Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Interesantno. Videćemo šta će ispasti do toga. :) U međuvremenu Andromeda se stalno dodatno odlaže, i večito stiže sledeće godine.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Ohoho, drago mi je da je diskusija još uvek aktivna. Moja "cheap android from china" avantura se završila. Kinez još radi ali se sam od sebe ponekada ugasi i to dok stoji pa me ljudi zovu, a ja nedostupan. OK, godinu dana sam se igrao za 7.000din:) Sada ponovo Lumia 532 DS, vraćena na win8.1 jer je upropašteno i ono malo wp10 što je radilo na njoj. Pričajte šta hoćete ali droidi ispod 100E su živo s.... čak i za nezahtevne korisnike. Za pristojan fon sa garancijom treba izdvojiti min 150E da služi te 2 god. Ali ne bih da započiwem opet raspravku. Pozdrav za sve prozordžije i drago mi je da još nismo "ugasili svetlo".

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Svaki polovan Xiaomi ispod 100 evra bi ti jos uvek radio ko zmaj. Nego,jedva si cekao da taj kineski djubar zakaze, da bi mogao napisati da je droid ispod 100 evra zivo s.....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Pa svaki je droid bas to sto si rekao Green, ali da ne bude da ja samo pljujem, ima nas jos :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Šta onda reći za iPhone xD

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Kad kažemo telefon od 100 evra, mislim 100 evra nov u pouzdanoj radnji.

Mada Xiaomi telefoni jesu prilično jeftini, tako da i nov može da se pronađe odličan Xiaomi za 150 evra. Čak i u našim radnjama u Srbiji. A i bez Xiaomija za 150 evra može da se pronađe dovoljno dobar Android.

I meni je žao što nema Windowsa, ali te stvari se menjaju, i treba tako gledati. Kao i za browser što smo pre neki dan pričali: juče mi je bila dobra Mozilla, danas je Chrome, i tako...

S tim što se ja ne bih mogao vratiti na osmicu sad više.

Šta ti tačno Srđane ne radi na desetki? Meni radi sve što je radilo i do sad. Jedino mi pada na pamet da ti je možda punija interna memorija ako stavljaš na telefon više aplikacija, a desetka iako je sporija, ipak je funkcionalnija.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Baterija na w10 traje kraće u odnosu na 8.1 ali to nije presudno bio sam ja zadovoljan i sa w10 sve dok nisam imao problem sa karticom sada me mrzi da OS dižem na w10 jer mi lepo radi i na 8.1, rekao bih da je kamera bolje optimizovana uz ne prevaziđenu aplikaciju Lumia kamera [emoji4] a tu su još i here mape sa navigacijom koja mi nije bitna.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

@Gari, mi smo mu preporučili šda da uzme i da izbagava ove Kineze iz ko zna koje šupice, ali cilj je izgleda i bio uzeti najveću kantu i onda generalizovati na osnovu najlošije moguće opcije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

^ Ne za**bavaj, cilj mu je bio da potroši što manje i dobije nešto za skoro ništa novca.
Ne znam kakvi su najjeftiniji Androidi, ali znam dve žene koje koriste J3 2016. i još im rade odlično. Naravno, mnogo zavisi i od načina upotrebe.
Što se tiče WP-a, nema potrebe trošiti reči na mrtav sistem, i proizvođač je zaboravio na njega, a vi se još svađate.
Što se tiče baterije na W10M, na mom 930 drži vidno bolje nego na 8.1 - ali i to zavisi od gomile faktora. Na mom 930, recimo, osvetljenje ekrana je vidno slabije na W10M.
Zaključak WP priče: trenutni telefoni će raditi dok ne crknu i tada će svi preći na Android ili iOS, i to je to.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Evindzer napisao:Zaključak WP priče: trenutni telefoni će raditi dok ne crknu i tada će svi preći na Android ili iOS, i to je to.
Xiaomi A2 vrlo lepo izgleda. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

miodrage napisao:Pa svaki je droid bas to sto si rekao Green
A ti kao "radikalni mrzitelj istog, o kome ne znas nista i koji te uopste ne interesuje", znas da je to tako. Cuti bre tamo...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Znam sasvim dovoljno, kao sto ti znas da je sve sto nije kantica golo go.no kao sto sam kazes, tako ja svaku kanticu nazivam istim imenom. End of discussion.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Nokia kvalitet je dokazan, bacati pare na droid kineze je glupost.
Pametnija investicija je i polovna lumia, ako nista bar rade ove wa,telegram itd app...


Microsoft Lumia 950 XL 2018 Review – The Mummy Returns :D

Lumia 950 XL sports a 20-megapixel sensor with Zeiss optics, f/1.9 and 1.2 um sensor size, with the feature arsenal including OIS, auto-focus, triple-LED RGB flash, HDR, and even 1080p recording at a maximum of 60 fps.


https://news.softpedia.com/news/lumia-9 ... 2158.shtml

A evo i zanimljiv video :) https://www.youtube.com/watch?v=z2yzrZv ... =3&list=WL
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

dejan87dex napisao:Nokia kvalitet je dokazan, bacati pare na droid kineze je glupost.
Pametnija investicija je i polovna lumia, ako nista bar rade ove wa,telegram itd app...
Da, to baš i ja mislim, ali ako se radi o telefonu za dvocifrenu sumu evra. Ili Lumia 950 zbog dobre kamere, ali kod nje dodatno obeshrabruje to kako sam na Windows Novosti u komentarima ranije video da je mnogo ljudi moralo da menja baterije na Lumijama 950.

Ovaj video što si podelio je odličan. To su baš neke od stvari zbog kojih više gotivim Windows 10 mobile, i za koje govorim ovde često da bi po tom pitanju Android mogao poprilično da se unapredi. E sad, za one koji se do sad i nisu slagali sa mnom, možda bi se ipak složili sa ovim likom, siguran sam da je on to daleko bolje izložio nego ja. To je ono što će mi nedostajati kad pređem na Android, ali nadam se da će kao što ovaj kaže ipak i ostali to prepisati od Microsofta za koju godinu recimo.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

гари napisao:Kad kažemo telefon od 100 evra, mislim 100 evra nov u pouzdanoj radnji.


Šta ti tačno Srđane ne radi na desetki? Meni radi sve što je radilo i do sad. Jedino mi pada na pamet da ti je možda punija interna memorija ako stavljaš na telefon više aplikacija, a desetka iako je sporija, ipak je funkcionalnija.
Radio je lepo do nekog zvaničnog updatea, mislim krajem prošle godine, a onda više nisam mogao po pola minuta da prekinem vezu kada me neko zove. Edge je takođe zezao kada hoću da gledam YT i nije mi prepoznavao prvu karticu (to mi je bilo najčudnije). Sada sve to radi na 8-ici. I baterija duže drži naravno. Inače ti XAOMI i Samsuzi J3 2016 rade ok zato što im je cena kada su novi 150E (ili više). Moja žena ima J1 2016 i i dalje radi extra, bez problema, ali on pre dve godine koštao 20.000 u WIN WIN-u!! A da sam kupio kinesku kantu, kupio sam... i to bušnu:) ali sigurno ne da bi omalovažavao Android, već da bih mogao da pričam, sms-ujem i viberišem barem godinu dana i skoro da sam uspeo:)


Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pa brt i tog da su legalno uvezli ovde koštao bi te više od 100€ sigurno. Ne možeš porediti cenu kod Kineza i u našim zvaničnim radnjama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Uvek sam se pitao zašto se kineski telefoni ne prodaju u Bloku 70. :D

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Ja imam lumiju 950 vise od 2 godine, baterija je dobra nema potrebe da menjam.

Pre dva dana nabavio sa lumiju 930 za zaista malo para :)

Malo je po coskovima udaren ovigledno je padao, ovako fizicki je skoro desetka , ispalo mu dugme za kameru :( , fles sam namestio, samo sam kontakte podigao, zaista lako.
Telefon ume da se zagreje, kao Sony z2 koji sam imao pa mozda i vise :-P
Cista nostalgija ostavio sam 8.1 , a pitanje za vas je sledece.

8.1 gdr2 je dostupan nekim lumijama a za 930 je bio moguce samo preuzeti preko preview fore...
Da li neko od vas koristi 8.1 gdr2 i jos jedno pitanje kako da nabacim tu verziju, ima zanimljivih stvari , jedna od njih je i sredjen settings.
Da li mozda neko od vas koristi w10m na ovom modelu i kako se pokazao... po pitanju baterije npr :-D
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

^ Koliko si platio 930, ako nije tajna?
Moj primerak služi odlično, sad će mu tri i po godine, i menjaću ga tek kad crkne. :)
Baterija na W10M meni drži bolje nego na Denimu, ali je osvetljenje ekrana slabije, pa mi je stalno na najjačem podeoku. Ali, i pored toga, nemam burn in, niti bilo kakvih drugih problema vezanih za ekran. Neki od mikrofona zna da mu zakaže, pa se audio tokom snimanja na Votsapu ne čuje, kao da je "mutiran"; ili je možda do Votsapa, nisam siguran, ali ako snimiš audio poruku, ili video direktno iz Votsapa, ne računaj na zvuk. Aplikacija za kameru je nešto gora od ranije na Denimu - čisto da znaš, pa da sačuvaš trenutnu.
Greje se dosta, posebno ako ga malo "nagaziš", to leti smeta, ali od septembra do kraja maja ne predstavlja neki problem. Na kraju, W10M na njemu radi za (uočljivu) nijansu sporije, ali radi sasvim pristojno za prastar model sa upokojenim sistemom.
Za sve ostalo što bi te interesovalo, pitaj u temi za 930, da malo oživimo temu - verovatno po poslednji put. ;)

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Hvala nastavljamo tamo ;)

Citavih 800dinara na starom buvljaku, lik ga stavio u futrolu, da se ne vidi da je otpalo dugme za kameru ;-)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori