Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Evindzer napisao:PS: Kakvo je ono strašilo od tajla za Prodavnicu? :D
Možda da preostali Windows telefoni koji će u sve većem broju završiti u fiokama mogu da posluže bar za rasterivanje vrana. :? :D

Sent from mTalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

Wileyfox je za drugu polovinu decembra odložio predstavljanje svog modela sa Windows 10 mobile operativnim sistemom:
https://www.onmsft.com/news/wileyfox-de ... -two-weeks

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Sistem crk'o, a ovi seljaci troše vreme i novac na novi model. Samo u Microsoft svetu...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ili potpisali takav ugovor sa MS-om pa moraju, ili uzeli pare od MS-a pa moraju.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Taj ugovor je verovatno potpisivao neki magarac, jer da je imao imalo mozga, pocepao bi ga.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Verovatno je magarac neki nesposobni, kao i ovi što rade u Microsoftu. :lol:

Inače, namera im je da svoje telefone prodaju ljudima i kompanijama koji su se oslonili na Windows, imaju za Windows razvijane aplikacije za svoj posao, pa im jeftinije da zaposlenima još malo kupuju takav Windows telefon, nego da razvijaju novu aplikaciju za Android. Ako ikome deluje pametnije da kupi još telefona za čiji se sistem Microsoft ne trza da rešava osnovne probleme, i ispravlja stabilnost rada sistema.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Prestanite da pljujete po MS-u, samo je meni i Čvorugi dozvoljeno da kažemo "MS dizgori". :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=tHHg8vh ... wmRRu881-6
U nedostatku kakvog novog telefona, eve gi dva nova lap topa sa SD835. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Još dva laptopa sa operativnim sistemom koji je đubar, što bi rekao Green. Sistem nedovršen, UI kao neki mutant, nepouzdan u odnosu na wp8.1 i w10m, a to koliko UX nije prilagođen dovoljno touchu da ne pominjem. Za gašenje aplikacija moraš prstom da ubadaš one iksiće, i tako za sve živo. A mogli su lepo na naprave da to može sve da se radi sa svajpovanjem... Action centar, početni ekran/start meni, lista aplikacija, multitasking... Magarci nesposobni. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

@Evi pogledao prezentaciju odlični su posebno HP samo je pitanje cene koliko će to sve da košta, da se ima para verovatno da bih razmišljao o HP-u.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Samo ako im je cena 99$. Winowci su to isticali kao prednost kod Lumia, baš su to isticali, jeftina, povoljna... ovo ne vredi više od 99$ :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Ovo sigurno nije ispod 990$, ako ništa drugo ima veći ekran od telefona i nije Android nego windows OS u fulu što bi rekli. Možda može da potera bf ili neku od novijih igara. Povežeš na tv uzmeš steam kontroler i peglaj.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Asusov model je od $599 do $799,ako su informacije tačne od Android Authority, a nema razloga da nisu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

U svakom slučaju, moje mišljenje je da Microsoft u poslednje vreme previše toga nije uradio kako treba, i da je na putu do ovoga od previše stvari odustao (a koje bi učinile i ove nove uređaje atraktivnijim), tako da se ne uzdam previše u njih. Videćemo kako će biti, možda bude i odlično, ali od kako je počela cela ta priča sa Windowsom 10 oni piš*ju po korisnicima. Zaboravljaju da je pouzdanost najvažnija stvar za svakog korisnika, nemaju ljudi vremena da dođu na posao, i gledaju satima u svoj kompjuter kako se apdejtuje (slučaj od juče sa posla kod više kolega), ili da nakon toga još jedan broj sati provode rešavajući probleme koji su došli sa tom nadogradnjom koja je trajala desetak sati (moj slučaj).

Samo polako, ako ovi uređaji ispadnu dobri za svoju cenu, neće oni nikuda pobeći.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^ Ko si ti i šta si uradio sa Garijem? :D
Cena je će biti 600-800$ - jedino za Barabu je 99$. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

1808, a Gari, eno ga zaključanog u podrumu, nisam mu dao ni WiFi. :lol:

Šalu na stranu, w10m mi je OK. Ako mi dosadi CU na Lumiji, samo ću je vratiti na AU, ali na PC su baš neozbiljni, a tu im jevećina korisnika.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Sta je problem sa PCem uredno instalira apdejte iskreno ja nemam problem sa PC sto na poslu sto kod kuce, maltene 12h u proseku svaki dan sedim za kompom igram se ili radim tako da bih primetio da ima nekih ozbiljnih problema ali to ne znci da ih drugi nemaju, samo kazem. Kontam da win mora da radi bez vecih problema na ovim kompjuterima ili sta god to bili. Zivo me interesuje kako qualkom gura ovaj win ... Ali ovaj HP stvarno izgleda extra, obzirom da mi je tablet riknuo ovo sokocalo bih rado posedovao pogotovo kada bih mogao da peglam igre koje imam na steam-u, a ne vidim razlog zasto to ne bih mogao.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Generalno nema problema, samo nekad nešto iskrsne. :) Jedino što ja mislim da bi morali da se trude više, da bi ti problemi morali da se pojavljuju ređe, i da promene politiku nadogradnje. Bolje da rade dve godine na narednoj verziji, a korisnicima da daju mesečne zakrpe, nego se jedan deo ljudi na svakih 8 meseci hvata za glavu. Plus, da nadogradnja na narednu verziju ne ide automatski. Na taj način korisnicima bi pružili pouzdan i konzistentan sistem. Ali nema ništa od toga...

I da, u poređenju sa Android tabletom, naravno, svakako sam pre za 2u1 uređaj. A za performanse tog sa Qualcomm-om, verujem da to isto pitanje mnoge zanima, i da ćemo brzo po izlasku u prodaju videti recenzije koje će i na to pitanje pružiti kvalitetne odgovore. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »


srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Vesti i dešavanja

Post od srđan obradović »

Ma daj... Besmisleno

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori