Rad WP8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Rad WP8

Post od Vlada Zem »

Baraba,
Slika
Scenario je sledeći - dobija se dnevno dosta skeniranih "izveštaja" sa više mesta u.pdf formatu, pa ti vidi kako ga je ko "okrenuo" pri skeniranju. Za to je "rotate".
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

Odradjen je update, sve je proslo kao po loju, masina je odmah bila spremna za velike napore. :)
Svidja mi se roletna za notifikacije i providna pozadina. Nisam uspeo da kreiram folder al onda sam ukapirao da mi folder i ne treba jer sam sve razmestio kako mi odgovara. :D
Malo mi je cudno sto su sve smanjili, sat, bateriju, deluje mi kao i da su tastaturu malo odsekli. O_O
Nokia Lumia 1520

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Rad WP8

Post od Coni »

To za foldere je noviji update od tog sto si dobio.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

Coni, I al su me nalozili, kad se odradio update oni mi pustili kao neki tutorial za upoznavanje sa WP 8.1 i uredno mi objasnjavaju kako se prave folderi.... :uhuh:
Nokia Lumia 1520

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Rad WP8

Post od Coni »

Sad mozes da se prijavis za preview for developers program i dobijes taj update 1 :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

Ljudi kakva vam je situacija sa kamerama.
Nesto su izgleda zeznuli Nokia Camera aplikaciju, ne moze po suncanom danu lepo da razabere boje. Prva slika sa Nokia Camerom, druga sa fabrickom aplikacijom za kameru. Sve na automatskom.

Slika


Slika

P.S. Tek sam naknadno video da je fabricka aplikacija bila podesena na burst mode pa je zato kvalitet malo losiji ali poenta je u bojama. :)
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Rad WP8

Post od araphel »

Meni lično su na ovoj prvoj daleko lepše boje, i nekako mi prirodnije deluju. Ovo drugo mi sve nešto tamno i isprano...mrtvo.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

araphel, Mozda deluje za oko lepse ali nema veze s vezom kako je stvarno izgledalo. Na drugoj slici, zanemarimo burst mod jer sam tek kad sam se vratio video da sam tako slikao, su boje mnogo slicnije onome kako je bilo napolju....
Nokia Lumia 1520

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Rad WP8

Post od Vlada Zem »

Meni isto prva izgleda ne kao lepše nego kao više prirodnije, kao da je na drugoj "uhvaćeno" manje svetla pa je "neprirodnije" tamnija u bojama...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

I sunce vam, pa jos cete me ubediti da sam daltonista... :D :D
Nokia Lumia 1520

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Prva slika je mnogo bilja... boje su odlicne i dosta prirodno izgleda. Ova druga cela vuce na plavo i dosta je zatvorenija.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Rad WP8

Post od Coni »

I ja se slazem da je prva bolja. Koji mob bese? Inace, mislim da su ovi folderi pun pogodak. Ja imam neke programe na desktopu koji su najmanji tajl i ne daju nikakvu informaciju, mogao bih da ih stavim u folder i da ne skrolujem nikad. NIKAD! :D

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

Coni, Lumia 1520. :)
Iii, pa stara mu majka, jel moguce da je svima gotivnija prva slika. :D
Stvar je u tome sto sam ja bio tamo i cim sam slikao ukapirao sam da ne predsravlja pravo stanje stvari, tj odmah mi je upalo u oci da boje nisu nesto kako treba. Da je malo odstupanje tesko da bih primetio....
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Ti pričaš jedno, oni drugo. Jeste lepša prva, ali onom kome je bitno da slika bude realna (a ti si navikao sa 808) onda ti ovo smeta. Ovo može smetati pogotovo kad kreneš da slikaš ljude. Probaj pa javi koje su boje. 1020 ima izražen taj problem, ljudi kao da imaju žuticu. Ne znam da li je ispravljeno na zvaničnom 8.1.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Coni napisao:[...]i da ne skrolujem nikad. NIKAD! :D
Ali onda neces moci da uzivas u lepom Parallax efektu dok se skroluje... :cry:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Rad WP8

Post od Adams »

Baraba, e, upravo to. Druga slika nije nesto kvalitetna ali boje su mnogo pribliznije onome kako je stvarno bilo. Stvar je u tome sto ovo nisam primecivao na staroj verziji softvera. Znaci nesto je softverski u pitanju kad ista kamera sa dve aplikacije toliko odstupi u bojama.
Primetio sam jos jednu stvar. Na Nokia Camera app kada koristim dugme za kameru cim stisnem odmah mi se pojavi krug za AF ali nema onaj period fokusiranja, (ono sirenje pa skupljanje) vec odmah samo sroji tako a kada na ekranu stisnem gde hocu fokus onda odradi sve normalno. Nesto su mnogo zezali sa softverom, mora ovo da se menja.....
Nokia Lumia 1520

Odgovori