WM mobilni
0
Nema glasova
Ostali
2
5%
Nemam Windows Mobile telefon
19
45%
 
Ukupno glasova: 42

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Nikad ne bih koristio Win telefon, a pod prijetnjom zivota - HTC :P
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Leonel,
A pod pretnjom smrti? ;)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Nemam WM telefon i jako sam srecan zbog toga...dovoljno je zivot kompliciran da bih ga sada pogorsavao sa ovim cudom tehnologije... zato imam kompjuter :lol: koji me jako doro sluzi

Leonel, RESPECT !
Even a clock that does not work is right twice a day

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Nemam WM ali kada bi imao jedan wm da biram za free, to bi bio ili touch HD, ili touch pro :)
Nokia C6

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

tomas.hokenber, pa da u pravu si, mozda je malo previse, ali dovoljno naglasava koliko mi je to glupo i bespotrebno :roll:

Nebitan_lik, :D :D
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Leonel, sta ti je glupo i bespotrebno? WM? :? Pa koliko vidim ti koristis Symbian koji sam i ja koristio godinama u nazad i onda sam igrom slucaja presao na WM i odusevio se em lakocom upotrebe em koliko je sve nekako logicnije rasporedjeno, kao da je vise prilagodjeno korisniku od Symbiana. Mozda deluje na prvi pogled komplikovanije ali prosto neverovatno koliko to nije istina... Sve u svemu, ako nikada nisi koristio uredjaj sa ovim OS, ne znam na osnovu kog tvog iskustva mozes tako nesto da kazes... Samo zbunjujes ljude takvim izjavama.. Ne znam, samo te ne razumem...

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Azimuth, ne mora da ima iskustva pa da zna da ne bi koristio takvo sto...to je samo njegov(a sticajem okolnosti i moj) stav i tu nema rasprave...

Ni ja nemam iskustva u paraglajdingu pa znam da nikada u zivotu to ne bih probao. I ne zbunjuje ljude vec samo iznosi svoje misljenje sto je sasvim normalno na forumu . . . zar ne . . .


procitaj sta je Leonel, napisao: ''ali dovoljno naglasava koliko mi je to glupo i bespotrebno''

znaci njemu je glupo, njegovo misljenje...treba to postovati...isto kao sto (pretpostavljam) on a i ja sigurno, postujemo vase i svih onih koji ovo nalaze veoma korisnim i neophodnim...

ali znas kako se kaze...svakoj ciganki svoje cedo najmilije...svako ce da hvali svoje...i to je sasvim normalno...

a rezultat glasanja - vidim da je najvise onih koji nemaju wm

eto toliko od mene...nista nije bilo sa losom namerom samo da se ipak razumemo malo bolje... pozdrav 8)
Even a clock that does not work is right twice a day

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

nebitan_lik61, taman posla da zelim neku raspravu ali ne vidim sta moze tu biti glupo i bespotrebno kad vec koristi smart telefon. Zato sam i postovao gore. S obzorom da su mogucnosti WM, sudeci po komentarima ljudi odavde ali i sa drugih foruma, prilicno vece u odnosu na Symbian, broj aplikacija isto tako pa mi sve to sto je napisao nema nikakvog smisla.
I jos nesto, vidi, ja jesam godinama koristio Symbian i prilicno se lepo snalazim sa istim, mozda cu se jednog dana i vratiti na njega a mozda i ne, ali u svakom slucaju jesam kompetentan, kao i svi oni koji su makar na par dana probali obe platforme, da diskutujem na ovu temu. O tome se radi. Ok, svako ima svoje misljenje, ja to postujem ali treba otvoreno i priznati " da, nisam nikada probao i plasim se nepoznatog" ili u tvom slucaju sa paraglajdingom "necu da probam jer me ne privlaci" ali nikako ne mozes da kazes da je glupo i beskorisno, zar ne? To je poenta oba ova moja posta, nista vise.

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

A mozda decko nije znao kako da se izrazi a hteo je da postuje u 2 reci a mi perfekcionisti merimo svaku rec na gram...No u svakom slucaju, symbian i nudi mozda manje opcija od wm, mislim ne mozda, vec da, logicno je, ipak windows je windows, ali novac je ono sto je najveci problem ovde...koliko kosta jedan prosecan wm a koliko symbian..

naravno, svi mi imamo svoja misljenja a on je rekao da je NJEMU glupo i beskorisno. U redu. Po meni sasvim...Kao sto je meni beskorisan telefon sa preko 2gb memorije..a strasna glupost telefon sa touch screenom...neki to vole...

Mozda je to trebalo da zadrzi za sebe (to slupo i beskorisno) ali nije, i sta sada...

ne ugrozavamo mi nikoga ovde, je li tako :roll: :wink: :D
Even a clock that does not work is right twice a day

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lele u sta pretvoriste ovu raspravu. Elem, iako nikad nisam koristio WM, stvarno bih jako voleo. Videcu, cekam da izadje ta famozna XPERIA pa da vidim vredi li to ichemu ili je to telefon samo "na papiru"?
Sto se paraglajdinga tiche, sta fali probati? Ne moze da te ubije... dobro, paraglajding moze, ali Boze moj. Ja sam za to da sve u zivotu treba probati, i onda suditi o nechemu. Recimo moja bivsha devojka me je iritirala time sto nista nije htela da proba (odemo u restoran recimo, ona naruchuje ili pizzu, ili neka testa... jedva sam je privoleo na par stvari, pa je posel samo to jela). Strasno!
Bez lichnog iskustva, svaki sud je sumanut.
Eto, mozemo i Bibliju da citiramo, naime kad je Isus spasio Mariju Magdalenu od kamenovanja, upotrebio je sledece reci: Neka baci kamen prvi od vas koji je bezgreshan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Džabe se kvari tema, nigde u nazivu/opisu ne piše "da li bi koristili WM OS?"
Jel'to što, (recimo) ja, nikad ne bih kupio (recimo) Nokia E71 znači da treba da se raspucam sa postovima u E71 temi?

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Vlada Zem, daleko bilo...kao sto sam rekao, ni ja nikada ne bih kupio niti jedan telefon koji ima 5mpix ili 8mpix ili koji djavo vec, i nikada u zivotu touch screen, i nikada karticu vecu od 1 eventualno 2gb, jer smatram nepotrebnim, i zato NIKADA ne dajem sebi za pravo da osudjujem one koji to vole..

ja sam samo rekao da svako ima svoj stav, a svoje stavove treba braniti (i zivotom)... 8)


miodrage, lele majke gde nadje isusa i mariju... mislim ono...nisam vernik ali...kada si vec tako upucen, znas, u italiji, kod spomenika danteu aligijeriju postoje jedna vrata iznad koje je skulptura coveka koji nosi kuglu. legenda kaze da ako neki bezgresan covek prodje ispod te kapije da ce mu kugla ispasti...

ajmo sada svi u italiju :D

sorry na off topic
Even a clock that does not work is right twice a day

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

nebitan_lik61, nisi shvatio, to što ti nikad ne bi
"kupio niti jedan telefon koji ima 5mpix ili 8mpix ili koji djavo vec, i nikada u zivotu touch screen, i nikada karticu vecu od 1 eventualno 2gb"
ne zanima NIKOG u OVOJ temi.
Otvori novu temu povodom tih tvojih problema - that is a forum discuss.

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Vlada Zem, isto kao sto ti citiram: ''nikad ne bih kupio (recimo) Nokia E71 '' takodje nikoga ne zanima, i ne samo u ovoj temi vec verovatno nigde...hajde da se ne prepucavamo vise...to je samo bio odgovor ...

Jako ruzno sa tvoje strane da nekome objasnjavas koji je njegov problem. ako si nervozan iskaljuj se negde drugde a ne ovde. sve na ovome svetu kao i svaki covek na ovome svetu ima svoje mesto. mislim da si ti ovim poslednjim postom upravo svoje mesto pokazao.

ja sam zavrsio ovde.

pozdrav
Even a clock that does not work is right twice a day

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Upravo o tome se i radi, otislo se daleko od teme. Umesto da se izjasne oni koji koriste neki od ovih telefona mi se presaltali na diskusiju o tome da li ima ili nema svrhe uzeti ovaj ili onaj telefon... Sve u svemu, lepo je to srocio miodrage, ako nesto ne probas ne mozes da das sud. Ok, mozes da imas misljenje ali ni pod razno da kazes da je nesto glupo i bespotrebno.
Sto se TS-a tice, ok, opet kazem da postujem tvoje misljenje ali ruku na srce to stvatno ume da olaksa posao pogotovu ako radis sa dokumentima ili visis na netu ( mislim na skrolovanje, editovanje itd. ) a i cisto iz dosade mozes da piskaras tom olovcicom po ekranu, da crtas ili sta vec :D

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Onda neka moderatori obrisu sve ove postove koji su off pa da se ljudi lepo vrate temi...

Ili neka se pojave dvoje ljudi da postuju na temu i onda ce se zaboraviti ovi gore...pa ce se normalno nastaviti..

hajde ovako...

evo sada sam pogledao neke slike wm telefona i ovaj neki htc Diamond mi je lep...misllim ono...nije neka rugoba..

eto, imate i moj glas, za diamond... a i ime mu je savrseno ''Diamonds are forever"" :D :D :D
Even a clock that does not work is right twice a day

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Iako sam WM koristio kratko, i to na tudjim aparatima, voleo bih da probam WM kao stalnu platformu.. manje zavrzlama, manje programa (al su daleko bolje odradjeni)... :) Privlaci me... posebno Touch HD... Jos da ima qwerty... kuku lele :roll: :roll: :roll:
Nokia E71... Elegant, but deadly

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Ja mislim da ovo nije off, a i ako jeste, obrisite sve od mog prvog posta, koji cu korigovati, da bude manje provokativan.

Prije nego li ista kazem, tata koristi E90 i Touch Pro, prije toga je imao Qtec 9100, koji se i dalje vuce po kuci, i koristim ga kad je moja N82 na popravci, ( 3 puta po par dana) i toliko me izludjuje, da je to odvratno, radije koristim kinesku kopiju Vertu-a sa kineskim ssoftwerom, lakse mi je. Pa sad, ne znam koliko je star Windows na njemu, ali to je to, slozice te se.

Glupo mi je: Zato sto ga koriste biznismeni i njima je namjenjen, a niko od njih ne umije da ga koristi, bar ne ni 40% njegovih super funkcija.
Beskorisno mi je: ``Citav smisao kancelarije za napolje``, nazovimo to tako.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Leonel, hvala na objasnjenju... sve je ovo zbog tebe pocelo :lol: :lol: :lol:

nije to da ne znaju da ga koriste, vec ovde u srbiji to ni ne moze da se iskoristi u potpunosti...

no, ja i dalje navijam za htc diamond :)
a moj bratic za htc touch cruise (samo na osnovu izgleda) :D :oops: :roll: :wink:
Even a clock that does not work is right twice a day

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Leonel, nebitan_lik61, otkud vama ta informacija da biznismeni ne znaju koristiti i iskoristiti maksimalno blagodeti WM?
Vecina njih koji i kupuju takav uredjaj kupuju zato sto ce ga iskoristiti, a tinejdzeri kojima je do poziranja i hvalisanja koji telefon imaju uzimaju neke druge modele.

Leonel, ti si mnogo puta lupetarao po forumu i mnogi clanovi su te isprozivali cak i moderatori upozoravali da ne pises gluposti i da ne zamajavas forum svojim glupim pricama. Ti si jos klinac i nemas pojma koliko moze WM da bude koristan, a glup ti je WM zato sto je biznismenima namenjen, a tebi treba telefon kojim mozes da se hvalisas. Tako da tvoj razlog za opravdanje "glupoce" WM je apsolutno smesan.

Zaključana tema