Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

TosaNS napisao:neumem podesiti podsetnik da zvoni sve dok ja ne kažem da prestane. Niti mi se na ekranu pojavi neka notifikacija koja bi me upozorila na predstojeću aktivnost.
Namesti duži ton zvona i umaš vidžete koji pokazuju aktivnosti na kalendaru, npr. "Google - At a glance" widget (imaš ga fabrički). :)
Osim toga iskoči ti valjda notifikacija kad imaš neku aktivnost na kalendaru.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Google at Glance deluje kao dobar predlog.
.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Ne treba mi još jedan vidžet pored tog za vreme ne iskoči mi ništa na ekranu jedino kada "svučem" vidi se onda nema na početnom ekranu. Ja obavezu upišem u kalendar podesim koliko pre da me podseti, možda se ton kratko čuje i ako ne čujem onda sam u problemu, a desi se da telefon nije blizu pa i ne čujem tu notifikaciju. Više mi se sviđa ta pločica sa inf...

Poslato uz pomoć Tapatoka
Poslednja izmena od TosaNS u Ned, 30. Sep 2018. 23:38, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Mislim da to Google at Glance, ili At Glance bude ponuđeno kao vidžet kad samo uđeš u ono za dodavanje vidžeta. Na Xperii je duži tap na početni ekran, pa widgets, i onda tu bude. Nije ni to savršeno, bolja je i dalje pločica, ali može da posluži. U svakom slučaju, ne treba da se skida ništa dodatno. Ako sam ja sve dobro ukapirao.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

TosaNS napisao:Nisam pronašao tu aplikaciju Google at glance, ne iskoči mi ništa jedino kada "svučem" vidi se onda nema na početnom ekranu. Više mi se sviđa ta pločica sa inf...

Poslato uz pomoć Tapatoka
Hoćeš da kažeš da ti nije ovo dovoljno?
SlikaSlika
Ako ti nije dosta i baš mora da ti bode oči i pravi gužvu na home screenu onda imaš lepo Google Calendar widget i sve će ti pisati i lepo se šareniti. [emoji38]
Slika
Naravno, veličinu biraš sam, ne mora ovako kako sam ga ja odvalio preko celog. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Vec godinama postoje razni vidzeti za podsetnik, koji odlicno rade, ali je ipak bolja plocica, jer je info odmah tu. A info sa tih vidzeta cesto skita, zasedne u kafani pa se propusti. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Svako ima svoje preference i meni je to OK. Mene, recimo, nervira što Lumija zvoni za svaki podsetnik iz kalendara, i kad želim i kad ne želim da me podseća, dok na Noutu imam tekstualni podsetnik za kalendar u okviru vidžeta za prognozu, i bez zvonjave - i to danima pre datuma konkretnog događaja, tako da je meni to bolja opcija. Priznajem, malo sam lenj pa se nikad nisam potrudio da otkrijem može li se ta zvonjava na Lumiji isključiti, a na Samsungu uključiti. :)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Kada sam govorio o dva vidžeta sa "istim" informacijama na ovo sam mislio. Slika

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Dobro. I? U čemu je problem? Jedno je Huawei-jev widget koji postoji samo na njihovim uređajima pošto je sastavni deo EMUI, a drugi je Google-ov widget koji dolazi verovatno sad već na svim Android uređajima. Koristiš koji ti više odgovara.
Kod mene npr, pošto je čist Android bez šminke, fabrički dolazi samo At a glance sa tim funkcijama. Sve dodatno guraju proizvođači sa svojim UI.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Problem je u informacijama koje se dupliraju i ekran mi čine zatrpan. NE sviđami se to ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Cekaj malo, koji ti je taj manji vidzet? To ti je podsetnik ili sta...?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

TosaNS napisao:Problem je u informacijama koje se dupliraju i ekran mi čine zatrpan. NE sviđami se to ...
Pa ti stavi jedan, for fuck's sake! Stavi ovaj da ti pokazuje datum, vreme i evente, a drugi stavi samo sat. Pogledaj gore kako sam ja uradio. Je l' to toliko teško?

Green, taj dole je Google-ov "At a glance" widget. On pokazuje i dešavanja sa kalendara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Evindzer, zvonjava je po defaultu iskljucena, jedino ako ti stavis onda ti zvoni. Ali uopste nije frka, jedan tap tamo ili 'vamo.

Slazem se sa TosaNS, da je dupliranje info na ekranu smesno, i po meni cini da nesto lose izgleda. Uglavnom, plocice su bolje. Tacka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:Uglavnom, plocice su bolje. Tacka.
To je to! Gasite forum jer više nema smisla da postoji. [emoji38]

Time što neko ne zna da koristi nešto dolazimo do zaključka da je nešto drugo bolje. Tačka. Bravo! Nema dalje! Dotakli smo vrhunac razvoja ljudske svesti i tehnologije! [emoji38]


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Izvin'te momci, al' šta da radimo kad su pločice bolje. :D

Mislim, OK, i kad pronađete vidžet koji je relativno OK za prognozu, datum i podsetnike, taj vidžet zauzima trećinu ekrana. Jednostavno, vidžet je u odnosu na živu pločicu samo lošija alternativa sa kojom ću se ja pomiriti.

Sugar, one tri slike koje si pokazao upravo nisu to što je potrebno. Eto, baš taj vidžet šareni od Googla je primer šta ne valja kod vidžeta.
Slika
Pogle koliko prostora zauzima. A tri tako neke obaveze stanu na pločicu koja zauzima samo sedminu ekrana na mojoj Lumiji 730 od 4,7 inča. Sa third party aplikacijom dobijam i 4-5 podsetnika na jednoj tolikoj pločici.

