Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Martin Mystere »

Nije fon, radi se o tabletu, ali mislim da je WP 8.1 isti za ova uređaja mada sad kad sam nešto malo gledao tablet bez problema instalira exe aplikacije i to mi se prilično dopada...
Poslednja izmena od Martin Mystere u Sub, 17. Jan 2015. 17:40, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Tableti su full win pc, ili su sa win RT, ali njih ima svega nekoliko. I nije jos isto kao na telefonima, to ce da bude od sledece iteracije windowsa
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Martin Mystere »

OK hvala, nisam imao pojma da postoje razlike, mada mi ovo uopšte ne smeta - naprotiv.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Smeta ako je WinRT, jer je u pitanju osakaceni Windows, samo sa Metro UI, i sa tim aplikacijama. Kad je full Win PC, odna se ponasa kao i svaki drugi PC.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Martin Mystere »

Nisam na to mislio nego ga mi ne smeta to što se razlikuju na tabletu i telefonu i to što se na tabletu ponaša kao full PC Win.
Btw postoji li način da se neki fajl prebaci sa PC na tablet direktno (da ne kažem normalno) ili mora isključivo da se koristi OneDrive ili nešto slično njemu?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Moze i direktno ima aplikacija za to, ali je to mucenje, pogotovu za veci fajl (preko wifi to moze da se otegne). Veci fajlovi - kabl!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Martin Mystere »

Pa to i pitam da li nekako može kablom - ja kad prikačim uređaj kablom na kompjuter ništa se ne dešava i kao jedini način ostaje WiFi preko OneDrive što je iskreno govoreći pravo mučenje.

Edit: Ako ništa drugo, preko OTG kala sve radi i kopira perfektno...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Martin Mystere, pa tako, ili da dizes OS na kompu. Sa XP nece da radi pa nece, a uskoro nece vise ni sa Win7. Mada za divno cudo 8.1 radi ko zmaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Martin Mystere »

Pa ja i imam Win 7 ali mi se uopšte ne vide međusobno kad ih spojim direktno putem USB - Micro USB kablom tj. kompjuter ga ne prepoznaje kao eksterni uređaj a ni ovaj drugi ne vidi PC... OK, ima i opcija da ih umrežim u okviru iste homegroup ali da li je moguće da nisu mogli da naprave sve to jednostavnije tipa plug'n'enjoy...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od 1808 »

Martin Mystere napisao:.....ali da li je moguće da nisu mogli da naprave sve to jednostavnije tipa plug'n'enjoy...
A to je inače onaj toliko hvaljeni ekosistem, pa ti sad vidi. 8)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od cvoruga »

E to je stvarno debilizam neshvatljiv, Android gurneš on sam sve odradi i poveže se sa kompom,
WP gurneš i možeš da ga gurneš u ......
To je treća prava mana WP telefona.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od araphel »

Martyn Mystere, tvoj problem se javlja zato što imaš full Win na tabletu. Što se sistema tiče, ti ustvari pokušavaš dva kompjutera da spojiš usb kablom.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od 9R94 »

Da to im je baš neki jako loš trip da telefon neće da čita kao mass storage preko usb kabla na staroj mašini koja ima win xp a baš mi je muka da brdo muzike, nekih pdf manuala i ostalih zezalica prvo sa računara upload na one drive pa posle sa one drive da download na telefon.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

cvoruga, WP radi kao mass storage kad se ukljuci u komp. Vec je pisano par puta da Martin Mystere ima full Win uredjaj... to je kao da polusavas da spojis laptop i komp preko USB kabla... nece da moze.

Mislim da bi postovi o problemu koje ima Martin Mystere trebali da se premeste posto nemaju veze sa WP. :)

9R94, pa cilj ima je da se prodaje noviji OS, zar ne? Malo sam pregledao po netu i pise inace da moze da se nakaci ako imas XP SP3, ali zasto ne uspeva, zaista mi nije jasno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od cvoruga »

psyhound, ja sm morao da skidam neki WP app for desktop, bez njega nije htelo da radi.

Nisam pročitao šta je kod Martin Mystere, ali sad jesam i neće da može tako kao što je on zamislio.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

cvoruga, ja nisam skidao nista. Kad ubodem tel preko USB otvori mi onaj prozor da skinem app for desktop, a u Computer mi se pojavi Ikonica telefona i mogu da pristupim internoj i SD memoriji. Sestrina 530ka radi isto i na mom laptopu i na njenom netbook-u i na kucnom kompu i na devojkinom kompu i na mom studijskom kompu... Nigde nije instaliran app for desktop. (na laptopovima i jednom kompu je Win7 32bit, a na preostala dva Win7 64bit)

Jedino sto mi je logicno da se skine taj program je zbog drajvera, ako fale, pa zbog toga komp ne vidi uredjaj.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od cvoruga »

Pa zbog drajvera, ali mi je prosto neverovatno, Android to sve sam odradi, ja se zgranuo :shock: .
Posle led diode, vibracije, treća prava mana, opet dodatnih nepotrebnih 10ak klikova.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Behemoth »

To je bila misterija veca od oblasti P51 jos pre 4 godine,kad sam uzeo HTC HD2 pa ubacio Win7 na njega.
Mass storage je bio moguc samo u romanu,onaj glupavi Zune da bi ubacio muziku,moras da prebacis pesme u to govno,on ti onda prebaci u telefon.
E sad,ako iskopcas telefon,i pobrises pesme sa Zune na kompu,svaki sledeci put kad utaknes telefon u komp automatski ti brise sve pesme.
Radi lepo ali je glup sistem,sto bi reko moj cale "Je*o te konstruktor"
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Coni »

Bre ljudi ja ga samo ubacim i to je to...otvori ga u exploreru bez dodatnog softvera.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Behemoth, pricas o totalno drugom milenijumu WPa. WP7 i WP8 nwamju veze jedan sa drugim osim imena i malo dizajna. WP8 radi kao mass storage bez problema i nema potrebe ni zakakvim programima. Zune cak WP8 ni ne vidi. :)

cvoruga, kazem da mi je jedino logicno zasto bi se skidao, a ne i da treba da se skida. Znaci 5 uredjaja, dva telefona, ni na jednom nije instaliran app for desktop i bukvalno je plug and play... k'o flash drive da si ubo. :)

Pored toga, nije kod svih almighty androida tako jednostavno. Devojkina Xperia Ray nece da radi ako ne instalira onaj PC Companion jer nema odgovarajuce drajvere (isto je bilo i kod mene sa Neo-m koliko se secam), 997D mi je strazio Alkatelov softver zbog drajvera, a na 32bit Win7 je i Moto RAZR pravio problema.

Odgovori