Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Može Windows da radi i na 1GB RAMa, ali treba da poprave na CU šta su zeznuli oko upravljanja RAM memorijom. Samo što su ga sad u poslednje vreme zapostavili, donose neka nova koješta, a ne trče baš da poprave kikseve koje naprave usput.

Ali da, sad je već 2GB standard za nove telefone, a skoro svi Windows telefoni rade 1GB, i ljudi po njima sude Windowsu... Ali treba da može i sa 1GB da radi. Sporije, ali da može da radi.

Sad na CU kao da mu se RAM memorija postepeno puni nekim smećem, a koje se isprazni restartom telefona. Pa sad, ko manje koristi telefon, njemu se i to smeće skuplja sporije, pa možda bude i od meseca do meseca. U mom slučaju se smeće nagomila za nedelju dana. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Baraba »

@gari, pretera ga čoveče. On je napisao svoje iskustvo, ti opravdavaš kako Win može da radi i sa 1GB. Napisao je svoje iskusustvo čovek, batali, iskreno ti kažem batali pisanje romana, pišeš romane kao dežurni advokat Win-a. Odavno sam počeo da ih preskačem, kilometarski su, vrtiš jedno te isto, jako zamorno je postalo da se prate i čitaju. Ovo je iskrena konstruktivna kritika.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Sažvakaću to što sam rekao.

Windows 10 mobile BI MOGAO da radi na 1GB RAMa, ali je Microsoft zeznuo upravljanje RAM memorijom na Creators Update, pa mu zato nije sad dovoljno ni 10GB RAMa. (Tj. dovoljno mu je 10, ali u nekom trenutku u zavisnosti od korišćenja opet mora da se restartuje.) Da se Microsoft manje bezobzirno ponaša, on bi ispravio taj problem vrlo brzo, ali može im se da otežu. A na Anniversary Update sistem radi dobro.

Ne možeš mi reći da ne može da radi na 1GB RAMa, koristio sam sistem i na Lumiji 532 u na Lumiji 730, i dovoljno dobro sam mu ispipao do sad slabe tačke. "Samo" Microsoft treba da ga popravi, a za to im ne treba mnogo truda i resursa.

Kako za razne aplikacije - ako je third party developer, kažeš mu, i on popravi šta ne valja. A Microsoft - "pišite mi u Feedback hub, a ja ću da vas 'slušam'". Feedback Hub im je samo zid iza kojeg se kriju, a tek da bude de fakto da su otvoreni za sugestije, i da žele da čuju ako vidimo da nešto ne radi.

Sent from mTalk on Windows PC

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od znemanja »

@Gari, jel' ti čitaš šta je čovek napisao. Napisao je svoje iskustvo, niko te nije pozvao da isto demantuješ niti da objašnjavaš kako win radi.

Činimi se da si još u trenutku kada si se pridružio forumu bio opmenut zbog kilometarskih postova u kojima vrtiš jedno te isto, a ništa ne kazeš. Posle opomene si doneke korigovao svoje ponašanje, ali vidim da se se opet poveo parolom "samo što duže".

Znači, povedi računa koliko pišeš i da li je celishodno i smisleno to što pišeš. Nemoj da pišeš samo radi pisanja.


Sent from my Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Smisleno je, ali dobro, ko hoće da sluša do sad je shvatio.

Sent from mTalk on Windows PC

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od novak »

I sad na 8.1 mozes da guras sa 1GB. Drugo je sto je ta platforma skoro pa neupotrebljiva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zavisi ko šta hoće od telefona. A većina ljudi neće da pravi Space Shuttle sa telefonom. Skoro svi oko mene sa Androidima koriste telefone kao dumb telefone sa Viberom i još nečim...

Sent from mTalk on Windows PC

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Joker123 »

Meni se Windows lično uvijek sviđao i čekao sam da vidim šta će uraditi sa desetkom.Nažalost,Microsoft je počeo da se odnosi prema mobilnoj platformi tako kako se odnosi i tu niko ništa ne može sem da pređe na Android ili iOS ili da se pati.A da,imao sam dodira sa WP 8.0 i 8.1,Nokia Lumia 620 i Lumia 830.Zaista su fantastično i fluidno radile ali od 10ke kreće agonija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

MS dizgori! :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od znemanja »

гари napisao:Smisleno je, ali dobro, ko hoće da sluša do sad je shvatio.

Sent from mTalk on Windows PC
Ne, nije smisleno, već je nepotrebno. Upozoren si, pa ti odluči da li je smisleno da nastaviš sa takvim kilometarskim postovima bez suštine ili ne.

Sent from my Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Važi, trudiću se da pišem kraće i jasnije kad nešto imam da kažem. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Baraba »

Problem sa prodavnicom i dalje nije rešen, vidim da niko ne spominje ovde, pa ajde da se napiše koja. Posle nadogradnje prodavnice pre desetak dana pojavio se problem sa dve linije.
Evo kako izgleda prodavnica kada se pokrene, tako već danima:
Slika

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

I kod mene tako od danas. Ne čudi, MS odlučio da uprska i ono malo što je radilo. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, video sam danas na Windows Novosti u komentarima to danas. Valjda će ispraviti uskoro, a inače Store radi normalno nakon otvaranja hamburger menija, jedino što se pri startu ne prikaže sav onaj sadržaj kako bi trebao.

Inače, i kod mene se te dve linije pojave kad pokrećem Store, i brzo preko njih dođe uobičajeni interface Stora. Očigledno je taj deo posla aljkavo urađen, kao da samo lepe kod na kod, umesto da zamene staro sa novim, pa da bude valjano.

I slažem se sa Evijem.

Sent from mTalk on Windows PC

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

гари napisao:.....Valjda će ispraviti uskoro,....
Ko šta radi, ali ti si stalno u nekom isčekivanju da isprave ovo, da isprave ono. Dok se to desi, oni u međuvremenu pokvare više opcija nego što su popravili. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tako je, i to znaš jer koristiš Windows telefon. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Radiš li ti još nešto u životu gari, osim što imaš neopisivu želju da tvoja uvek bude zadnja ovde na forumu?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Radim, ali povremeno dođem ovde da odmorim mozak kad se to može. :)

Sent from mTalk on Windows PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Ja bih morao da demantujem ovde nekoliko stvari, recimo ovo oko Store-a, sasvim lepo radi, doduse na 950XL, na 930 hoce da stuca. Nadalje, Macor je pomenuo cesti Resuming i slicno, opet, na 950XL toga jedva da ima. I za kraj, verovatno i najvaznije, i 950XL i 930 su mi na oficijelnim buildovima, nikad nisu bili Insideri sl. Da li to ima i kakve veze, zaista ne znam, a izasao sam iz faze kad mi je testiranje bilo zanimljivo. Sad mi samo treba predvidljiv uredjaj za koji tacno znam kako radi, i da se ne razmisljam. Zato se i lomim oko iPhone-a. No, dok ovo radi, necu da diram.
P.S. Baraba, WA radi savrseno, hladan start max 1.5 sec a Viber i dalje oko 7 sec (djubre)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Treba dodati i da je Lumia 640 telefon koji je izašao pre dve i po godine. Takav jedan Android telefon bio bi uveliko u kanti.

Odgovori