A i ona prva dva sa koncem na prstu, džabe to kad ne vidiš šta tačno piše. Meni bi tako stalno stajao taj konac gore, nonstop za različite stvari, i brzo bi taj konac izgubio smisao.

Ali opet, ne bi tu ništa bilo problem da Google zada developerima jedan dizajnerski jezik za vidžete, i da svaka aplikacija pojedinačno koja ima vidžet svoj vidžet prepravi u skladu sa tim uputstvima. Ali o čemu pričati kad ni Googlovi vidžeti nisu međusobno konzistentni. Doduše, s obzirom na to u kom su pravci razvijali Android P, možda ipak i to dočekamo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Gari, opet lupetaš ili jednostavno namerno podjebavaš. Svakom vidžetu možeš menjati veličine, a i lepo sam napisao gore da sam ga namerno razvukao da se vidi. Widget može ići od 1x1 pa do celog ekrana.
Zaboravljaš da i dalje koristim Win uporedo sa Androidom i Android mi je mnogo pregledniji od Win, koliko god da mi se sam sistem i ideja više sviđaju.
Lepo vi dalje koristite to što vam odgovara i nemojte dalje smarati. Ako nemate alternativu koristite mrtav sistem i kraj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Au, postigao sam da si se i ti uozbiljio. Taj vidžet koji si pokazao, on i kad se skupi, on pokazuje premalo informacija.

I opušto, jasno je meni da ovo što mi pričamo vama zvuči kao da slušate "ijao, ali sad mi se boje ovog nameštaja nikako ne slažu, ovo sad ni na šta ne liči". :D I isto tako mi je jasno da nemamo ništa od pločica kad je sistem mrtav. :D Što se tiče konzistentnosti dizajna, tu Windows šije Android, ali džaba, nema neke vajde od sistema koji je bolji od Androida u svemu osim u šminki.

I da dodam. Ne kažem da nema vidžeta koji se mogu OK ukombinovati, ali ukazujem da to da bi Google trebao da forsira da svi liče na nešto, a ne da vidžet izgleda kao otvorena aplikacija preko trećine desktopa, ili da je svaki vidžet priča za sebe, to je po meni aljkavo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Tošo, zar ne mogu da se uklone ti vidžeti koji ti smetaju? Ne pitam iz arogancije, već iz sopstvenog neznanja jer nikad nisam koristio neki Huaveijev model, a sećam se da mi se davno jedna prijateljica žalila da na Moto Z prve generacije na Androidu 7 sa početnog ekrana nije mogla da ukloni Guglovu traku za pretragu interneta, pa sam ovde saznao da je to fabrički onemogućeno - i dozvoljeno tek dolaskom Androida 8 na njen model.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Naravno da mogu da se uklone, samo je ocigledno lakse doci na forum i poceti pisati budalastine, jer se neko ne snalazi ili je jednostavno lencuga da stvari dovede u red. Nikakvog "dupliranja" informacija ne moze biti, osim ako korisnik sam ne postavi nesto sto duplira informacije.

гари, ajde majke ti prestani vise pametovati o necemu o cemu pojma nemas. Zamolio bih te da se pre diskusije o Androidu o istom prvo dobro informises, kako funkcionise. Nema sta Google da forsira, developeri imaju apsolutnu slobodu u dizajniranju vidzeta i uniformisanost ili "konzistentnost" bilo cega bi pobila osnovnu karakteristiku sistema, a to je otvorenost. Moze da se uradi vidzet koji bi izgledao i bio potpuno funkcionalan kao ta vasa magicna plocica, ali zbog cega? Da bi se ti i jos saka jada ljudi obradovali? Ma kako da ne, samo za vas... A poznavajuci vas, cak i kad bi tako nesto postojalo, vi bi ste nasli razlog da se po necemu po*enjate. :dry:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Poenta je u tome da eto ja kao neuki korisnik lepo upišem obavezu u kalendar i šta biva ja propustim neki sastanak zbog toga što me hebeni telefon nije na vreme upozorio, kako zvučno tako i vizuelno, tj. jeste ali jednim malim "beep" koji nisam čuo kakvi vidžeti kakavi bakrači. Nisam lenština naravno da znam da podesim kao što je sugarcoated_ass podesio i ne sviđa mi se ta opcija jer opet da ne slikam imam vreme pa ispod datum pa opet kada uključim at glance imam datum i vremensku prognozu u lajni. Okej rešio sam vrlo jednostavnod da ne korsitim taj at glance nego da sve obaeveze upisujemu u WP nikakav problem pločica se vrti vidim šta me čeka na vreme se javi i to je to. Nema poterbe da slikam nakaradne varijante kako izgleda početni mi ekran kada ubacim kalendar na jednu kocku, ta kocka nije transparent nego je bele boje i izgleda ružno, ipak sam ja vizuelan tip i sve što naružava izgled ekrana mi smeta i nervira me, tako da ne radi se o mojoj lenjosti niti uobraženosti nego pre o nekoj estetici koja mi je važnija od toga da mi bude muka kada pogledam u početni ekran. možda postoji neka aplikacija koja je te obavesti tačno na vreme kako vizuelno tako i zvučno i pri tome sve vreme ne narušava izgled ekrana.
Poslednja izmena od TosaNS u Uto, 02. Okt 2018. 08:38, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori